Аз на тебе, ти на мене...

  • 2 230
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 759
                  Или какви услуги правите на познати/непознати, и какви изисквате. По времето на комунизма услугата се приемаше за много актуална разменна монета... Как е сега? Правите ли си услуги по съседски, между приятели, между роднини, в работата и т.н.т... Какви?

# 1
  • Мнения: 4 458
да ти кажа чесно, аз все гледам да помогна ама на мен ми  отвръщат с лошо и в последно време доста съм се променила и много много не се напрягам да свърша добро. Хубавото е че и лошо не върша  Mr. Green Абе на кратко - гледам си интереса, мдаааа, човек се учи и развива докато е жив ....

# 2
  • Мнения: 3 622
Когато ме помолят да свърша услуга познати, приятели или роднини винаги помагам стига да мога

# 3
  • Мнения: 620
Стига да мога - ще услужа.Не очаквам същото от хората,на които съм помагала Naughty

# 4
  • Мнения: 2 161
Ако реша да помогна,правя го.Не се интересувам ще ми върнат ли жеста или не.Но така или иначе винаги в живота някой някога ти връща услугата.И без да го искаш се случва.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако реша да помогна,правя го.Не се интересувам ще ми върнат ли жеста или не.Но така или иначе винаги в живота някой някога ти връща услугата.И без да го искаш се случва.
И при мен е така.Никога не съм мислила само за мен ,или в какво ще ми се върне този жест.Ако мога веднага помагам.Съпругът ми също.

# 6
  • Мнения: 1 866
Ако мога-помагам. Но ако още в началото сметна, че не ми се помага поради някаква причина (човекът не ми е приятен, нямам възможност да помогна, помагането не би било от сърце или би ме натоварило повече отколкото смятам, че мога да поема), то тогава веднага отказвам. Понякога може би изглеждам малко гадна като откажа нещо, но поне не давам напразни надежди и хората са наясно какво могат да очакват от мен. Иначе наема ли се с нещо, то тогава правя всичко което ми е по силите, за да изпълня ангажимента си каквото и да ми коства това. Не очаквам да ми се връща жеста. Той все някога се връща, но от някой друг. Все пак и на мен са ми помагали някои хора без задължително да им връщам жеста, просто защото тези хора не са имали нужда от мен. Обаче в сходна ситуация аз съм помагала на някой друг. Възприемам нещата като верижна реакция. 

# 7
  • Мнения: 2 161
Ако реша да помогна,правя го.Не се интересувам ще ми върнат ли жеста или не.Но така или иначе винаги в живота някой някога ти връща услугата.И без да го искаш се случва.
И при мен е така.Никога не съм мислила само за мен ,или в какво ще ми се върне този жест.Ако мога веднага помагам.Съпругът ми също.
Разликата между нас е,че аз помагам ако реша,а не ако мога.

# 8
  • Мнения: X
Добронамереният човек и устроен така, че извършвайки добро не очаква да му го върнат и не го прави заради това. Винаги когато мога помагам и никога не искам в замяна нищо, освен ако не се налага някога наистина да "допра" до същия човек на когото преди време съм помогнала. Но дори и тогава не си позволявам да "напомня" за услугата, която аз съм направила за него/нея , за да не се чувства принуден/а или изнудван/а да ми свърши работа. Общо взето въпрос на възпитание Peace

# 9
  • Мнения: 742
Никога не отказвам да свърша услуга, ако мога. Не търся отплата.

# 10
  • Мнения: 17 402
Ако искам, и ако мога- помагам. Най- тъпо се чувствам, ако направя "непоискано добро"- задължително се оплескват нещата Mr. Green Има хора, които знам, че мога да помоля за услуга, има и такива, който предпочитам да не занимавам. ЗА "връщането" на услугата, мисля като Chanel.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никога не отказвам да свърша услуга, ако мога. Не търся отплата.
Аз също, но в последно време забелязвам, че колегата ми само услуги ползва, а онзи ден го помолих нещо и той се направи на забравил. Случвало се е и друг път, но си налагах да не обръщам внимание, но чашата преля. Дотук съм с услугите на работа. Дано само не забравя, че май съм склонна бързо да прощавам.
На съседи и приятели не отказвам, ако имам възможност, и не търся реванш.

# 12
  • Мнения: 2 829
Стига да мога - ще услужа.Не очаквам същото от хората,на които съм помагала Naughty



 Peace Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 984
Не отказвам услуга, дори на хора, които по някакъв начин са ми навредили преди това. Ако човекът е на зор, защо да не помогна? Не очаквам да ми се връща услугата, но очаквам добро отношение - само толкова.

# 14
  • Мнения: 1 120
Правя услуги, ако мога. Не очаквам нищо в замяна.

Общи условия

Активация на акаунт