Въпрос свързан с носенето на очила

  • 653
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
Предварително се извинявам, но не знам къде точно да пусна темата. Въпросът ми е следният: дъщеря ми е на 1 година и 4 месеца и трябва да сложим очила. Направиха ги, но не са им сложили връзка или ластиче, с което да ги държим на главичката. Кой вариант е по-удобен за бебе на такава възраст?

# 1
  • Мнения: 2 401
Кой слага очила на бебе?  Малките очилца са с едни  гумени джунджурии, които обхващат цялото уше и не позволяват падане.

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
На тази възраст дъщеря ми носеше слънчеви очила. Е само през лятото и навън, разбира се. Тук явно случаят е друг. В някоя голяма оптика сигурно имат решение на проблема.

# 3
и защо носи очила на такава малка възраст. специалистите съветват очите да се лекуват след 2-3 години

# 4
  • Мнения: 1 329
Носи очила вероятно защото се налага.

По темата: има накрайници за очила които са от каучук. Не знам къде обаче можеш да ги намериш и дали вече ги има и в Бг. И дали има оптики които ги слагат на очилата.

http://www.brillenwerkstatt.de/informationen/images/kinderbrillen_grafik.jpg
Последната картинка долу в дясно показва как е най-правилно да стоят тези накрайници.

Най-удобното в случая е очилата да са направени наистина по мярка, да не са тежки, за да не падат. Трябва да са с тънки рамки. Ето няколко модела.

http://www.augenoptik-heitzenroeder.de/images/aktuell01.jpg

Не се притеснявай, ще свикне с очилата, добре е че сте взели мерки навреме.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 12:26 от Biskara

# 5
  • Мнения: 3 914
и защо носи очила на такава малка възраст. специалистите съветват очите да се лекуват след 2-3 години
  Shockedooooh!
Чак не ми се коментира
Ще ми кажеш ли кои са тези специалисти ,за да си ги сложа в черния списък

# 6
Почти във всеки магазин за очила има специални рамки за малки деца. Моя син носи очила от 2 годишен / сега е на  9 години/  и първите му очила бяха със силиконови накрайници, които минаваха зад ушенцето. Много удобни и сигурни. Стъклата и до ден днешен му са нечупливи. Дано се оправите възможно най-бързо! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт