Млечната Салатка на Бъни

  • 5 178
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Здравейте. Ще споделя с вас каква салатка направих снощи за спешни гости.
Те трябваше да са в къщи в 7 и 30.Аз се прибрах в 6 и 45.По пътя за вкъщи в главата ми беше какво да сготвя самосготвящо се Mr. Green
Направих от панираните пилешки хапки на Сами-М със сусам и за гарнитура ето тази салатка
Млечна Салата с извара

1. 2 бр. извара на Маджаров
2. 1 бр Топено сирене на Маджаров - от това което се изстисква а не се реже на колелца
3. Половин кофичка майонеза
4.Пражка шунка или друга нарязана на ленти
5.Печени червени чушки нарязани на лентички
6.Сол, черен пипер, чесън на прах
Всичко се обърква добре. Подрежда се в чинии като се използва лъжица за сладолед - т.е оформят се 3 топки
Около тях се аранжират сварени яйца нарязани .
Забравих да кажа че салата се аранжира върху листа зелена салата.
Стана доста цветно и вкусно. Хареса се, излапа се Mr. Greenи не успях да снимам ,за което се извинявам. Пак ще направя и ще кача снимка Peace


Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 11:38 от L е о

# 1
  • Мнения: 7 474
Звучи добре   bouquet

# 2
  • Мнения: 305
Изглежда вкусно,ща чакам снимчици   bouquet

# 3
  • Мнения: 101
Здравей Бъни!
Много ми хареса твоята салата и оригиналното ти мислене. А били ми написала някакво примерно меню за гости.  Скоро очаквам една семейна двойка да ни дойде на гости и не ми се иска с традиционното пиле или пържоли с картофи да ги черпя. Искам хем да е вкусно, хем лесно, хем интересно. Ще ми помогнеш ли?

# 4
  • Мнения: 4 358
Разбира се че ще помогна. Много се радвам ,че ти е харесала моята рецепта.

1 Вариант:
1. Зелена салата с рулца от раци
Необходима ти е една зелена салатка, пакет рулза от раци от голимичките, консерва сладка царевица, сварени яйца, майонеза, кисело мляко.
Редиш по следния начин - накъсваш в голяма купа зелената салата, нарязваш рулцата от раци на по голими парченца, прибавяш царевицата, заливаш с дресинг от майонеца разредена с кисело мляко, сол, черен пипер.Внимавай обаче да залееш салатата преди сервиране защото иначе се разводнява. И отгоре нареждаш като венец варените яйца, нарязани на четвъртинки.
2 Предястие - не е моя идея, скоро го гледах това по кулинарното риалити Вкусната Вечеря
Кашкавалени кошнички


Нарязваш 3 парченца кашкавал. На сух тефлонов тиган ги подреждаш да се застъпят и чакаш леко да се позапекат от двете страни. Като се запекат и омекнат правиш нещо като кошничка използвайки купичка за крем - карамел или чашка.Стават доста ефектни чашки. Вътре пълнежа е по желение - колбас майонеза, кисели краставички и др.

3.Основно - Пилешка фантазия - хубавото е че всичко слагам сурово и става докато си пиеш питието с гостите - в йенски съд редиш последователно лук на полумесеци, пилешко филе овкусено с черен пипер, кимион, малко соев сос, чесън на прах, куркума.Отгоре слагаш гъби пресни или от буркан, 1 кофичка майонеза и най отгоре настъргваш обилно с кашкафал. Това като се запече става супер. Сервираш с картофено пюре.

Десерта може и плодове да са - изобилие е сега на пазара.Аз много много за съжаление не съм по сладкато

# 5
  • Мнения: 4 358
Бени - Васи ще се опитам да ти спретна и 2- ри вариант - да си избереш.
1. Салатка - може и тази която съм дала - млечната сега на прима виста не се сещам за друга по така
2. Предястие - Пълнени гъби - по големи печурки избираш, Отделяш пънчетата. Шапчиците посоляваш слагаш по малко масълце и във фурната. Плънката е следната - задушаваш лук, пилешко филе или бяло месо неизползвано, пънчетата на гъбите, сол, черен пипер. Когато гъбките се позапекат пълниш с плънката, отгоре слагаш парченце кашкавал и обратно във фурната да почервенее кашкавала.Страшно мезенце за вино.
3. И като тръгнахме да сме на вино давам ти една супер вкусна и лесна рецепта на Пъстърва със сирене и копър- пак самосготвяща се почти.
Трябват ти по 1 пъстърва на човек. Обработваш я само със сол и черен пипер.Вътре в корема я пълниш със натрошено сирене - гледай да не е много солено, ситно нарязан копър, черен пипер.Завиваш във фолио намазано с малко олио или зехтин .
Ох за десерта пак ме няма - аз все готово купувам май - време не ми остава за десерта Mr. Green
Дано да си харесаш нещо от предложените  bouquet
За предястие погледни и Кашкавалена Наслада на Fani 76 пак тук в Кулинарния форум - супер оригинално и красиво:peace:

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 14:37 от БЪНИ

# 6
  • Мнения: 4 358
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227197.0 - от тук е кашкавалената наслада.Дано да съм дала правилно линка, че хич ме няма. ooooh!

# 7
  • Мнения: 4 496
Има ли разлика между извара на Маджаров и обикновена? Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 199
Салатката звучи доста вкусна  Mr. Green
То толкова неща има в нея  Crazy

  bouquet
Цитат
Кашкавалени кошнички


Нарязваш 3 парченца кашкавал. На сух тефлонов тиган ги подреждаш да се застъпят и чакаш леко да се позапекат от двете страни. Като се запекат и омекнат правиш нещо като кошничка използвайки купичка за крем - карамел или чашка.Стават доста ефектни чашки. Вътре пълнежа е по желение - колбас майонеза, кисели краставички и др.

Това не го разбрах  Cry

# 9
  • Мнения: 504
Момичета като стана дума за пъстърва, една рецепта и от мен. Ядохме я в Карлово и вчера пробвах в домашни условия.
 Пъстърва със смокини и стафиди: пълни се с 2 смокини, стафиди, орехи, 1 парче топено сирене. Завива се във фолио и се пече около 40-50 мин. на 200 градуса. Става разкошна.

# 10
  • Мнения: 101
ох, Бъни, благодаря ти! Прелестна си, а рецептите са страхотни - а довечера ще изпробвам още тази с пилето в йенската тенджера. Ако се сетиш още нещо - пиши, ще чакам с нетърпение. Благодарение на теб - менюто ми е готово.
Да си призная честно и аз не си падам по сладките неща, но съм Бог в правенето на тестени изделия и съм решила да направя нещо тестяно + десерт, че мъжът ми не може да заспи без порция шоколад вечер. А аз заспивам с ..................... кисели краставички! Ти направо си ми уцелила вкуса!!!

# 11
  • Мнения: 4 358
Красим отговярм ти - не знам дали има разлика. В кварталния магазин има на Маджаров и аз затова такава купувам. Доколкото си спомням правила съм пастет с извара и май беше друга сметаната. Пастета стана супер.
Айля - не знам как да ти обясна по подлобно за кашкавалените кошнички. Може би ще е добре да пусна снимки стъпка по стъпка ама пусто все времето ми е кът.
Значи нарязваш 3 парчета кашкавал правоъгълни. Редиш ги в сух тефлонов тиган обаче да се застъпват леко така че като омекнат да се получи като 1 лист кашвавал. Понеже е мекичко може да се огъне до желаната форма - за целта се използват формичките от крем карамел или чашки. Просто слагаш кашкавала отгоре и прегъваш лекичко по ръбовете да стане като кошничка която може да напълниш.Дано да е станало ясно.

# 12
  • Мнения: 3 622
БЪНИ благодаря ти за рецептите на Салатките и Пилешката фантазия, а Кашкавалените кошнички нещо и аз не разбрах как се правят, но ме заинтересоваха. БЪНИ пусни снимчици ако можеш

# 13
  • Вече на село
  • Мнения: 569
БЪНИ, благодаря ти за идеята за кашкавалените кошнички. Аз такива кошнички правих веднъж от бутер тесто и бяха очаровани гостите ми. Идеята не помня на кого беше, но пак от форума. Напълних ги с дроб- сърма и ги сервирах с печено агнешко.
Докато видите снимките, да споделя за кошничките: идеята е да стане кашкавалът пластичен, затова се загрява в тигана. След това, докато е още топъл, се формоват кошничките върху чашки за крем карамел, които са обърнати с дъното нагоре. Така аз направих кошничките от бутер тестото и така залепени върху чашките ги изпекох във фурната. Е, те се поразтвориха и си позагубиха формата, но пак си личеше, че ставаха за кошнички на дроб-сърмата.

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Звучи много добре, аз като виден поочитател на изварата ще пробвам задължително. Иначе си правя печени чушки с извара и чесън, казваме и ракиена салата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт