Твърди венци, растат ни зъбки

  • 2 018
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте,

Малката /вече сме на 4мес/ върти езиче, лапа всичко и го потрива във венците, усещам ги "подострени" малко се и криви и не иска да спи ...
Май, май скоро от побелелите венци ще се покаже зъбче  Rolling Eyes
Ще се радвам да споделите какво облекчава децата ви при изникването на зъбчетата.  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Има мазила,може да използвате и специално предназначените за никнене на зъбки играчки.Продават се по бебешките магазини.Бебидент ,е във вид на капки.Много чесане на ВЕНЦИТЕ ,СЪщО ПОМАГА.Синът ми винаги вдигаше темп,а при щерката нямаше проблеми.

# 2
  • Мнения: 161
И ние сме така вече повече от месец, а все още зъбче няма.........Уф, дано скоро да излезе, че се измъчи детето. Да добавя, че освен, че лапа всичко, което успее да хване с ръчички, моя син / на 5 мес. и 6 дни / има много силно слюноотделяне. Постоянно е мокър, даже зачерви брадичката и бузките. За облекчаване на болката и неразположението педиатърката ни изписа Хамомила 15 ch, но до сега не съм усетила промяна в състоянието му. Иначе пие много вода и чайчета, а когато положението стане нетърпимо, давам Панадол, но само в краен случай.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Да, със сигурност са зъбките, но не е гаранция, че ще излязат скоро. Може и два месеца да минат преди това. В момента зъбките си прокарват път до върха на венеца, което наистина е болезнено. При моят син много помагаше/помага Хамомилата. Това са хомеопатични продукти - гранулки/топченца, които са всъщност лайка. Давах и успоредно с тях чая на Хип - лайка/само чиста лайка/. Не съм мазала с никакви мазила. Успех в борбата!  Wink  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 559
Синът ми изкара периода със зъбоникненето много спокойно благодарение на хомеопатично лечение.
ПолиС, ако си дала Хамомила и тя не е донесла облекчение, това означава, че тя не е "вашето" лекарство (картина на лекарството не покрива картината на детето в момента). Ако даваш Хамомила продължително време, възможно е да се получи т.нар.  "доказване" (детето да започне да проявява симптоми от картината на лекарството), което не е никак приятно.
Съветвам ви да избягвате да давате всякакви хомеопатични лекарства, ако не са предписани от хомеопат (класически) след снемане и анализ на индивидуалния случай на детето.
Мама Ети, дано скоро да се похвалите със зъбчета! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 161
Синът ми изкара периода със зъбоникненето много спокойно благодарение на хомеопатично лечение.
ПолиС, ако си дала Хамомила и тя не е донесла облекчение, това означава, че тя не е "вашето" лекарство (картина на лекарството не покрива картината на детето в момента). Ако даваш Хамомила продължително време, възможно е да се получи т.нар.  "доказване" (детето да започне да проявява симптоми от картината на лекарството), което не е никак приятно.
Съветвам ви да избягвате да давате всякакви хомеопатични лекарства, ако не са предписани от хомеопат (класически) след снемане и анализ на индивидуалния случай на детето.
Мама Ети, дано скоро да се похвалите със зъбчета! Simple Smile
Илианка, благодаря за съвета, както винаги рационален. Не знаех, че Хамомилата е хомеопатично, просто не се бях замисляла. Защо тогава педиатрите го изписват с лека ръка на почти всяко второ бебе, без да са си съставили "индивидуална картина на детето" ? До колкото знам, неподходящото лекарство, дори и хомеопатично може да бъде доста опасно.

# 6
  • Мнения: 753
използвала съм Dentinox - немско...после Calgel - британско, после едно френско Pansoral, бебешки, успокояват около 20 -30 минути детето, използвах ги преди заспиване.....общо взето търпение от мама и тати, всички деца минават през тези мъчително поникващи зъбчета...моето пиеше много вода, някак го успокояваше...успех Hug

# 7
  • Мнения: 114
много ви благодаря мили мами  Hug
да, и бебка има силно слюноотделяне,
също така не желае да приема никакви други течности освен кърма, на което за сега се радвам, да видим като пораснат зъбките  Laughing

# 8
  • Мнения: 179
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.

# 9
  • Мнения: 4 621
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
Shocked Shocked Shocked
Това сериозно ли го говориш

# 10
  • Мнения: 753
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
и двете за бебе за страшни опции като вариант.....не го препоръчвам

това ми звучи като типажа на свекито - 'дай бе майко да му отрия гърленцето с нишадър', ще му мине веднага....

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
ooooh! Не те съветвам и ти да правиш така.
Аз ползвам Калгел.

# 12
  • Мнения: 114
аз не пия течен аналгин че  детето ли...? поправка бебето ли ....???
понякога съветите за взаимопомощ са опасни  Embarassed

# 13
  • Мнения: 1 559
Не знаех, че Хамомилата е хомеопатично, просто не се бях замисляла. Защо тогава педиатрите го изписват с лека ръка на почти всяко второ бебе, без да са си съставили "индивидуална картина на детето" ? До колкото знам, неподходящото лекарство, дори и хомеопатично може да бъде доста опасно.


Лекарите, позволяващи си да изписват хомеопатични лекарства без да са хомеопати, подценяват хомеопатията. Изписват я като нещо безвредно, което да се пробва между другото.
Всичко, което помага, може и да навреди - ако е предписано неправилно и неподходящо за конкретния случай. Щом Хамомила не ви е подействала, няма и да подейства.  Но ако детето изяви симптоми от картината на лекарството (при често даване на неправилно лекарство), педиатърката ви най-вероятно няма и да разбере от къде се е появил проблемът.
Много е безотговорно да се изписват хомеопатични лекарства без да се взима предвид цялостната картина (тоталността от симптоми) и да не се проследява адекватно случаят.



моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.

 Shocked
Една бутилка ракия би "помогнала" съвсем. ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 616
На моя бебок вече 3 месеца му растат зъби и....нищо. Аз лекувам с Нурофен.

Иначе и на мен ми го казаха това за аналгина или да му "отрия" венците със счукан аспирин, но още не съм се престрашила. Не ми звучи много бебешки метод newsm78

Общи условия

Активация на акаунт