Петиция против матури

  • 2 953
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 813
Ето този линк ме обикаля цял обяд
http://www.bgpetition.com/maturi/index.html
чудя се дали е поредната измислица или би помогнала с нещо  Thinking

# 1
  • Мнения: 25 589
Държала съм задължителна матура по БЕЛ и съм оцеляла. Даже изкарах 6.
Не знам защо толкова им треперите на тези матури? Още повече, че ще са и тестове.
Лично аз предпочитам синът ми да държи матура в училище и с оценката да кандидатства, отколкото да се явява на кандидатстудентски изпит.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 813
Държала съм задължителна матура по БЕЛ и съм оцеляла. Даже изкарах 6.
Не знам защо толкова им треперите на тези матури? Още повече, че ще са и тестове.
Лично аз предпочитам синът ми да държи матура в училище и с оценката да кандидатства, отколкото да се явява на кандидатстудентски изпит.  Peace

Да бе и на мен не ми пречат особено,тъй като човек,който се цели в СУ,не би трябвало да се плаши от матури.
Но наистина са си прави хората,че не може в 11 клас да ти изтърсят "догодина си на матура".

# 3
  • Мнения: 25 589
Е, как в 11 клас? Тези матури ги дъвчат поне от 5-6 години май.  newsm78

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Матурите са,за да се види какво е научил някой за изминалите  години. Тук всички деца се явяват на такива и през ум не им минава да пускат петиция, въпреки че имат и текущи оценки. За съжаление, образованието в България е зубърско, а не насочено към прилагане на теория в практика. От там идва и страховата невроза: няма да изкарам изпитите.

 
Но наистина са си прави хората,че не може в 11 клас да ти изтърсят "догодина си на матура".

Така могат да кажат и 10 класниците, но все пак трябва да се почне отнякъде.

# 5
  • Мнения: 7 110

 
Но наистина са си прави хората,че не може в 11 клас да ти изтърсят "догодина си на матура".

Така могат да кажат и 10 класниците, но все пак трябва да се почне отнякъде.

Знае се от преди няколко години.
Все пак и на училище трябва да се ходи, за да се научават разни важни неща.

Миналата седмица говорих с една 11-класничка. Момичето силно се надяваше да има начин наборите й да не преписват на матурата, за да се види колко зле са някои с граматиката.
Имало все още подрастващи, които държат на тези неща.  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 161
Ох,прочетох мутри.Няма да я подпиша.Аз не съм държала матура,но нищо няма да им стане на сегашните ученици да се явят.Какъв им е проблемът?

# 7
  • Мнения: 516
Аз подкрепям матурите.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
То по принцип лесно се подкрепя, щото не ни се пише на нашите д.....Ама тия деца ,с тази объркана образователна- недообразователна система, те да му мислят. Вашите сигурно са малки и ви е далече, но аз  като се сетя аз колко нерви ще похабя тази година-матура, абитуриентски бал, кандидатстудентска кампания.  Ако бях човека, дето ще му се случи всичко това, как да е-ще се справя, ама съм истерясалата майка. #Crazy

# 9
  • Мнения: 6 898
Е, как в 11 клас? Тези матури ги дъвчат поне от 5-6 години май.  newsm78
И аз така си мисля, от доста време говорят за тях. И аз още докато учех искаха да слагат матури, но ги отложиха точно по тези причини, че като сме започнали да учим не е било определено такова нещо, но за следващите, които влизаха в гимназиите трябваше да има.
А дали е хубаво да има матури не знам, честно казано аз ако трябваше да отида не знам дали щях да издържа. Все пак едновременно се готвих и за кандидатстудентски изпит по икономика и два държавни изпити. 2 матури отгоре щяха да ми дойдат малко в повече.

# 10
  • Мнения: 25 589
Вашите сигурно са малки и ви е далече, но аз  като се сетя аз колко нерви ще похабя тази година-матура, абитуриентски бал, кандидатстудентска кампания.  Ако бях човека, дето ще му се случи всичко това, как да е-ще се справя, ама съм истерясалата майка. #Crazy

Колко далече, само 4 години ни делят.  Laughing
Всъщност, моите родители го преживяха успешно това - абитуриентка, матура, кандидатстудентски изпит плюс усвояването на професия в техникум или СПТУ (т. нар. УПК), а учех в езикова гимназия.  ooooh! А, и два държавни изпита по специалността държах тогава.  Mr. Green

А за матурите, нали целта беше да служат за кандидатстване във ВУЗ? Тогава ще се държат по тези предмети, които ще са необходими за кандидатстването. Стига наистина да го направят това, а не само да друсат крушата на частните уроци - веднъж за матурата и втори път, за кандидатстването.

# 11
  • Мнения: 516
Николова, по мое време имаше матури. И абитюрентски балове и кандидатстудентски кампании имаше. Е, с всичко се справихме. Децата ни са неграмотни. Матурите са начин за оценка на това, което са научили в училище.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Аз също бях на матура и учих в УПК- голяма глупост. Познай дали станах шивачка за 3 месеца на машина. WhistlingАко касае мен, ще се стегна и ще се справя, но когато е друг ме е страх повече.
Знам то от опит-две кандидат-гимназиални кампании, един бал до момента, кандидатстудентска кампания -веднъж засега.Аз на моите изпити не съм се паникьосвала толкова, колкото на техните. #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 997
 матура - да- минахме ги тези работи на времето
с тази разлика ,че още със започването на горния курс знаехме,че ще има такива
и имахме стимул да учим - можеше да се освободим
а сега ?Ще има - няма да има и т.н.
Мисля ,че за да има матури трябва да се вземе решение  от примерно този випуск нататък - с матура
Другите - без
И така ще се сложи началото на матурите Mr. Green


# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
Аз не виждам проблем с матурите. Който учи, няма да се притеснява. Който не учи - все ще си е неграмотен, с или без матура. Матурата само ще покаже кой колко знае.
А на баловете кое им е притеснителното? Те не са ли просто голям лъскав купон? Това пък някой да не може да го преживее... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт