18 СОУ в София с японски, китайски, арабски и фарси.

  • 158 849
  • 903
  •   1
Отговори
# 750
  • софия
  • Мнения: 163
Извинявам се, ако променям темата, аз искам да попитам как стои въпросът с приемането на деца след 4 клас. Искам да преместя дъщеря си след 4 клас и  прочетох добри отзиви за 18 СОУ...
Благодаря предварително Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 2 431
Извинявам се, ако променям темата, аз искам да попитам как стои въпросът с приемането на деца след 4 клас. Искам да преместя дъщеря си след 4 клас и  прочетох добри отзиви за 18 СОУ...
Благодаря предварително Simple Smile

Трудно, ако някое дете напусне и вие имате късмет точно в този момент да се там и да знаете това, подавате молба, ако ви одобрят - ви приемат.
Там паралелките са профилирани по  език още от първи клас, аз не бих рискувала, ако се освободи място в японска паралелка да преместя детето си, при положение, че то до 4 клас не е изучавало този език, или примерно френски ..., но въпрос на мнение ... желая ви успех  и късмет   bouquet

# 752
  • Мнения: 4
Търся информация за учителя по немски в 8 клас? Имаме желание за 18-то с немски и малко повече яснота за немския в 8 клас би била от полза. Другата седмица трябва да подаваме документи и все още се двоумим, как да подредим в заявлението 12-то, 18-то и 31-во с първи език немски?

# 753
  • Мнения: 67
Учителите по немски в училището са:

36.    Деляна Трифомирова Апостолова    Немски език
37.    Наташа Траянова Станчева    Немски език
38.    Емил Славейков Димитров    Немски език
39.    Ивелина Неделчева Стоянова    Немски език

http://www.18sou.net/for-school/team.html

# 754
  • Мнения: 1
Здравейте
Интересувам се за арабската паралелка след 7кл? Ще се радвам на всякакви отзиви.

# 755
  • Мнения: 1 531
здравейте! много ми харесва това, което чета за японската паралелка  bouquet

имам два въпроса, плс:

1. занималнята до колко ч. е вечер?
2. критерий ли е близостта на работното място на единия родител?

# 756
  • Мнения: 1 531
Здравейте!
Предстои ми избор на училище за първи клас за учебна година 2013/2014.
Всъщност търся добър учител за детето си.
Ще съм благодарна, ако споделите добри отзиви за конкретна учителка, която сега води 4-ти клас и евентуално ще поеме 1-ви клас от следващата година.  


и... това питане да подбутна, ако има мнения по него, особено за японска паралелка bouquet

# 757
  • София
  • Мнения: 1 055
 fluttershy
Занималнята на първи клас е до 17 часа, като до 18 в някой клас събират всички останали дечица.
Каоян ще бъде втори клас тази година и ще е в частна занималня, защото в училище няма да има места за всички деца - казаха ни, че от 6 класа ще правят 2 занимални  Rolling Eyes
Относно приема през 2012 г. стигаше местживеене/месторабота на единия родител, но всяка година се определят различи критерии. В сайта на18-то за 2013/2014 http://www.18sou.net/docs/priem/1-class/Priem_I_klas_2013-2014.pdf  пише близост до училището без да е уточнено какво означава това.

# 758
  • Мнения: 40
Здравейте,моето момиченце сега ще бъде 4-ти клас в японска паралелка.Не съм се интересувала как стои въпросът с обучението в другите паралелки,но аз мога да кажа само,че се радвам много за шансът да я запиша в японската.Обучението е на много добро ниво и по общообразувателните предмети и по езикът също.Нашата класна се казва Анита Георгиева и догодина ще поеме първи клас.Доколкото знам последните години тя води само японски паралелки,но ако имате право на избор не се колебайте да я изберете за класен ръководител.Тя е изключително земен човек и владее изкуството да достига до децата.Много добър преподавател,строга по отношение на работният процес,дори бих казала понякога безкомпромисна в стремежа си да изгради навици, постоянтво и отговорност в децата.Това разбира се не и пречи да играе заедно с тях,да им угажда в забавленията и да празнуват заедно като второ семейство.

P.S  За родители,които не са свикнали да бъдат критикувани бих препоръчала да се обърнат към друг преподавател,защото наред с всичко останало тя не спестява истината на никого,колкото болезнена, неприятна и излагаща да е.

# 759
  • София
  • Мнения: 2 768
само да внеса една яснота, до колкото аз съм информирана, няма класна 1-4 клас, която да води само паралелки с един и същ език, тоест въртят ги, а аз смятам че всички или почти всички учители 1-4 клас са добри  Peace

# 760
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, въртят ги и почти всички са добри  Peace Така е.

# 761
  • Мнения: 1 531
здравейте отново!
много благодаря за информацията    bouquet  bouquet

за критериите: аз точно сайт гледах и не беше ясно.

за занималнята: 18ч е ок, добре е това.
             ?   а втори клас как се избира кой да е в занималнята?
             ?   а доволни ли сте от занималнята 1ви клас, домашни, всичко написани ли са там или остава работа за вкъщи? мисля, че е изключително важно учебният процес да приключва в 18ч, а вкъщ ида е само част от уикенда... все пак са мънички още и имат нужда от свободно време Heart Eyes
             ?   клубовете във времето на занималнята ли са или родител ги води след 18ч?

за учителите: благодаря за информацията за г-жа Георгиева, която другата година поема 1ви клас   bouquet дори и да се въртят, ще се радвам, точно заради това даже, да се включат и други момичета за информация за другите класни, които сега водят 4ти и ще поемат 1ви 2014-2015 г.   bouquet

# 762
  • София
  • Мнения: 10 858
Отговарям по ред на въпросите -
 - за занималнята във втори клас се попълва заявление в края на първи и така се отсяват колко желаещи има. Досега не са ни отказали занималня. Винаги се намират места.
- От занималнята съм доволна, да. Не остават занимания за вкъщи.
- клубовете са във времето на занималнята, учителите идват, взимат децата от занималнята, водят ги в салона или където е клуба и след това ги връщат пак в занималнята.

Имам мнение за две учителки - Ели Дойнова и Минка Кирилова. Много добри учителки, превъзходни педагози.

# 763
  • Мнения: 269
Не е ли Ели Войнова  newsm78

# 764
  • София
  • Мнения: 10 858
Ама разбира се ...  Laughing Жегата ме е напекла  Sunglasses
Войнова е.

Общи условия

Активация на акаунт