Какви са задължителните изследвания и прегледи на бебе до 1г?

  • 1 963
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, д-р Слънчева !  GrinningМоля Ви дайте ми информация относно моя въпрос. Тук в Америка явно трябва да си запознат какво точно да изискваш от педиатъра като прегледи и изследвания за своето бебе. При нас консултациите преминават: теглене, мерене, очи, нос, уши. Благодарение на Вас разбрах, че ни бяха пропуснали ваксина в 2-я месец #Cussing out(въпрос от Флорида),благодарение отново на Вашите отговори и съвети във форума разбрах как кога и с каква храна да захранвам и да поискам изследване за хемоглобин преди 2 дена. А бебо вече е на 8 месеца  #Crazy!Моля Ви да ми кажете през какви прегледи и изследвания е важно да премине едно бебе поне до 1 годинка.  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! На 6 м. се изследва профилактично хемоглобин, левкоцити, еритроцити, хематокрит и кръвна захар както и обикновенно изследване на урина. Същото се повтаря на 1 год. възраст. До 1 год. е необходимо да има преглед с детски ортопед за вродене луксация на тазобедрените стави.
Ваксините до 1 год. три поредни- хепатитВ, ДТК, полиомиелит, хемофилус инфлуенза и мисля, че в САЩ правят и за пневмони пневмо 23. При навършени 1 година- ваксината срещу морбили, заушка и рубеала- Приорикс.
След 1,4 м. започват реваксинациите за пориомиелит и ДТК.

Общи условия

Активация на акаунт