Места за игра ???

  • 1 060
  • 18
  •   1
Отговори
Предлагам да се обърнем към някой ???
-Да направят повече площадки и игрища липсват тия работи и децата ни страдат особено по голямите са заседнали по сел ден пред компютарите и не мърдат това не е здравословно
трябва да помислим по тоя випрос какво ще кажете  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 172
Застояването пред компютъра е един проблем, липсата на места за игра - друг. Не знам защо ги свързваш така директно и безусловно.

Искам да ти кажа, че и 20 площадки да има пред блока ти, ако не си контролираш детето, то ще виси пред компютъра или пред телевизора. Колкото до по-големите, точно те могат да тренират - поне в София има достатъчно стадиони и възможности, достатъчно училища, в които се водят допълнителни занимания като бойни изкуства, танци и т.н.

Иначе съм ЗА построяването на нови площадки и терени за игра, но все си мисля, че това не може да даде дълготрайни резултати, тъй като родителите трябва да присъстват много по-отговорно в живота на децата си и да се грижат за поддържането на такива площадки. Не само да искат.

Ти как предлагаш да става опазването и поддържането им? Защото аз само на едно място съм виждала подобна оградена площадка да се заключва вечер, явно някой се е ангажирал с това.

# 2
  • Мнения: 148
 е как?! Като си почистваш боклуците след теб и си събираш празните опаковки.

И да има нужда от озеленени площадки,където децата да си играят,че ми писна вече -мойто израсна по кафенетата,как още не са му наслагали снимки по стените не знам! newsm78
Напр. Данон паравят такива площадки,удачно е да се слагат в близост някой супермаркет,който продава продуктите им,така те са безплатни(просто идея,само дето при нас отказаха собствениците на магазина щото са страшно тъпи)

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Въпроса с площадките наистина е сериозен ... децата няма къде да изиграят една народна топка, един баскетболен или футболен мач ... къде да рисуват на асфалта, къде да бера цветя и да плетат венчета...  Живеем в ужасен град ... изнервен, мръсен и жесток към децата

# 4
  • Мнения: 1 172
е как?! Като си почистваш боклуците след теб и си събираш празните опаковки.


И сега градинките се поддържат по този начин. Затова пясъчниците са пълни с кучешки и котешки л****, а опаковки се стелят навсякъде. Това не е ефективен начин да се опазва една градинка. Да не говорим пък за някакво допълнително инвестиране на време или средства. Ти можеш ли да ни покажеш снимки на градинка, в която ходи детето ти, и е достатъчно чиста по тази схема, която ни описваш? На думи е едно, реално обаче всички знаем колко малко са тези отговорно пазени градинки, в които ходят нашите деца.

И да има нужда от озеленени площадки,където децата да си играят,че ми писна вече -мойто израсна по кафенетата,как още не са му наслагали снимки по стените не знам! newsm78

Мойто пък израстна в градинките и парковете. Въпрос на приоритети е дали да чупиш лафа с комшийки пред блока или да идеш с автобус/кола/пеша до близък поддържан парк или градинка. По заведенията е просто - там персонала чисти след клиентите.



Напр. Данон паравят такива площадки,удачно е да се слагат в близост някой супермаркет,който продава продуктите им,така те са безплатни(просто идея,само дето при нас отказаха собствениците на магазина щото са страшно тъпи)

И щото са страшно тъпи, имат собствен магазин и претенции кой да строи на техния терен, така ли? Аз не бих нарекла тъп някой, който е запознат с условията на договор и се е отказал, понеже не му изнася. Но пък бих имала крайно негативно мнение за всеки, който коментира без да знае детайли, само да се намира на приказка.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
май тук не става въпрос за катерушки и пясъчници , а за хубави игрища

# 6
  • Мнения: 5 228
е как?! Като си почистваш боклуците след теб и си събираш празните опаковки.

И да има нужда от озеленени площадки,където децата да си играят,че ми писна вече -мойто израсна по кафенетата,как още не са му наслагали снимки по стените не знам! newsm78

Кой е този квартал, където толкова чак няма градинки в близост, та си отгледала детето си по кафенетата? Аз лично никога не съм висяла с дъщеря ми по кафенетата, предпочитам да се разхождаме по улиците. Проблемът с липсата на градинки  е реален, но не е единствената причина за обездвижването на децата ни. Въпрос на култура е по-скоро - в това число и здравна.

# 7
  • Мнения: 1 172
май тук не става въпрос за катерушки и пясъчници , а за хубави игрища

Хубави игрища бяха и училищните дворове. И е най-лесно да започнат пак да се ползват (те са реално изградени). Сега обаче повечето от тях се заключват и охраняват. Защо ли?

Има зали и терени, които са частна собственост, но могат да се наемат. Но това пак не се отчита като опция, за сметка на това компютърните клубове са препълнени (а едва ли 20 деца в комп клуб за 2 часа ще платят повече от 20 деца, наели едно игрище за това време). Тази възможност децата няма откъде да я знаят, но родителите могат да я разучат.

# 8
  • Мнения: 4 841
Подкрепям с две ръце казаното от *SV* и Фукла  Peace

Въпрос на личен избор и концепция е дали да отгледаш децата си по кафетата, пред телевизора, откъдето да скочат директно "пред компютъра"...

Не казвам, че има достатъчно площадки и игрища, или че са в блестящо състояние, но "Когато човек иска - намира начин, когато не иска - намира опрадвания"  Simple Smile

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е точно така ... родителите имат роля ... но много родители работят до късно, едва ли след работа имат достатъчно време,  да обикалят и търсят , когато вече е време за вечеря... трябва си нормален градоустройствен план...добре знаете, че София е гаден град , малко места са съобразени

# 10
  • Мнения: 4 841
Не е точно така ... родителите имат роля ... но много родители работят до късно, едва ли след работа имат достатъчно време,  да обикалят и търсят , когато вече е време за вечеря... трябва си нормален градоустройствен план...добре знаете, че София е гаден град , малко места са съобразени

Не оспорвам крещящата нужда от градоустройствен план, нито пък престъпно небрежното отношение на общините към зелените площи и междублоковите пространства. Обаче докато институциите се задействат, ние какво правим? Местим се от кафенето пред телевизора?
Познавам София относително добре. Е няма такъв квартал, в който хептен всичко да е бетон. И някой вече спомена - има спортни школи - по стадионите, има и мобилни, които ходят по училищата...

ИМА начини.

# 11
  • Мнения: 148
Става въпрос за Дружба-2,а при въпросното кафе,където се събират всичките майки в квартала има място,където да си играят децата и поляна,имах предвид ,че не е като да си в Южния парк,нали?И не,не ми е приоритет да си гледам детето по кафетата,просто там е по-удобно,тъй като има супермаркет и сокчета,кроасанчета и т.н. за малкия са ми подръка.

# 12
  • Мнения: 148
*SV*,разбрала си ме погрешно.Наистина да почистваш след себе си не е достатъчно,както и аз не твърдя,че мога да ти покажа снимка на някоя чистичка,обезопасена и поддържана площадка Sad тъй като в нашия квартал няма такава!По-горе споменах за мястото,където се събираме с децата;предложихме на същото това кътче(което се явява като дупка и доста деца се изпотрепаха там) да се сложи площадка ,но те ни отказаха.Накрая поне помолихме да  закупим пясък за наша сметка и да го доставим,но те пак не пожелаха.А пък ние сме всеки ден там и майките сме основните им клиенти

# 13
  • Мнения: 4 841
сокчета,кроасанчета и т.н. за малкия са ми подръка.

Зрънчо? Близалки? Шоколадови вафли?  Нестий? Joy Joy Joy
(шегувам се)

# 14
  • Мнения: 148
сокчета,кроасанчета и т.н. за малкия са ми подръка.

Зрънчо? Близалки? Шоколадови вафли?  Нестий? Joy Joy Joy
(шегувам се)
  Без Нестий  Wink

Общи условия

Активация на акаунт