Какво столче за кола?

  • 1 994
  • 21
  •   1
Отговори
Моля за съвет, кое столче за кола да изберем. Колебаем се между  Recaro Young Expert   и Chicco KEY1 Thinking

# 1
# 2
  • Мнения: 112
записвам се да следя темата
днес обикалях да гледам и още не мога да реша Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 7 174
И аз се чудя какво столче да взема.
Тук е актуалната класация на ADAC за безопасност.

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp … urcePageID=130822

Прави ми впечатление, че повечето столчета са "задоволителни" в графа сигурност newsm78

# 4
  • Мнения: 3 457
MAXI COSI PRIORI SPS  Peace

# 5
  • Мнения: 112
red, благодаря ти!
Разгледах ги внимателно и дори имам новина Grinning
от средата на м. октомври фирма Беболино, които са представителите на Kiddy за България ще предлагат Kiddy Infinity Pro. За съжаление обаче, все още не могат да кажат каква ще бъде цената му. Но като се има предвид, че два от основните му конкуренти в тази класация (Maxi Cosi Priori Fix и Romer Duo Plus) струват по 650 лв., мога само да гадая за неговата цена #Crazy
Щом получа повече инфо, ще ви пиша!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Това е заради фикс-а. Аз ги огледах, ужасно по-тежки са от обикновено столче. Сравнявам Приори фикс и Приори СП. Явно имат повече метал вътре. Но нашата кола не поддържа фикс система, няма начин да се смени седалката. Стар бил модела, питах в Мото Пфое. Close

# 7
  • София
  • Мнения: 7 174
Това е чудесна новина, Zmeycho.
Но само този ли модел ще внасят? Защото нашата кола също няма изофикс.
А нещо не мога да си представя да сменяме седалката  newsm78
 

# 8
Вземете си Бритакс и не се мъчете, ако ги има в БГ...не би трябвало да са скъпи от Рекарото, а са универсални.

650лв за столче за кола са КОЛОСАЛНА сума, 200-250 лв макс.

# 9
  • Мнения: 112
red, не съм питала за други Blush
но доколкото знам, независимо дали имате Isofix система в колата, столчето може да бъде монтирано и само с предпазните колани. Системата е за удобство, тъй като при наличието й столчето се монтира само с едно щракване.

# 10
Много благодаря  на всички за съветите и полезната информация! Вече сме почти готови в избора си!Спряхме се на RÖMER Duo plus Peace

# 11
  • Мнения: 112
аз още малко ще се почудя Thinking
ще споделиш ли впечатления, когато го купите?  bouquet

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
red, не съм питала за други Blush
но доколкото знам, независимо дали имате Isofix система в колата, столчето може да бъде монтирано и само с предпазните колани. Системата е за удобство, тъй като при наличието й столчето се монтира само с едно щракване.
Е, то като нямам изофикс защо да се вътря 650лв за макси кози, като такова без изофикс е 350 същия модел? Сигурността в повече идва точно от системата за закрепване. Предполагам съотношението на цените на столче с изофикс и без него за същия модел ще е подобна и при други марки освен макси кози.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 174
А къде в София се продават столчета RÖMER?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
А къде в София се продават столчета RÖMER?
Май-май никъде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт