здравейте

  • 1 577
  • 15
  •   1
Отговори
 Искам да попитам относно имунизациите на бебетата след 2-рия месец. Така.  днеска биха на нашето бебе имунизация за Хепатит Б, и лекарката ни съобщи че ще последват още няколко имунизации за вбъдеще...Обаче сме можели да избираме дали да ги бие последователно или да си вземем една обща ваксина която се бие само един път и включва в себе си всичките необходими ваксини...Ако не се лъжа е френска и струва около 50 лева...Така искам да попитам някои слагал ли е такава ваксина на своето бебе?Питам, защото чувам различни отзиви за нея...Докторката каза че е безболезнена, други приятели казват че имала странични ефекти, трети казват че включвала в себе си ваксина(не знам за какво беше) която предразполагала децата към менингит...и така ако някои има опит неда да ми отговори, за което предварително благодаря....

# 1
  • Мнения: 842
Предполагам става въпрос за пентаксима - поливалентна ваксина против ДТК, полиомелит и гноен менингит. Доколкото знам, в България това е най-добрата ваксина и се понася изключително добре от децата. Аз поставих такава на моето дете и нямаме никакви оплаквания. Българската полиомелитна е хубава, но ДТК дава много странични ефекти, включително може да доведе и до енцефалит. И пентаксимът  не предразполага към менингит, а е противоменингитна ваксина.

# 2
  • Мнения: 5 582
Здравей,ние сложихме Пентаксим 2 приема,остава ни още 1.Понесе я много добре.Предимството е,че убождането е 1 и съдържа препоръчителната Хемофилус инфл.-с/у менингит.Доволна съм!

# 3
  • Мнения: 253
Педиатърката ни посъветва да си купим Пентаксим, а не да ползваме ваксините които имат те по здравна каса. И трите приема минаха много добре. Единия път даже не разбра, че го боцнаха. Нямахме странични ефекти като температура, раздразнение или други. Важното е детенцето да не е на много топло след това, така че когато я бихме лятото в същия ден не съм го извеждала.

# 4
  • Мнения: 10 982
На дъщеря ми й биха и трите дози Пентаксим. Не е имала никакви странични реакции и дискомфорт. Заслужава си! Peace

# 5
  • Мнения: 5 401
И моето мнение е, че Пентаксима е по-добрия вариант от ваксините по ЗК.  Peace Да, малко скъпичко излизат трите ваксини, но ако имаш финансова възможност, мисля че това е правилният избор. И нашият дребен понесе ваксинацията съвсем леко, нито плака при убождането, нито имаше реакции.   bouquet

# 6
  • Мнения: 114
Също препоръчваме Пентаксим. Малката дига 37 градуса от нея, но това се води нормална реакция до 36 час от поставянето на ваксината. Но е това! Друго няма, дори няма раздразнителност.

# 7
  • Мнения: 373
И аз да попитам за пентаксима. Нашата лекарка каза че трябва да се сложат най-малко 2 ваксини пентаксим преди 2годишна възраст за да имат ефект. А ние до сега сме сложили 2 ваксини по ЗК. Дали това има някакво значение?

# 8
  • Мнения: 858
Предполагам става въпрос за пентаксима - поливалентна ваксина против ДТК, полиомелит и гноен менингит. Доколкото знам, в България това е най-добрата ваксина и се понася изключително добре от децата. Аз поставих такава на моето дете и нямаме никакви оплаквания. Българската полиомелитна е хубава, но ДТК дава много странични ефекти, включително може да доведе и до енцефалит. И пентаксимът  не предразполага към менингит, а е противоменингитна ваксина.
Pelf е казала точно.Ние се спряхме на тази ваксина.Нямаше никакви странични последствия като температура и др.Не плака детето че го боли.В деня на ваксинирането беше по-поспалив.Пентаксима е  ваксина която се слага 3 поредни месеца и една година след последната инжекция се слага още веднъж на 3 поредни приема

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 277
"Пентаксим" три поредни месеца се ваксинира бебчето  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
И ние бихме Пентаксим. и трите пъти го прие много добре, без никакви странични ефекти. Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравей,ние сложихме Пентаксим 2 приема,остава ни още 1.Понесе я много добре.Предимството е,че убождането е 1 и съдържа препоръчителната Хемофилус инфл.-с/у менингит.Доволна съм!


И на нас ни остава още един прием. Изключително съм доволна от нея, нито Темпепатура вдига, нито мястото се подува, зачервява и т.н. Ти решаваш  Peace

# 12
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И ние ще бием Пентаксим - има много теми за тази ваксина; на оплаквания не съм попадала.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Става въпрос наистина за Пентаксим, но цената е около 64 лв. в аптеките. Намира се трудно и не е лошо да се купят трите ваксини наведнъж за да се застраховате. На моят син също му поставихме Пентаксим, след третия прием вдигна температура която си спадна сама, не съм му давала нищо за свалянето и. Иначе като цяло няма никакви странични ефекти-нито буци по крачетата, нито отпадналост след ваксинацията.

# 14
  • Мнения: 1 344
И аз да попитам за пентаксима. Нашата лекарка каза че трябва да се сложат най-малко 2 ваксини пентаксим преди 2годишна възраст за да имат ефект. А ние до сега сме сложили 2 ваксини по ЗК. Дали това има някакво значение?
Това, естествено, трябва пак педиатърът да го каже. Но освен трите  ваксини Пентаксим в началото, после  се поставя още една на 1.6 -1.7 г.(което пак е преди 2-годишна възраст.) Така че ако няма лошо в смяната на вида ваксина (че те са принципно различни по действието си българските и повечето западни), имате време за 2 приема до 2 г.

Общи условия

Активация на акаунт