Гъбички по бебешко дупе

  • 4 426
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Мами здравейте!
На моето момченце от два дни му се появи обривче около седалището, като ситни пъпчици в кръг. Лекарката ни каза, че това са вид гъбички, от топлото и влажно място.Изписа ни крем, но за съжаление не го намирам в аптеките! Утре ще ходим на лекар, но ми се иска до тогава, ако е имала някоя мама такъв проблем да сподели , какво са ползвали и въобще всякаква информация ще ми е от полза! Благодаря Ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 984
а кремът е?

# 2
  • Мнения: 2 956
Моята Вики имаше ,но не на дупето ,а около срамните устни...преди 3 месеца...беше кошмарно направо. Единствения крем ,който ни помогна бе Дактакорт.
Но не взимай преди да се консултираш все пак със специалист.  Peace

# 3
  • Мнения: 753
за гъбички съм използвала Клотримазол

# 4
  • Мнения: 234
Дъщеря ми имаше пъпчици по дупето и и беше страшно зачервено.Педито ни изписа "Певизон".Той съдържа антибиотик и има антимикотичен и антибактериален ефект.Маже се два пъти на ден/сутрин и вечер/ след предварителен тоалет.Първоначално мазахме с него и обрива изчезна за два дни.Обаче червеното дупе си остана.Него излекувахме с цинкова паста.

# 5
  • Мнения: 104
Имаме същия проблем.Пробвах какво ли не,след Дактакорта зачервяването се влоши.Временно спасение беше мазането с Фуксин.Тези дни смятам да го водя на друг лекар.

# 6
  • Мнения: 480
Кремът е Батрафен

# 7
  • Мнения: 941
Ние мазахме с Имазол,предписан от дерматолог,много съм доволна.Също съдържа Клотримазол

# 8
  • Мнения: 2 865
Нистатин или клотримазол.

# 9
  • Мнения: 474
В големите горещини и ние имахме обрив /гъбички/ само че по гушката - беше кошмарно голям..... Педито ме посъветва да мажа сутрин и вечер с Пиоктанин /едно лилаво мазило/, а пък на обяд да мажа с едно кремче - Baneocin...вярвай ми за три дни всичко мина, а обрива беше наистина жесток..... е доста мацане падна ама ефекта беше ... Peace

# 10
  • Мнения: 455
Клотримазол-мазило:сутрин и вечер. Peace

Общи условия

Активация на акаунт