Сокче от какво?

  • 1 745
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте на всички.Искам да ми дадете някакви идеи за плодове от които мога да давам сокче на бебенце Вики(2,5месеца)освен ябълка.Педиатърката ни каза,че цитрусовите плодчета предизвикват алергии и не са подходящи.За сега му давам само ябълки по 30 ml сутрин и 30ml следобяд.Мислех да пробвам и с морков,но все още ми се струват много изкуствени.Мисълта ми е вие какви сокчета сте давали през този сезон и какво количество.Лекарката ни е казала 30ml и ние го спазваме,но на Вики доста му се ослажда ябълката и мисля че може да излапа поне още 30ml.
 Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 146
на тази възраст съм давала ябълка , морков, круша - може да ги смесваш в различни комбинации.

# 2
  • Мнения: 466
ябълка и морков давах,но не спазвах правилото за 30 мл.давах най - малко 60. Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 7 821
От пресните и аз правех от морков и ябълка, но започнах и да купувам - ябълка и банан, ябълка и тиква, и др. това ми позволи да пробвам повече плодове на сок и ми беше по-лесно при захранването е пюретата, знаех от какво не са алергични.

# 4
  • Мнения: 5 539
Само да допълня- морковът не го давай самостоятелно, а го смесвай с ябълковия сок. Защото сам по себе си хич не е вкусен и повечето бебетата го отказват. Grinning
Между другото и аз се чудя какви още плодови сокове дда давам, цяла зима сме само на ябълки.

# 5
  • Мнения: 2 693
Морков и ябълка. Може и круша, стига да я комбинираш с нещо затягащо. А иначе моя син е ноемврийско бебе, така че и аз купувах от тези, перверзните моркови, но нищо ни няма. И само сок от моркови да дадеш, знай, че всъщност е много вкусен и повечето бебета го обожават.

И ако мога да си позволя един съвет - не купувай засега готови сокове на Ганчев - пълни са с консерванти. А ако имаш излишни пари и "нямаш време" за сокоизстисквачката, можеш да вземаш соковете на Хипп, Нестле, Гербер и пр. глезотии.

# 6
  • София
  • Мнения: 310
Simple Smile Благодаря за отговорите майчета!А дали черешата ще е подходяща,защото скоро и идва времето и на нея.А също така давали ли сте сокчета от някакви зеленчуци и ако сте давали от какви по-точно.

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: keri
Simple Smile Благодаря за отговорите майчета!А дали черешата ще е подходяща,защото скоро и идва времето и на нея.А също така давали ли сте сокчета от някакви зеленчуци и ако сте давали от какви по-точно.


Ами както писах, Емо е ноемврийско бебе, и по това време на годината беше почти на 6 месеца, така че лятото му давах череши, но не в огромни количества /например няколко черешки за десерт, или ги комбинирах с овесени ядки за закуска - трябва да дам рецептата в другия форум/. Все пак изчакай да поотрасне, но ако комбинираш черешите с нещо друго, не мисля, че ще имаш проблеми!

# 8
  • Мнения: 444
Здравей! Ние сме в началото на втория месец. Редуваме сокчета от ябълки и моркови по 20-25 мл. два пъти на ден. Малката много ги харесва и ги взима с голямо желание! Лекарката не е казала за други възможности и аз не смятам за сега да експериментирам!

# 9
  • Мнения: 7 821
Цитат на: keri
Simple Smile Благодаря за отговорите майчета!А дали черешата ще е подходяща,защото скоро и идва времето и на нея.А също така давали ли сте сокчета от някакви зеленчуци и ако сте давали от какви по-точно.


Докато се появят на пазара повечето плодове и вие ще сте достатъчно големи да ги ядете, било на сок или на пюре (сварено) или просто пасирани. За сега е достатъчно стомахчето на детенце да свиква просто със сока, а постепенно ще го разнообразиш.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт