Нисък хемоглобин и захранване с месо

  • 1 196
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 872
 Днес взеха кръв на дъщеря ми и хемоглобинът й е 110.Според педиатърката е на долна граница на нормата и ме съветва да започна месните пюрета.Искаше ми се да изчакам до 7-ми месец,но започвам да се замислям и се чудя какво да правя  newsm78.Вие кога въведохте месо? Имам и още две питания: коя марка детски храни има каша от елда ; купих каша с пет зеленчука - картофи,моркови,грах,домати и спанак,но не съм въвела домат,грах и спанак,та мога ли да дам цяла доза или постепенно да я въвеждам  Thinking

# 1
  • Мнения: 3 760
110 е превъзходен хемоглобин за 6 месечно бебе!
Проблем е хемоглобин под 90  Wink а и тогава не е нужно да се бърза с месото...
За протокола - реалните стойности на хемоглобина се установяват във венозна кръв.  Капилярната взета чрез изцеждане от пръсчето на детето дава най-невероятни резултати  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Подкрепям казаното от Мъни. Моята дъщеря на вашата възраст беше с хемоглобин 105 и според педи беше в нормите. Така че няма нужда да пришпорваш нещата със захранването. Аз въведох месото в края на 8 месец, но съм чела, че с месни пюрета от пилешко и заешко може да се започне като първа храна. Ако не ме лъже паметта "Нестле" имат каша от елда (моята си я приготвях сама). А що се отнася до кашата с петте зеленчука, моят съвет е да я оставиш за по- нататък- след като въведеш всички зеленчуци от нея поотделно.

# 3
  • Мнения: 5 401
И аз мисля, че 110 е екстра! Моят дребен на 1 годинка беше с хемоглобин 105 и педката каза да засиля месото. На 6 месеца още не бях започна захранването, така че и дума не можеше да става да включвам месо. Него въведох чак към 10-тия месец, а жълтък на 1 год.

Безмлечна каша от елда има на Хипп. Домат, грах и спанак, според мен се въвеждат по-късничко, така че аз бих изчакала с тази каша!  Peace Ако решиш да я даваш въвеждай я с 1-2 лъжички макс за няколко дена. Това е моят съвет.

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Подкрепям абсолютно мненията на всички които вече са ти отговорили Peace, моя син беше с хемоглобин 95, и лекарката му ми каза че е добре, и че няма място за притеснение, а вашия 110 еха ми чудесно!!! Laughing
А за месото моето мнение е че можеш спокойно да го въведеш като пета или шеста храна например, аз така направих Peace

# 5
  • Мнения: 46 434
Перфектен е, долната граница за тази възраст е 101, а не 110!
Не давай месо.

Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150
> 14 години


От тук.

# 6
  • Мнения: 872
Благодаря на всички   bouquet .Ще изчакам още малко с месото и ще започна да давам каша от елда.Не знам защо педи реши,че е нисък хемоглобина.Вчера говорих с още един педиатър и той също ме успокои,че е добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт