Ставаме на 2 годинки и искам да я отбия....моля за съвет..

  • 529
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
След няколко дни по-точно 5 ставаме на 2 годинки  и вече сериозно съм се замислила да отбия малката, но незнам как да постъпя най-правилно , за да не страда много...... към днешна дата ситуацията с кърменията е следната... кърмене за заспиване и при събуждане , 1дно нощно и незнам колко дневни...не ги броя. Кърма незнам колко имам, но малката суче настървено и направо ми причинява болка . Мислех да започна да пия чай от салвия и да не я ограничавам в кърменето.. като няма мляко да се откаже сама, но се притеснявам  дали няма да ми направи лоша шега чая , ако малката все пак не се откаже.....а и незнам дали мога да го пия дълго време .

Благодаря на всички, които ще ми отделят време и ще ми дадат съвет.

# 1
  • Мнения: 346
Е май ще трябва да се справя сама>>>>...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 146
И аз си мисля за отбиване, когато стане на 2 год. Мога да ти кажа как го виждам, но как ще стане - нямам никаква идея.
Намалявай кърменията. Когато иска да суче, предложи вода или сок.
Докато стигнете да се кърмите само вечерно време. Тогава помоли някой друг да я приспива известно време. А ако се събуди нощно време - вода.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
При мен имаше и подпомагащи фактори-бременна съм и кърмата ми се промени по вкус. Но предизвиках малко процеса.
Започни да я занимаваш с нещо друго, когато поиска да суче-любима играчка, любима храна, вода. При нас действаше най-добре смяна на местоположението, отивахме в другата стая, напр. Четене на книжки, също. А и сега сезонът е все по-благоприятен. Защото мног по-лесно е да дръпнеш блузката на мама  през лятото, отколкото да се пребориш с купищата дрехи през зимата. При нас най-лесно стана спирането на нощното хранене, сама спря да се буди. След това дневните, остана само едно-след събуждане сутрин. От два дни и тогава забравя да си поиска. Но доста време/около месец/ обяснявах, че мама вече я болят циците, и сега сочи към тях и казва "Боли цици". В нашия случай това си беше и истина.
Успех в нелеката задача, с която си се заела. На мен ми отне три месеца!

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, освен всичко изброено до тук, нещо друго, което можеш да използваш е "горчивото". Най-вероятно си чела за него тук, доста има писано. Някои го използват за огравичаване на кърменията, други за отбиване. Аз също прибягнах до него при отбиването на дъщеря ми. Намирам го за добър вариант, защото майката остава "чиста". Всъщност се получава, че ти не отказваш, а гърдите си горчат. Е, пак се получава един вид лъжа, което мен ме притесняваше, защото в даден момент на порасналото дете ще му бъде разказано как се е отбило и ще се почувства излъгано... Затова аз лично гледах да го използвам само за ограничаване на кърменето, въпреки че в крайна сметка стана и за отбиване.

# 5
  • Мнения: 3 760
Гери, при всички случаи е важно да отбиеш плавно. На твое място щях да използвам горчивото мазило за ограничаване на дневните и премахване на нощното кърмене (за нощното бих добавила обяснението, че нините спят  Laughing). Постепено да останеш само с две кърмения -сутрин и вечер, а на финала - само със сутрешното. Но и за тебе, и за нея не е добре да отбиваш рязко  Peace
П.С. моята на моменти през деня също се опитва да суче с настървение, причинявайки ми болка. Веднага спирам кърменето, правя й забележка, правя се, че плача и т.н. Тя понякога започва да се тръшка и да циври, но аз я игнорирам и веднага престава  Wink след това суче нежно и внимателно.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт