За всички на 34г с проблемна кожа и продуктите за нея

  • 1 605
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте на всички Simple Smile

Искам да се консултирам с вас ,защото до сега винаги съм намирала това което търся точно ТУК  Laughing

Изчетох всичко за продуктите в Ягодка но така и не разбрах какво да си купя  newsm78

Имам отвратителна кожа на лицето ,Много големи и разширени  пори в Т-зоната ,черни точки и естествено пъпки , Но от друга страна вече съм на 34г и започва проблема с бръчките  и най вече сериозни линии под очите  #Cussing out

АКО и някой друг има подобен проблем или може да помогне МОЛЯ .....Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 138
здрасти Simple Smile Моят съвет е първо да отидеш при специалист дерматолог, който да ти изготви програма и да ти предложи козметика точно за твоята кожа. Ако имаш добра козметичка тя също би могла да ти помогне - много важно е доброто почистване на кожата 1 на месец...За козметика всичко е много индивидуално - аз например се обривам от Ланком, но пък Клиник при мен действа супер. Те имат добра серия Pore Minimizer..можеш да я пробваш. Успех!!

# 2
  • Мнения: 47
Мерси много за съвета, интересното е че съм се ориентирала точно  към Клиник ,но говорят за някаква серия 3 стъпки сигурно и това Pore Minimizer е в нея  Simple SmileДобра козметичка нямам ,може би  и това си оказва влияние ,но на почистване си ходя редовно и успех Никакъв

# 3
  • Мнения: 72
И аз имам същата проблемна кожа. На мен много добре ми въздейства розовата вода на фирма Каси (струва стотинки в аптеката), но тя не може да ми реши проблема изцяло. Иначе кремове за лице и околоочни съм ползвала предимно на "Орифлейм", но сега искам да сменя марката, защото напоследък не ми действат така добре, както преди. Четох много добри отзиви за продуктите на Bioderma  и мисля да си купя от тях.

# 4
  • Мнения: 47
Ох и аз какво ли не изчетох ,но никаде не видях комбинация за пори ,пъпки и бръчки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 211
Не съм специалист и мисля, че специалист би ти дал най-точен отговор. Но ако бях на твое място щях да си взема следните продукти:
1. Професионален пилинг гел, за да третирам Т зоната
2. Професинална маска за смесена кожа, която да използвам поне 2 пъти в месеца
3. Хубав крем за стягане на порите( бях гледала един на Диор, бих пробвала него)
4. крем за околоочния контур, против бръчки( а не просто за хидратиране)
5. крем против бръчки или серум против бръчки+ крем за хидратация
Като на Т зоната бих нанасяла само и еднствено стягащия порите крем по останалата част на лицето-крем против бръчки.  Бих те посъветвала да отидеш на Арена на красотата, която ще е ноември и хубаво да огледаш професионалната козметика. Няма да можеш да купиш на място, а да поръчаш. Също на щандовете понякога има професионални консултанти. Всичко останало можеш да поръчаш от Ягодка. Хубаво е да отидеш на лекар. Също помисли за начина си на живот: какво ядеш, спиш ли достатъчно и т.н.
Ако търсиш продукт, който от една страна се бори с разширени пори, а от друга с бръчки, не мисля, че ще намериш.

# 6
  • Мнения: 47
Ееееее Мерси много lavv  Simple Smile,СУПЕР изчерпателен отговор си ми дала,Само не разбрах какво имаш предвид под ( Професионален пилинг гел ) в смисъл има някакви по силни  серии на различните козметики  или просто козметика за професионалисти каквато аз незнам и не съм ползвала

# 7
  • София
  • Мнения: 138
Трите стъпки за отделна серия - имат сапун, лосион  и овлажнител- добри са..Ако наистина си решила Клиник . в сайта си направи теста им , поне ще се ориентираш в основни линии, коя серия е подходяща за теб . Пиши , ако имаш нужда от помощ
www.clinique.com

# 8
  • Мнения: 1 722
Пиши какво си ползвала и няма ефект при теб, за да ни улесниш при препоръчването на продукти.

По принцип Clinique, Dermalogica, Murad имат добри продукти/ серии за такъв тип кожи.

По-евтин избор: Avene, Neutrogena, La Roche-Posay, Eucerin.

# 9
  • Мнения: 211
Ееееее Мерси много lavv  Simple Smile,СУПЕР изчерпателен отговор си ми дала,Само не разбрах какво имаш предвид под ( Професионален пилинг гел ) в смисъл има някакви по силни  серии на различните козметики  или просто козметика за професионалисти каквато аз незнам и не съм ползвала
За мен е удоволствие Simple Smile Имам предвид следното, миналата година на изложението Арена на красотата разбрах, че има много български и чужди фирми, чиито магазини и марки не съм чувалал никога преди. Те нямат магазини , а доставят на салони или професионални козметици. Имат хиляди професионални продукти, които са предназначени за салоните. Пример, който съм давала много пъти тука е фирмата Асти-българска и прави всички продукти за шоколадова терапия и за терапия с невен. Имат над десет продука от шоколадовата си серия, но нямат магазин доколкото знам. Има много такива фирми, а тази година ще бъдат игурно още повече, добре е да е поинтересуваш какво позлва козметичката ти ако ти харесва, пилинг маски, маски и т.н.

# 10
  • Мнения: 47
Ползвала съм всичко от рода на Eucerin и др. по евтина козметика ,затова сега съм толкова невежа относно скъпата , и лошото е че очаквам чудеса Sad  като си я купя ,затова съм решила успоредно да си взема и скъп  фон дьо тен за да успея  поне малко да удовлетворя очакванията си Simple Smile ПРЕПОРЪКИ за фон дьо тен - покривен и естествен също приемам:)

# 11
  • Мнения: 605
Здравей, ето и моя съвет:

1. Наистина първо отиди на дерматолог, той ще ти каже тези пъпки които имаш дали са просто резултат от мазната кожа или има и други причини.
2. За 3-те стъпки на Клиник гласувам с две ръце! Ползвам ги отскоро /моя тип кожа е подобен на твоя/ и направо се чудя къде съм бляла досега  Rolling Eyes. 3-те стъпки са почистваща система 1-ва стъпка измиващ сапун, 2-ра стъпка почистващ тоник, 3-та стъпка овлажняващ крем. Това е само почистваща система - ползва се сътрин и вечер, след нея се слагат крем, фон дьо тен и прочие.
За повече информация http://www.clinique.co.uk/templates/products/3step_landing.tmpl
Там можеш да си опередлиш и типа кожа. По описанието ти мисля че е 3-ти или 4-ти тип.
3. Анти ейдж продукти трябва вече да си ползваш - околоочен, хубав нощен, дневен със защити и пр., почети в темата за Ягодка и оттам идват на доста добри цени.
4. Освен това ти е важно почистването при козметик веднъж месечно и в домашни условия с ексфолиант веднъж/два пъти седмично.

Желая ти успех! 

Понеже пиша от половин час на пресекулки видях че вече са ме изпреварили но поствам всичко което написах  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 722
Е чудеса не очаквай и от скъпата козметика, но с адекватни грижи поне може да поддържаш едно задоволително състояние на кожата. Най-важното е добро почистване, ексфолииране, подхранване и хидратиране. Ако ти се появи някоя пъпка веднага туширай локално с лосион от типа на Зинерит или Далацин.

Разгледай продуктите на Клиник (трите стъпки, pore minimiser серума, супердифенс кремчето, почиствщата маска за мазна кожа, тотал търнараунд - от всички тези продукти съм доволна). За серията repairwear също има добри отзиви.

Dermalogica имат добри продукти също (разгледай в ягодката medibac - серията, тя е за акне при възрастни, също продуктите им за мазна кожа)

Murad имат един нощен крем, то е с комбинирано действие срещу акне + anti-age.

На Avene крема Deacneal също е много добър.

И най-вече една консултация с дерматолог е желателна при всички положения!

# 13
  • Мнения: 47
Много ви благодаря на всички Simple Smile
Втурвам се да разглеждам и да чета:)
На дерматолог съм ходила преди 2 год и резултата беше много временен ,даде ми доста неща ,но след време отново си започнаха пъпчиците а за порите нямаше никакъв ефект за мое съжаление Sad Но най интересното е че преди няколко месеца  непредвидено забременях и преди да направя аборт не ми излезна нито една пъпка за 2 месеца а след това малко по малко нещата започнаха по старому ,което ми говори че проблемите са ми на Хормонална основа - поне такъв извод си вадя

# 14
На 34 съм и имам същата кожа. Какво съвпадение!
Аз лично ще заимствам идеята за дерматолога - никой от моите опити не е дал желания от мен резултат, а именно появата на дълбоки черни точки. Обикновения гел за измиване Пюр на Гарние намалява чувствително появата им, но те така интензивно излизат, че проблемът си съществува.
По отношение на козметиката - пътувам и по летищата тествам много кремове, защото рядко някой не омазнява допълнително кожата ми.
Страхотно добри за мен, (имам предвид с чувствителни резултати са 2 крема)  :
Precision (Аge Delay) на Chanel - миналата седмица видях че май имат нови продукти в тази серия и старите не ги намерих, но продуктите в белите кутии са просто супер, независимо че не са специализирани за тип кожа - никакво омазняване, прекрасен тен и повърхност на сутринта, за няколко дни наистина виждаш по-добре изглеждаща кожа
Day Wear Plus na Estee Lauder за нормална и смесена кожа - също добър макар и не колкото Шанел.

Можете ли да ми препоръчате добър дерматолог. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт