Фромилид

  • 4 170
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Мойта дъщеричка е болна и е на 9 месеца.Днес като бяхме на лекар ни изписаха антибиотик.За първи път ще пие антибиотик.Наименуванието на антибиотика е Фромилид.Той е гранулиран и пише че трябва да се разбие добре докато гранулите не се разтворят напълно но при мене нещо не се получи.
Та въпросът ми към вас е дали някой го е ползвал и какви са ви отзивите за него.

# 1
  • Мнения: 2 746
Давала съм на сина ми.Лек антибиотик е.Гранулите наистина трябва да се разтворят добре иначе няма да стане както трябва.

# 2
  • Мнения: 344
На мене пък ми казаха че е силен антибиотик.И че не се разтваря напълно.Но нетрябвало да се претеснявам че не се е разтворил добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 174
Хммм, не съм експерт, но точно този антибиотик предизвика някакви странични ефекти при мъжа ми. Може да е строго индивидуално, ама вече съм малко скептична.
А защо не ви изписаха Клацид? Не е ли по-добрият антибиотик?
Нека и другите майки кажат, защото аз нямам много опит с антибиотиците.

# 4
  • Мнения: 344
Хммм, не съм експерт, но точно този антибиотик предизвика някакви странични ефекти при мъжа ми. Може да е строго индивидуално, ама вече съм малко скептична.
А защо не ви изписаха Клацид? Не е ли по-добрият антибиотик?
Нека и другите майки кажат, защото аз нямам много опит с антибиотиците.
Слава Богу няма странични ефекти.Малката за първи път пие антибиотик и въобще нямам никакъв опит.Точно за това пуснах и темичката с надеждата някой да ми каже нещо повече.

# 5
  • Мнения: 2 332
Хммм, не съм експерт, но точно този антибиотик предизвика някакви странични ефекти при мъжа ми. Може да е строго индивидуално, ама вече съм малко скептична.
А защо не ви изписаха Клацид? Не е ли по-добрият антибиотик?
Нека и другите майки кажат, защото аз нямам много опит с антибиотиците.
Слава Богу няма странични ефекти.Малката за първи път пие антибиотик и въобще нямам никакъв опит.Точно за това пуснах и темичката с надеждата някой да ми каже нещо повече.

Не е лек АБ, но в крайна сметка всеки АБ се изписва за определени симптоми, нали така? Мъж ми е пил Фромилид Уно /без странични реакции - каквито пък получи от Оспамокс - така че наистина си е до организъм/. Щом го понася добре и сте го започнали трябва да си го пие - за съжаление само с това мога да ти помогна. Бързо оздравяване!  Hug

# 6
  • Мнения: 7 201
На мене пък ми казаха че е силен антибиотик.И че не се разтваря напълно.Но нетрябвало да се претеснявам че не се е разтворил добре.
Точно така.А Фромилида е заместител на Клацида.По-точно е едно и също-и двете съдържат кларитромицин.Разликата е в производителя и цената.

# 7
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Различно е при всеки, синът ми получи - Остър Медикаментозен Васикулит от този антибиотик, бяха ни изписали точно като заместител на Клацид..Реакцията се появи на 7ят ден..НО при всеки е различно, аз разбрах, че не може да пие лекарства от групата на Макролидите .. Дано се оправите бързо и всичко да е наред.

# 8
  • Мнения: 344
Различно е при всеки, синът ми получи - Остър Медикаментозен Васикулит от този антибиотик, бяха ни изписали точно като заместител на Клацид..Реакцията се появи на 7ят ден..НО при всеки е различно, аз разбрах, че не може да пие лекарства от групата на Макролидите .. Дано се оправите бързо и всичко да е наред.
При нас слава богу засега няма странични ефекти.Педито каза че съм го разтворила добре.Каза че трябва да го пие 7 дни не по-малко и не повече.Дори и да се оправи да продължавам да го давам.

# 9
  • Мнения: 2 332
Различно е при всеки, синът ми получи - Остър Медикаментозен Васикулит от този антибиотик, бяха ни изписали точно като заместител на Клацид..Реакцията се появи на 7ят ден..НО при всеки е различно, аз разбрах, че не може да пие лекарства от групата на Макролидите .. Дано се оправите бързо и всичко да е наред.
При нас слава богу засега няма странични ефекти.Педито каза че съм го разтворила добре.Каза че трябва да го пие 7 дни не по-малко и не повече.Дори и да се оправи да продължавам да го давам.



Да, така е - иначе може да не е излекувано детето напълно, макар и на теб да ти се струва, че е, а и се получава резистентност към АБ...

# 10
  • Мнения: 344
Различно е при всеки, синът ми получи - Остър Медикаментозен Васикулит от този антибиотик, бяха ни изписали точно като заместител на Клацид..Реакцията се появи на 7ят ден..НО при всеки е различно, аз разбрах, че не може да пие лекарства от групата на Макролидите .. Дано се оправите бързо и всичко да е наред.
При нас слава богу засега няма странични ефекти.Педито каза че съм го разтворила добре.Каза че трябва да го пие 7 дни не по-малко и не повече.Дори и да се оправи да продължавам да го давам.



Да, така е - иначе може да не е излекувано детето напълно, макар и на теб да ти се струва, че е, а и се получава резистентност към АБ...
Имам един въпрос.Може да ти прозвучи тъпо но какво означава резистентност към АБ...?

# 11
  • Мнения: X


Имам един въпрос.Може да ти прозвучи тъпо но какво означава резистентност към АБ...?



Устойчивост на определена бактерия на АБ от дадена група.
В твоя случай устойчивост на  бактерията, която е предизвикала възпалителния процес при детето.Бактерията може да стане устойчива на АБ от групата на макролидните антибиотици-Фромилид, Клацид, Макропен и др.
Това се получава при прекалена честа употреба на АБ.Бактериите еволюират и се приспособяват към АБ.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 11:14 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 344


Имам един въпрос.Може да ти прозвучи тъпо но какво означава резистентност към АБ...?



Устойчивост на определена бактерия на АБ от дадена група.
В твоя случай устойчивост на  бактерията, която е предизвикала възпалителния процес при детето.Бактерията може да стане устойчива на АБ от групата на макролидните антибиотици-Фромилид, Клацид, Макропен и др.
Това се получава при прекалена честа употреба на АБ.Бактериите еволюират и се приспособяват към АБ.
Благодаря за обяснението! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт