Чимшир

  • 2 836
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Много харесвам чимшир. Една баба до нас има огромни храсти. Искам да си хвана.
Как се присажда?
Трябва ли да чакам да пусне коренчета или да го садя направо?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Може би се захваща с коренче.Защо не си поискаш от жената.

# 2
  • София
  • Мнения: 591
Чемшира се захваща по следния начин.През зимните месеци-декември,януари,февруари се откъсват малки стръкчета от чемшира,обелва се кожата на дръжката и директно се насажда в почва.Захващат се веднага. Grinning

# 3
  • Мнения: 2 655
БЛАГОДАРЯ ТИ УНА!
А ако го направя сега може ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 591
По-добре изчакай да дойде зимата.Тогава е сигурно. Grinning

# 5
  • Мнения: 764
А трябва ли да полеем?Може би да,но да не измръзне нещо.....оф,глупав въпрос май Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 591
Чемшира както знаете не измръзва. Grinning
Естествено,че поливате пръстта,ако е в саксийка. Ако е навън направо го бождате в пръстта,и отново поливате.  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 591
пръстта трябва да е песъклива, освен това расте бавно и не винаги се хваща  Mr. Green (вече пробвах миналата година Rolling Eyes)

# 8
  • Мнения: 764
пръстта трябва да е песъклива, освен това расте бавно и не винаги се хваща  Mr. Green (вече пробвах миналата година Rolling Eyes)
Какво трябва да се направи тогава,да примеси с пясък почвата?Аз искам да посадя навън,на двора...

# 9
  • Мнения: 7 362
                 Баба ми го садеше по следния начин: Пролетта ,март ,когато все още е хладно и влажно откъсваше клончета .Клончетата бяха с кора ,но не много стара и крайчетата /мястото на отрязването/ начукваше лекичко за да стане като коренчета,на влакна и тогава го садеше.Няма случай да не се е прихванал. Дано съм го обяснила добре.
                  Приятно садене и успех. Peace

Общи условия

Активация на акаунт