За хомеопатичните лекарствa и Саностола.

  • 3 192
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Ако темата не е за тук моля да ме извините.Искам да знам какви хомеопатични лекарства давате на своите бебоци за имунитета? Embarassed Саностола от каква възраст може да се дава?Ако някоя мама е давала нека сподели!

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 23:13 от Shadows

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Аз,никакви!

# 2
  • Мнения: 1 559
Хомеопатични лекарства се дават само след консултация с хомеопат.
Останалото са експерименти.

# 3
  • Мнения: 498
А някой давал ли е Саностол и от каква възраст?

# 4
  • Мнения: 698
мисля, че саностол не е хомеопатия, а комбинирани витамини. аз съм давала на сина ми, след като навърши 2 години и му предстоеше тръгване на ясла.

хомеопатични - само след консултация с хомеопат - те са строго специфични.  Peace

# 5
  • Мнения: 498
мисля, че саностол не е хомеопатия, а комбинирани витамини. аз съм давала на сина ми, след като навърши 2 години и му предстоеше тръгване на ясла.

хомеопатични - само след консултация с хомеопат - те са строго специфични.  Peace
Да, и аз знам че не е хомеопатия май.Но знамче е полезен,затова питам.

# 6
  • Мнения: 344
А някой давал ли е Саностол и от каква възраст?
Това е комбинация от витамини.Давам на малката по съвет на педито откакто направи 6 месеца.Даже спряхме витамин Д защото в него има.
Отностно хомеопатичните медикаменти наистина е по-добрия вариант да се консултираш с лекар.Иначе за подсилване на имунната система може да даваш ехинацея.Това са гранулки които са хомеопатични.Дават се по 5.По принцип може да се разтварят във вода.Но според мен се дават след годинка.

# 7
  • Мнения: 5 183
Нищо не съм давала, до като не тръгна на градина - на 3,5 години.
Давах дъвчащи детски мултивитамини. Не мога да кажа 4е съм доволна.
Тази зима (тук сега е пролет) давах те4на детска ехинацея сд витамин Ц и съм много доволна.
Но може би факта, 4е не се разболява, е по-скоро резултат от това, 4е втора година ве4е ходи на градина и е придобил някакъв имунитет. ЗНАМ ЛИ... newsm78
За всеки слу4ай съм решила сега, понеже след зимата пак отиваме на зима (в България), да му взема пак от те4ната Ехинацея.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Пила съм саностол като дете... голямка бях май. Към 10 да съм била?  newsm78 Така или иначе, това са витамини.

# 9
  • Мнения: 4 447
Ами за Саностол - не знам , виж каво пише на опаковката или попитай в Аптеката, елементарно е Simple Smile

На моя син му давам хомеопатични илачи, каквито ми предпише нашия семеен комеопатик.
Какво по-конкретно те интересува?

# 10
  • София
  • Мнения: 679
Единствено като профилактика на имунитета съм давала оксилококцинум, но по предписание на хомеопатката ни и  то по схема. Витаминен сироп след годинка, по препоръка на личната лекарка.

# 11
  • Мнения: 5 362
Саностол давам след годинката,но по съвет от личната ни лекарка.
С хомеопатия не се лекуваме вкъщи.

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не давам нищо имуностимулиращо за сега. Хомеопатия и сиропи давам саво ако са ни предписани от лекар. Сега съм болна и му давам по една ампула вит. С на ден.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 020
Давах Саностол през януари. Сега давам пак - 20 дена и после 20 дена почивка, така докато изпие една опаковка. От хомеопатичните съм давала само Осцилококцинум.

# 14
  • Мнения: 5 401
Моята педка препоръча да давам по 1 лъжичка сутрин Саностол за увеличаване на апетита и стимулиране на растежа при навършена 1 годинка. Малкия харесва вкуса, но понеже са синтетични витамини, предпочитам да му давам през ден, като на 10 дена правя почивка от няколко дена. Без да си говорила с лекар, не давай на детето нищо, дори и витамини!

А за хомеопатията - не съм давала досега нищо и без да съм се консултирала със специалист, не бих се пробвала!   bouquet

Все още кърмя, така че се надявам имунитета му да е позасилен!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт