Четвърт жълтък?

  • 2 328
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Днес бях на консултация -всичко е добре..растем и дебелеем Hug.Но ми се стори странно педито като каза да започвам да давам жълтък на бебо смесен със зеленчуков Confused.Вие какво мислите?
П.Сосвен това наскоро пуснах тема за ортопед(не сме ходили още)и поисках да дане направление,а тя каза че не се полага...по телвизията казвали,но това не било верно.Трябвало да ми пише че сме болни нещо,та тогава Close.И без направление ще отида!

# 1
  • Мнения: 481
Забравих да кажа че сме 4 мес и 12 дни

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Дадох след 6-тия месец.

# 3
  • Мнения: 1 183
Аз още не съм давала жълтък  Wink

# 4
  • Мнения: 4 111
Много е рано за жълтък, след 8 месец е препоръчително и да започнете с четвъртинка, твърдо сварен.
Направление за ортопед няма право да ти откаже.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Рано е още за жълтък.
А за първия преглед от ортопед даже сте малко закъснели (ако ще си говорите за луксация).
И аз съм водила Иво на ортопед само без направления. Защото освен обикновеното направление, трябвало още и талон не знам си кой номер, който пък се издава не от личния лекар, а от не знам си какъв друг специалист.......... и в крайна сметка на човек му писва да обикаля да събира направления с бебе на ръце.

# 6
  • Мнения: 27 524
Странно е, да, че все още куп педиатри карат по отречени, грешни и скапани схеми от 70-те години  Rolling Eyes
Жълтък след годинката. Синът ми все още не яде. Нито аз, не виждам смисъл. Изключително тежка и концентрирана храна, няма нищо незаменимо в нея и изключително неподходяща за бебешкия неукрепнал организъм.
Съветвам те най-горещо да се въздържиш.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 393
Дъщеря ми още не е яла жълтък, а направление за ортопед няма право да ти отказва, защото се полага.  Close

# 8
  • Мнения: 88
Здравей, днес аз също бях на консултация и моята лична лекарка ми каза същото нещо за жълтъка, само че се дава през ден - около 15 дена така и след това да преминавам към месните пюрета - може би има връзка между преминаванията към различните яденета, знам ли и аз... Thinking
Всеки захранва различно - а и все пак тя ти наблюдава детето - УЖ Wink
А относно отропеда - съм съгласна че няма право да ти откаже, задължително е около 3-я месец, ние ходихме преди 1 седмица/малката е на 5 месеца почти/ и ни казаха че дори сме и позакъснели, затова че ако трябва и без направление, според мен отиди, много е важно! Naughty

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 973
Давала съм жълтък да си опита малко преди годинката (тогава се падна Великден), но не съм й го давал редовно и по някакви схеми, а инцидентно по някакви трохички.
Направление за ортопед си искай настоятелно, полага ви се.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 755
Давам по четвърт отпетия месец, сега вече давам по цял ,защото много му харесва. Не виждам с какво би навредил. Сестра ми не  давашена нейното дете да годината много неща, и сега вече на 3 години не обича не само яйца, почти всичко.Кара сомо на шунки и хляб

# 11
  • Мнения: 9
Ние сме на 5-мес. и го почнахме през ден по четвъртинка.Щом педито казва значи трябва.жълтъкът е много полезен за бебето.

# 12
  • Мнения: 27 524
жълтъкът е много полезен за бебето.

Доказателства?  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Направление за ортопед си искай настоятелно, полага ви се.  Peace

Точно!

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
жълтъкът е много полезен за бебето.

Доказателства?  Wink

Примерно:

"Яйчният жълтък – несправедливо обвиняван?
Яйчният жълтък може да бъде въведен в менюто на бебето при навършени 8 месеца.
Много хора си задават въпроса как може да се отстрани всичкия белтък от жълтъка, като по този начин да се избегне приемането на белтък от бебето. Отговорът е, че незначителни количества яйчен белтък остават (всъщност яйчният протеин е този, който може да предизвика алергия).

Все пак, не бива веднага да пренебрегвате предимствата на жълтъка. Той е добър източник на омега-3-мастни киселини и богат източник на хемо-желязо – това е желязото, което най-лесно и бързо се усвоява от деца и възрастни.

Във всеки случай изборът ви дали да предложите жълтък на вашето дете, трябва да бъде съобразен с неговата предразположеност към алергии, както и да бъде обсъдено с вашия педиатър.

Въвеждайте новата храна сутрин или в ранния следобед. Това ще ви позволи да се справите с евентуална алергична реакция, като се обърнете към педиатъра в рамките на работния ден. Ако алергична реакция настъпи сутрин или в ранния следобед, тогава най-малко би се нарушил режима на бебето.

Освен това трябва винаги да въвеждате новата храна след кърмене или хранене с шише. Основен хранителен източник за вашето бебе до първата му година все още се явява майчиното или адаптирано мляко – не позволявайте твърдата храна да попречи на приемането му!"

От тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.msg634716#msg634716

Сега нямам време да търся повече. За това се сетих на прима виста.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт