смешно-тъжна ситуация

  • 1 676
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте мами, на кратко случката  Wink
до скоро давах кърма на бебето на моя позната. Тя нямаше кърма и аз и давах от тази която замразявах, за да има дечко поне две хранения с кърма на ден. Преди 2 седмици спрях защото се очакваше да започна антибиотик и щеше да се наложи да давам на моето бебче от замразената кърма. Но след консултация с лекар се оказа че нямам нужда от такъв вид лечение и продължих да си кърмя детенцето. Съответно реших че мога да продължа да давам кърма на приятелката ми , но за мое най - голямо очудване тя отказа кърмата, защото неможело след като е спряла да го "кърми" да продължава - сиреч "да го повтори". Имало такова поверие.
Щях да падна от изумение, защото за мен това е пълна глупост и явно причината е друга.
Та въпросът ми е дали вие знаете нещо за такива поверия, че ако си спреш кърменето след това не можеш да го възобновиш, защото чавето щяло да има "лоши очи"  Shockedили нещо от рода

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Суеверия, на ента степен... Тотално лишени от логика и смисъл, поне според мен...
Иначе съм го чувал това поверие... Но не съм чул някой да го е "приложил" на практика...
Но пък твоята приятелка и по-скоро нейната майка или някой друга близка роднина (жена)...
Натяква на главата й за това нещо... А и сигурно преди това, същата тази позната или майка й е била против да взема кърма от друга жена...
И сега е вкарала в ход суеверията...
Преди много години народа е измислял суеверията тогава, когато не е можел да си обясни дадено явление или последователност от случаи и случки...
Един малък пример - хората са вярвали, че Бог ги пази от светкавици, когато са в църквата... Да, ама реално ги е пазел металния купол, който е играел ролята на "кафез на Фарадей"...
Та такива ми ти работи... Суеверия - като за черната котка, тринадесетия петък и подобни...

# 2
  • Мнения: 720
 Shocked Shocked  Shocked
От тези бабини дивотии няма отърваване Crazy
 За пръв път чувам подобно нещо  ooooh!

# 3
  • България
  • Мнения: 3 621
АААА , чувала съм го и щях да пускам тема и аз за да питам от къде идва, но реших, че ще ми се смеете  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 672
Shocked Shocked  Shocked
От тези бабини дивотии няма отърваване Crazy
 За пръв път чувам подобно нещо  ooooh!
newsm78

# 5
  • Мнения: 11 003
Поредното бабешко суеверие. Обаче съм забелязала, че много майки вярват в "лошите очи" и урочасването. Rolling Eyes


P.S. Благодаря ти, че сподели това: Hug
Един малък пример - хората са вярвали, че Бог ги пази от светкавици, когато са в църквата... Да, ама реално ги е пазел металния купол, който е играел ролята на "кафез на Фарадей"...

# 6
  • Мнения: 8 917
Така решила - така направила.

# 7
  • Мнения: 8 999
Децата ми явно са извадили късмет, защото дори не съм подозирала, че съществува такова поверие!

# 8
  • Мнения: 872
 Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
  hahaha  И аз съм чувала подобни глупости. Не се ядосвай,само тя губи(по-точно детето й за съжаление)  Confused

# 9
  • Мнения: 872
Между другото,дъщеря ми се роди с дълга коса.Лятото в най-големите жеги я подстригах,много се потеше горкото.Леле,какво ми наговориха разни лелки,че и млади майки,даже - че не било добре до годинката да се подстригва детето и т.н. А най-ме изуми,когато ми казаха,че до 40 дена не трябва да се режат ноктите на бебето  Shocked Май това суеверие,че до 40 дена не трябва родилката и бебето да излизат навън вече е преодоляно  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 949
Какво значи "лоши очи", някой може ли да ми обясни, плийз!

Чувала съм, че след като не кърмиш известно време, кърмата става гадна на вкус и за това не трябва да се дава на детето да суче, ама това е само ако се задържа по каналите, т.е. ако се изцеждаш, няма проблем. Това е вярно, аз опитах  Embarassed 1 седмица след като отбих дъщеря си, кърмата ми имаше вкус на вкиснато мляко  Sick

# 11
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Мдам, знаем го това. Ако детето е отбито по някаква причина, или майката е спряла да го кърми за известно време и после продължи, или друга кърмачка го поеме, то се сдобива автоматично с урочасващ поглед. Пример:

# 12
  • Мнения: 8 917
Мдам, знаем го това. Ако детето е отбито по някаква причина, или майката е спряла да го кърми за известно време и после продължи, или друга кърмачка го поеме, то се сдобива автоматично с урочасващ поглед. Пример:



Този "урочасващ поглед" нали не лови през LCD монитор 19 инча Shocked Shocked Shocked Като го купувахме от магазина, изрично ни го рекламираха, че е "антиурочасващ" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 Joy Joy Joy

# 13
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да оспамотя темата ептем - лови, само ако междуврвменно детето е пило козе мляко. Ако е било на адаптирано, нямай страх зад LCD-to!

# 14
  • Мнения: 8 917
Да оспамотя темата ептем - лови, само ако междуврвменно детето е пило козе мляко. Ако е било на адаптирано, нямай страх зад LCD-to!

Добре, че сутринта не издоих козичката ни Rolling Eyes

лелееее, разлигавих се Crazy извинявам се и спирам Embarassed Peace

Общи условия

Активация на акаунт