билки и щитовидна жлеза

  • 29 538
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте!Знае ли някой билка от която се подобрява хиперфункцията на щитовидната жлеза?Благодаря!

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
И аз това искам да питам, дано някой знае...

# 2
  • Мнения: 902
при мен пък проблемът е друг - TSH  е повишен , което говори за намалена функция на щитовидната жлеза ooooh! най-вероятно ще пробвам с хомеопатия

# 3
Знам нещо, което не е билка, не е хомеопатия, в никакъв случай не е лекарство, но действа регулиращо като цяло на хормоналния баланс при жените. За съжаление напоследък нарушенията във функцията на щитовидната жлеза са доста често срещано явление в България ... а и извън нея. Най-често жените се сдобиват с нарушение по време на бременността и в периода на кърмене. Лошото е, че един дисбаланс в дейността на щитовидната жлеза неминуемо "удря" и по функцията на другите органи и системи, почти без изключение ... просто е въпрос на време да се "разхлопат". Sad
За съжаление малко са специалистите, които наистина могат да помогнат в такива случаи, а когато не успеят, влошаването е дори по-бързо, отколкото в случай, че изобщо не сте посетили "специалист".  Close
Аз донякъде успях да се справя с баланса и продължавам (надявам се успешно) по моя начин. Ако някой се интересува, с удоволствие ще споделя наученото до момента.  lalalala

# 4
  • Мнения: 415
Аз донякъде успях да се справя с баланса и продължавам (надявам се успешно) по моя начин. Ако някой се интересува, с удоволствие ще споделя наученото до момента.  lalalala

Аз се интересувам, би ли споделила!

Предварително благодаря!

# 5
  • Мнения: 103
При мен точната диагноза е-автоимунен тиреодит на Хашимото с изменена функция на щитовидната жлеза и понеже не искам веднага да започвам лечение с традиционната медицина ми се иска да пробвам с някоя билка като за начало

# 6
  • Мнения: 175
Аз също търся лечение за намалена функция на щитовидната жлеза, незная точно как беше диагнозата. Пак "на Хашимото". Имам и наднормено  тегло. Диетолог ме насочи към класически хомеопат. Ако някой може да помогне да пише на ел. поща dete_li@abv.bg.

# 7
Май трябва да заформим клуб на хашимотовките Wink (що ли го асоциирам това с коктейл "Молотов", не мога да разбера  Thinking )
В моя случай подозирам, че съм се сдобила с това на раб. място. Впоследствие покрай раждането и отглеждането на детето ми, в съчетание с безотговорността на таткото нещата се усложниха доста. Плачех постоянно с повод и без повод. Теглото все още се опитвам да го оправя, но всичко ще се намести, когато успея да довърша работата по баланса. Вече имам сериозен напредък, де. Поне престана да ми пука от простотии dazzler1
Най-лесно бих могла да се опитам да помогна на тези, които живеят в София. Останалите - в кюто, докато намеря начин да се видя с тях. И без това в дадени периоди доста пътувам из страната, та това е напълно постижимо.  Peace

# 8
  • Мнения: 103
Май трябва да заформим клуб на хашимотовките Wink (що ли го асоциирам това с коктейл "Молотов", не мога да разбера  Thinking )
В моя случай подозирам, че съм се сдобила с това на раб. място. Впоследствие покрай раждането и отглеждането на детето ми, в съчетание с безотговорността на таткото нещата се усложниха доста. Плачех постоянно с повод и без повод. Теглото все още се опитвам да го оправя, но всичко ще се намести, когато успея да довърша работата по баланса. Вече имам сериозен напредък, де. Поне престана да ми пука от простотии dazzler1
Най-лесно бих могла да се опитам да помогна на тези, които живеят в София. Останалите - в кюто, докато намеря начин да се видя с тях. И без това в дадени периоди доста пътувам из страната, та това е напълно постижимо.  Peace
Как успяваш да не ти пука от нищо-дай рецептата,защото тя е ключа към оздравяването/ако изобщо има такова

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 18:50 от Без име

# 9
Много неща могат да се постигнат, стига човек да си ги постави за цел, а не да чака някой, някъде да свърши работата, пък после да се сърди, че резултатите не са такива, каквито е очаквал.
Казвам и повтарям: ИМА НАЧИН!!!
Не твърдя, че съм се справила 100%. Това тепърва предстои. Защото съм се захванала с работа по темата и няма да мирясам, докато не постигна това, което съм си наумила. Не казвам че е лесно. Със сигурност твърдя обаче, че е напълно възможно.
За това как да стане реших да открия нова тема, но трябва да си подготвя предварителните материали.
Който няма търпение, да ме търси в кюто  Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 3 092
И аз съм в отбора на болните от Т. на Хашимото - сиреч висок ТSH
Записвам се да следя темата ! 

# 12
  • Мнения: 417
Записвам се и аз да следя темата, че в момента силно ме интересува този въпрос!

# 13
  • Мнения: 55
Запис, че и при мен има съмнения за хашимото.
qhnalametlata защо не споделиш за твоя метод  Hug

# 14
  • Мнения: 902
Какво стана с qhnalametlata  newsm78 попаднах на тази тема и ми се стори интересно да разбера какво има да ни каже qhnalametlata , но тя не е влизала от мин година във форума и едва ли ще се включи

Общи условия

Активация на акаунт