На каква диета при повръщане и запек?

  • 2 230
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Дъщеря ми късно през нощта каза, че я боли корема и повърна, след това още поне 5 пъти докато не изпразни стомаха напълно, след това заспа. От сутринта насам не е повръщала , поема течности предимно чай (подсладен) и не иска нищо да яде. Проблема е, че има много сериозен запек от дни насам, корема е надут, и винаги ака с голям зор и охкане твърди като камъчета  Sad
Чуденката ми е сега какво да дам за вечеря - супа, мляко какво  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 082
малката изкара този вирус за 24часа.повърна няколко пъти,не искаше да яде ,но после се оправи.аз давах банан,бисквитки,картофено пюре.ако не иска да яде не настоявай-детето ще си покаже... от колко дни не е акала?

# 2
  • Мнения: 526
Дай малко олио и оцет, т.е. като сос за салата от краставици и домати. Ние имахме този проблем и направо му прималя от болка, та това дадох и Нурофен за болката.

# 3
За повръщането може да се използва Вомитусхил - капки, а в случая по подходящо свещички! Аз съм много доволна, свещичките ще я разхлабят и същевременно ще се редуцира повръщането.

# 4
  • Мнения: 455
Повече течности!
Солети,варени картофи и чайчета.

# 5
  • Мнения: 1 032
Давай грозде, тиква- те разхлабват, а и са достатъчно сочни като плодове за евентуалното обезводняване от повръщане. Доматите на салата и супите също са добра идея. Просто давай по- леки храни, за да не се претоварва стомахчето. Сините сливи имат хлабителен ефект- пресни и сушени. Сушените можеш да ги свариш и да й даваш сока от тях. Мойта дъщеря в момента е със същия запек- от една седмица ака малки твърди топченца, направо в чудо съм се видяла, идея нямам и към кой специалист да се обърна в Бургас, защото тук май повечето доктори са си взели дипломите от някой пазар, а не от университета. Внимавай и със чайовете, повечето билки имат запичащ ефект. Изключи напълно банана, шоколада и кашкавала от менюто за известно време, те запичат зверски.

# 6
  • Мнения: 207
при повръщане.  -
1.Спират се всякакви опити за поемане на храна през устата в продължение на 6 часа след последното повръщане!На 6-ия час може да се започне захранване със обикновени солети и бисквити!На другият ден, ако проблемът е овладян се разрешава приемането през устата и на препечен хляб,варени картофи и варен ориз(без мазнина).Тази диета продължава няколко дни,а при наличие на диария и повече(поне 1 седмица).

    2.Започват се опити за оводняване на организма с течности-компот разреден с вода(без плодовете) в съотношение 1:1 – на 10-15 минути по 2-3 глътки(комбиниран прием на вода и енергия-захарта в компота),вода,сокове(разредени),степ разтвори(2х разредени),чай,банка с 5-10% глюкоза.


   

още ще намериш на http://www.pramed.com/index.htm

Общи условия

Активация на акаунт