Въпрос за инволюцията и още нещо

  • 532
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, иска ми се да разбера как може да се разграничи инволюцията от обикновеното намаляване на кърмата, вследсвие на по-малката стимулация. И дали честото кърмене забавя този процес или той няма връзка с това и просто настъпва в даден момент newsm78 Това намерих в библиотеката:
1.Инволюцията никога не настъпва по-рано от 1 година и 3 месеца - Радина е на 1.5 почти
2.След кърмене майката чувства слабост и сънливост - Аз напоследък задрямвам винаги, но не съм сигурна, че се дължи на това
3. Детето се опитва да стимулира лактацията с изключително често сукане и с редуване по време на едно и също кърмене ту на едната, ту на другата гърда. При нас важи само втората част - редува гърдите на едно кърмене, но не суче често
4. Психическата умора. - Не знам дали е умора, по-скоро неприятно усещане от кърменето понякога и все по-често, обикновено сутрин.

Та как мислите дали е настъпила при мен инволюцията? Настъпила или не, млякото определено вече не и стига.

А това са признаците за отбиване, които намерих:
# Постепенно през деня то започва да суче все по-малко. - 3 максимум 4 пъти
# Почти не се нуждае от утеха чрез сукане при разрешаването на някакви свои проблеми.-да
# Ако поиска да суче през деня и майката му предложи да почака и отвлече вниманието му, то дълго не се сеща за желанието си. -да
# Детето вече не се храни основно с кърма, може да заспи през деня с друг човек.- да, мога и аз да я приспя без кърмене вече
# Ако вечер в отсъствие на майката друг го сложи да спи, детето заспива безпроблемно. -да
# През нощта  изобщо не суче - да, а сутрин при събуждане лесно може да му бъде отвлечено вниманието. - ако предложа мляко в чаша или шише минава, тя по-скоро е привързана към млякото а не към сукането
Много се извинявам, че стана километрично, аз и още неща искам да споделя, но ме е страх да не ви отегча Sad

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами тя инволюцията настъпва като следствие от намаленото сукане Mr. Green
Макар че с течение на времето и колкото повече расте детето, млякото намалява независимо от честата стимулация - просто детето вече суче много по-кратко, без да изпразва гърдите и е на периоди - понякога суче много често, понякога доста разрежда сукането и гърдите се ориентират.
Във всички случаи настъпва неминуемо в един момент - въпросът е просто кога му идва времето Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Добре, но това означава ли, че винаги на финала, когато и да е той, млякото става по-богато на имуностимулиращи вещвства newsm78

# 3
  • Мнения: 8 242
cat, аз на тази тема с инволюцията съм се замислила откак тони стана на 9-10 месеца.. От тогава суче САМО преди и след сън (по по 1 път на ден).. и нощем по не знам колко пъти. Никога не ме търси по друг повод..
Но НЕ може да заспива без да суче. И никой друг не може да го приспи.
Също се бях притеснила какво става и четох за инволюцията.. Да не говорм, че това за уморта при мен е така - ако той не суче, не мога да заспя  Thinking Кърмата ми доста намаля откак стана на 1 годинка, но пък от около месец май се нормализираха нещата  newsm78 Или май спрях прекалено много да обръщам внимание  Crazy
И определено с честото и продължително сукане вече НЕ увеличава млякото. Последния път като бяхме до морето по пътя натам и обрано сука 3 часа без да спре (как не го заболя устата не знам), да не говорим, че там като бяхме доста дълго смучеше докато го приспя (поне час) - ама не просто посмукване, а яко дърпане, чак бузите му хлътваха.. Е нямаше промяна в количеството  Thinking
Това за продължителното приспиване и сучене си важи постоянно де.. Ама досега би трябвало да тека като лейка, ама на - нищо различно  Rolling Eyes
Та и аз не съм разгадала още таз инволюция ли що ли  newsm78

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре, но това означава ли, че винаги на финала, когато и да е той, млякото става по-богато на имуностимулиращи вещвства newsm78
Да.

# 5
  • София
  • Мнения: 555
Благодаря, Хедра Simple Smile
Та доколкото разбрах от прочетеното в библиотеката, за да натрупа достатъчно антитела детето, трябва да кърмим поне 2 месеца след като е настъпила инволюцията, която принципно не можело да настъпи преди 1,3 месеца.
Духи, и ние на морето се приспивахме по 1 час.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е чак такива подробности... не ми се вярва да има някакъв точен срок. При всички случаи ако инволюцията настъпва по естествен път, детето ще се кърми доста време по малко и ще си поеме нужното. Ако настъпва предизвикано (майката отбива планово и по-бързо), ще е значително по-кратко като време (в смисъл - детето ще има доста по-кратко време възможността да приема кърма), но пак ще има подобни промени, макар че ефектът им няма да се задържи толкова дълго след окончателното спиране на кърменето. И пак си е относително и протекцията зависи и от доста други неща.

# 7
  • София
  • Мнения: 555
Благодаря, Хедра Grinning, изясниха ми се нещата.

Общи условия

Активация на акаунт