Какъв е вирусът в момента?

  • 6 584
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е болна и има висока температура - 39,5 градуса в момента. Притеснява ме, че започна и да повръща. Никога досега не е карала грип със запушен нос и повръщане. Още повече, че няма и разстройство.
Та затова питам - какъв е вирусът в момента? Какви са симптомите?

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Разстройството никога не е късно да се появи.
И да знаеш типа на вируса, какво значение има?
Заведи я на лекар.

# 2
  • Мнения: 47 973
при нас всички в къщи(без мен, о , чудо на чудесата) изкараха следния вирус- първо повръщаниците и разтройство, после една ужасна продължителна хрема плюс главоболие и отпадналост...повтори се при всички в тази последователност

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Разстройството никога не е късно да се появи.
И да знаеш типа на вируса, какво значение има?
Заведи я на лекар.


Естествено, че вече е била на лекар.
Не ме интересува типът на вируса, а да не се окаже нещо друго, а не вирус...Обикновено повръщането при вирус е съпроводено с разстройство, а при нея го няма.


Да, благодаря, вече видях тази тема, но симптомите, които изрежда авторката нямат нищо общо с тези, за които писах.

mamavassi, благодаря. А температура?


# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Двете ми деца бяха болни ,имаха много висока температура,главоболие +повръщане.Разстройство нямаха.При дъщеря ми се стигна до  инжекция .заради повръщането.Вече са добре.За няколко дни всичко отминава.Забравих да добавя и за запушения нос.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Двете ми деца бяха болни ,имаха много висока температура,главоболие +повръщане.Разстройство нямаха. Забравих да добавя и за запушения нос.

Картинката при Калина е абсолютно същата  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 984
за съжеление въпросът не е коректен.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
за съжеление въпросът не е коректен.

Интересно. Как би изглеждал, зададен коректно?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Само да добавя ,че и при двете ми деца започнаха проблемите призори,с искане на чаша вода,и въпреки високата температура те бяха на крак и нито за миг не легнаха.Не стигнахме до АБ.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Само да добавя ,че и при двете ми деца започнаха проблемите призори

И при Калина проблемите започнаха призори, но тя е доста зле и непрекъснато лежи, колкото и непривично да е за нея.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Много витамини.

# 12
  • Мнения: 952
Вчера Виктор беше с повръщане и разстройство, не е вдигал температура. Днес е видимо по добре все едно нищо му е нямало но аз продължавам да се притенсявам, защото нищо не иска да яде Tired...идея си нямам какъв беше този вирус вчера и то така на бързо за един ден newsm78

# 13
  • Мнения: 349
Незнам как е при вас,но вчера голямата дъщеря се прибра без глас и със запушен нос. Днес вече малката е болна ,а на мен ми е запушен носа. Със сигурност е вирусче.

# 14
  • Мнения: 1 984
за съжеление въпросът не е коректен.

Интересно. Как би изглеждал, зададен коректно?
имаме тези и тези симптоми. отидохме на лекар. тои каза това и това. разумно ли е?
така поставен отговорът ми би бил - риновирус. защото при нас е така. което обаче не отговаря на вашето състояние. при вас може да се разсъждава много - ентеровирус, екховирус, интоксикация причинена от стрептококи или други бактерии.....  повръщането и болката в коремчето дали не са от дадените антипиретици? или от възпалени мезентериални лимфни възли? дали няма апандесит? уроинфекция ? а дали повръщането не е от стичаштите се по задната фарингеална стена секрети? имате ли постоянен Гер? ....

Общи условия

Активация на акаунт