От къде икона?

  • 721
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
На кръщане съм в събота и се чудя от къде да намеря хубава, но не безумно скъпа. Също така ме мъчи и въпроса и кой светия е най-подходящ? Ще бъда на кръщането на моя приятелка. Дайте идеи и цени, ако имате наблюдения. Много ще ми помогнете.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 472
На кръщане съм в събота и се чудя от къде да намеря хубава, но не безумно скъпа. Също така ме мъчи и въпроса и кой светия е най-подходящ? Ще бъда на кръщането на моя приятелка. Дайте идеи и цени, ако имате наблюдения. Много ще ми помогнете.

Хм, ами по принцип икони се продават най - вече в църквата, още повече, че освен да я купиш трябва да и да я осветиш (чете се молитва и престоява една вечер в църквата). Що се касае за избора на светец, най - удачно е да избереш светеца който покровителства името на детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 790
Майка ми беше кръстница преди 2 години и тогава купи една икона от художниците на Ал.Невски. Ще те излъжа за цената, отдавна беше, но не беше много скъпа. Избрахме икона на Св.Богородица.

# 3
# 4
  • Мнения: 5 228
Хубави икони има в магазинчето пред Св. Неделя, в подлеза на ЦУМ (към Шератон) има две магазинчета. Иконата е хубаво да бъде на светецът, чието име носи човекът, или пък на СВ. Богородица.

# 5
  • Мнения: 3 622
Най добре да я купиш от църква, защото там са осветени

# 6
  • Мнения: 1 672
ами най - често се подаряват икони на СВ.Богородица и е най добре да я купиш от църква там са задължително и осветени , докато в магазините които се продават не са осветени

# 7
  • Мнения: 1 712
Във самата църква св.Неделя също има много голям и хубав магазин.До входа на св.Петка също има магазин

Общи условия

Активация на акаунт