Давате ли на бебчо чай анасон?

  • 9 261
  • 13
  •   1
Отговори
препоръчахами чай анасон за коликите;какво ви е мнението за чая?понеже нямахме много колики честно казано не можах да разбера дали има ефект;вече давам 1сед.вода и 1сед.чай ;да продължавам ли да давам? Thinking Thinking

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,не съм давала PeaceЕдва ли ще навреди чая от анасон!

# 2
  • Мнения: 3 760
Не. Не съм давала никакви чайове.
 а до 6 месеца не съм давала и вода.
Коликите отшумяха бързо...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Давах,едно,че не щеше да го пие,ами и ефект не забелязах за облекчаването на коликите!

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Аз не съм давала на Селин, а го пих аз! Стимулира лактацията и хем пълни гарди, хем няма колики! Слагах на око анасоново семе, около 2 ч.л. и вряла вода в една чаша за кафе! На мен ми харесваше! Селин не е имала колики, незнам от чая ли или просто нямаше!  Joy

# 5
  • Мнения: 10 982
Рая нямаше колики, но по съвет на drize  Hug й дадох няколко пъти, понеже имах съмнения за болки в коремчето. На беболината не й харесваше, но се успокояваше от него. А аз го пиех първите 2-3 месеца за стимулиране на лактацията.

# 6
# 7
  • Мнения: 183
Не. Не съм давала никакви чайове.
 а до 6 месеца не съм давала и вода.
Коликите отшумяха бързо...
аз ги пиех

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Въпрос към майките, които са пили чай от анасон - много ли увеличава анасона кърмата? Тъй като си докарах хиперлактация, но пък бебо има колики, а не искам да му давам чай, та мога ли аз да го пия?

# 9
  • Мнения: 4 242
Ваничка, аз пиех български лактогонен, който беше копър, анасон и още нещо, но не съм забелязала особена разлика. В смисъл от овесени ядки или варено жито виждах наистина резултат, за чая не мога да кажа същото. Rolling Eyes

По темата- не съм давала чай или друго до към 6-7 месец, после предлагах, но Ива не искаше (разбира се без захар). Сега от няколко месеца пие чай от шипки поне по 0,5л дневно.

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 21:12 от Мери

# 10
  • Мнения: 10 982
За стимулиране на лактацията в началото пиех от българския чай с копър и анасон, и отделно чай само от анасон. Не забелязах да се е увеличила драстично.
Знам, че вареното жито също увеличава кърмата, но не съм яла и не мога да твърдя от личен опит.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
Ваничка, аз пиех български лактогонен, който беше копър, анасон и още нещо, но не съм забелязала особена разлика. В смисъл от овесени ядки или варено жито виждах наистина резултат, за чая не мога да кажа същото. Rolling Eyes


Мен бирената мая и прясното мляко (особено пък то) много ме наливат. Затова мляко пия макс. 2-3 чаши на седмица. Ще пробвам с чая от анасон, дано има ефект за коликите на бебо, пък при мен да не засили лактацията. Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 1 252
препоръчахами чай анасон за коликите;какво ви е мнението за чая?понеже нямахме много колики честно казано не можах да разбера дали има ефект;вече давам 1сед.вода и 1сед.чай ;да продължавам ли да давам? Thinking Thinking

Първо ще си призная, че вода и чай не съм давала на сина си. Вода пропи след 11м, а чай отскоро.
За коликите  педиатъра ми обясни, че каквото и да даваме го правим за наше собствено успокоение. Коликите са физиологичен проблем, който трябва да се изживее. Препоръча ми леки масажи на коремчето с мехлемчето за коремче "Бейбинос" и гушкане на бебето.
А при вас щом е нямало колики не мога да разбера защо търсите лекарство против тях newsm78

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
А при вас щом е нямало колики не мога да разбера защо търсите лекарство против тях newsm78
За да сме сигурни, че няма и да има!   Joy bowuu Joy

Общи условия

Активация на акаунт