недоносено

  • 1 072
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте д-р Слънчева, първо искам да благодаря на вас и на целия ви екип в неонатологията в МД за всичко,което направихте и правите за всички наши дечица родили се толкова рано.С моят син сме си у дома от 29.09.след дълъг поне за мен престой във вашето отделение.Една от диагнозите в епикризата ни беше СЕК в ляво,която не можах да разбера.Може ли да ми го разясните.Детето ми се роди в 28 г.с. 1.200кг.В момента ме притеснява това,че издава някакви звуци,когато е нервен и сякаш непрекъснато се присвива от болки-направо посинява от напрягане.Иначе слава богу дишането му е нормално.Дали тези звуци и физиономии биха могли да имат нещо общо с тази диагноза или е нормално за тази степен недоносеност.Надявам се да ми отговорите,за което предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Тези звуци са нормални- пропъшкват, леко като че ли се напъват и променят цвят- става по-червено личицето.
СЕК- това е първа степен кръвоизлив към мозъчните стомахчета. Наблюдава се много често при недоносените деца особено при тези родени преди 32 г.с. В тези случаи не се наблюдават отклонениев развитието, но се проследяват на ехограф поне още веднъж след около 1-2 м.

# 2
  • Мнения: 10
Благодаря ви много д-р Слънчева.Сега наистина съм спокойна.Знам.че вие сте един прекрасен професионалист и знам,че всички тук са благодарни за това,което правите за нас

Общи условия

Активация на акаунт