За райфайзен банк!!!!

  • 1 036
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Има ли запознати,дали ако кандидатстваш за ипотечен кредит с доказване на доходи-банката би признала служебна бележка от фирмата,че взимаш повече пари отколкото се осигуряваш?В моя случай фирмата е на мъжа ми.Някой с подобен случай??????

# 1
  • Варна
  • Мнения: 261
Да,признават такава бележка.В момента теглим ипотечен кредит и тъй като преди време ме осигуряваха на ниска заплата,банковият консултант поиска служебна бележка за реалният размер на заплатата.При мен обаче фирмата не се съгласи да издаде такава,а предпочетоха да ме осигуряват на реалното,което взимам.Така че при нас отпадна нуждата от такава бележка.

# 2
  • Мнения: 139
според мен ако една фирма издаде такава бележка означава, че документира неспазването на закона /за осигуряването/.
Много хора не се осигуряват на реалната работна заплата, но при проверка от данъчните всички документи им са изрядни и по нищо не може да се докаже, че не е така. Докато в случая има доказателство за нарушение.
Съветът ми е да обсъдите въпроса със счетоводителката на фирмата

# 3
  • Мнения: 1 896
Да, ние през август изтеглихме кредит по този начин от Райфайзен банк.
Ако фирмата издаде бележка с реалния доход,от банката признават 80% от него за доказан.
Увериха ни,че тази бележка остава само за вътрешно ползване от банката и не се предоставя при данъчна проверка.

# 4
  • Мнения: 139
честно казано ми е много странно как от банката могат да откажат ако данъчните поискат цялото досие newsm78 или може би ще скрият само бележката.....

# 5
  • Мнения: 1 896
Нямам представа каква точно е процедурата.Може би е сходна с тази,когато имотът се купува на една цена,а сделката минава на данъчна оценка,която е доста по-ниска.Може и да има някаква друга 'врътка'.
Може би някой банков служител в Ррайфайзен или някоя от другите банки,които признават такива бележки от фирмите ще ни обясни най-добре.
Факт е обаче,че доста банки признават за доказан доход този от служебна бележка издаден от фирмата работодател,който е различен от осигурителния. А също така и че доста фирми са склонни да дадат такава бележки,без да имат притеснения.

# 6
  • Мнения: 139
щом самите фирми не се притесняват значи няма проблем. Явно е и масова практика. В крайна сметка ако стане нещо тях ще гонят. Понеже в случая става въпрос за фирмата на съпруга й /ако съм разбрала правилно/ затова изказах мнението си. Щом от фирмата ще я издадат и от банката ще я признаят /служебната бележка/ - всичко си е наред.

# 7
  • Мнения: 753
да не е проблем, признават я. личен опит, успех Hug

# 8
  • Мнения: 125
Благодаря за отговорите!!!!!Дано вземвм кредит.

Общи условия

Активация на акаунт