Фризовом след годинка?

  • 770
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
На една приятелка скоро бебчето й ще стане на 1 годинка и се чуди с какво мляко да продължи, тъй като малкият досега е пил само Фризовом, а той е до 12 мес. Има ли някакъв проблем да си останат на него и след годинката?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 908
А защо не смени на Фризо 3?Не съм много запозната,но май че Фризовома е до годинка,или се лъжа?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
След годинката общо взето може да продължи с всяко едно АМ подходящо за възраста. Ако детето е преодоляло рефлукса, което на тази възраст най-вероятно се е случило би било по-добре да смени млякото просто защото то като състав вече не отговаря на нуждите на вече порасналото бебе.

# 3
  • Мнения: 24 467
Фризовомът е специално АМ и се дава само на деца с определен вид проблеми. Тези проблеми пък най- често се решават във възраст, по- ранна от 1 година. Специалните млека не се вземат ей така по своя инициатива, а само след консултация с педиатър и при наличие на изрично посочени случаи. Какъв е смисълът въобще сега бебето да е на такова мляко?

# 4
  • Мнения: 393
Детето е с такъв проблем и млякото е изписано от педиатър.

# 5
  • Мнения: 24 467
А в настоящия момент има ли такъв проблем, след като е навършило 1 година?

# 6
  • Мнения: 801
Радост от 5-тия си месец до годинката пиеше Фризовом по педиатърска препоръка...След годинката се наложи да го сменим с друго, тъй като самото мляко е предназначено за деца до 12 месеца (пише го на опаковката). Заменихме го с Нестле Джуниър.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми пиеше Фризовом заради повръщането,коликите и запека.
Давах го до 5-я месец,защото до тогава повръщаше.Като спря, постепенно го замених с Фризо1.
Ако детето не повръща вече/и педиатара да потвърди че вече няма проблем/ може спокойно да се замени с Фризо 3- за деца над годинка,или с друго АМ за неговата възраст
По принцип на мен ми препоръчаха да продължа със същата марка АМ,понеже са съвместими и по- лесно се приемат от малки деца.
Успех

# 8
  • Мнения: 27 524
Фризовомът е специално АМ и се дава само на деца с определен вид проблеми. Тези проблеми пък най- често се решават във възраст, по- ранна от 1 година. Специалните млека не се вземат ей така по своя инициатива, а само след консултация с педиатър и при наличие на изрично посочени случаи. Какъв е смисълът въобще сега бебето да е на такова мляко?

Съгласна съм,  Peace този проблем отшумява обикновено до 6-ти месец. На годинка едва ли продължава и е добре да минат на обикновено мляко, тройка или Нестле Джуниър. Или обикновено прясно.

# 9
  • Мнения: 393
Благодаря за отговорите!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт