Kорела....

  • 1 732
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
Някой има ли такъв папагал  newsm57
Кажете нещо пове4е за отглеждането на това пернато?

# 1
  • Мнения: 2 591
потърси тук, в този подфорум една друга тема за папагали - там имаше полезни линкове и съвети за вълнисти папагалчета, но биха ти свършили работа Peace

# 2
  • Мнения: 2 369
Аз имам корела - женска, много умно животинче Heart Eyes Какво по-точно те интересува?

# 3
  • Мнения: 1 403
Нашия е мъжкар4е  bowuu Ами вси4ко, кажи твоя какво хапва. Моя освен храната му друго неиска. четох в разни статий, 4е много оби4ат зелен4уци и цитрусови плодове. Моя изобщо неиска да ги види  Tired Къпеш ли го и пускаш ли го вкъщи?  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 369
Започвам да отговарям веднага Grinning
Моят папагал е женски - много си я обичкам Heart Eyes има малко особен характер и много малко хора вкъщи харесва, на повечето се "кара" и посяга да кълве, но с мен се разбира Flutter
Често я пускам да лети в стаята (много обича и понякога сама си показва, че й се излиза) и когато си влезе сама в клетката (за да яде най-често) бързо затварям след нея Laughing Храна й купувам за средни папагали и няма претенции, но много обича слънчогледови семки Wink За съжеление рядко й давам пресни плодове или зеленчуци, защото не им обръща много внимание.
Когато излезе от клетката понякога идва при мен и каца или на главата ми или на рамото ми, като рядко дава да я пипам. Случвало се е аз да си лежа и тя да кацне на краката или на корема ми (явно търси внимание). Според мен обича да се къпе, но сега както е студено не му давам, но лятото съм го пръскала с вода и не се дърпа, а се кокушини и си чисти перата-харесва й Grinning

# 5
  • Мнения: 1 403
Моя изобщо не хапе, голем сладур е  Hug
Аз пробвах с банята и остана много доволен  Party Замъкнах аз клетката в банята и направо с душа, слага си главата под струята и седи. Голем кеф му е  Wink После го оставих да поизсъхне в банята, 4е да не му е студено  Stop
Сварено яйце му давах , също го хареса

# 6
  • Мнения: 2 369
Това за яйцето не бях се сещала - ще опитам и аз Wink

# 7
  • Мнения: 1 403
Яйцето трябва да е твърдо сварено. Аз го разделих на две и му го дадох с 4ерупката. Като похапне го махаш да не стои при него цял ден ( да не се развали нещо)
Взех му и някакъв пясък продават, който се ядял ( може и за постелка да го ползваш) но нашия не го яде  Crossing Arms Ти отдоло на клетката слагаш ли нещо  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 369
Слагам бяла хартия и често я сменям. Моята папагалка съм й взимала витамини, от които мисля че нямаше никакъв смисъл и не повторих (бяха във формата на просо), също съм й взимала едни пръчки с просо, ако ги знаеш за гризане уж, но след като я почовърка малко тя се разпадна и се наложи да я изхвърля Confused
Днес бях в един зоомагазин и такива хубави мъжки корели имаше Crazy Замислих се дали да не й взема приятел, но тя е свикнала да живее сама и не знам как ще го приеме Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 403
И аз незнам Rolling Eyes Ама и ще станат другар4ета и няма да ти обръща много внимание на тебе Wink А от тия пръ4ките съм взимала, нашия много ги гризе и не са се разпадали newsm78

# 10
  • Мнения: 2 369
Тя е при мен вече от около 4 години, като преди 2-3 години й взех приятелче, понякога се караха, а друг път се гушкаха много сладко. Тя даже снесе яйца Laughing - има си специална къщичка прикрепена към клетката, но след мътене около 2 месеца, разбрахме, че яйцата не са оплодени (така каза баща ми), много гадно защото се надявахме на папагалчета. Тя толкова време не се отделяше от тях, сменяха се с мъжкия, но нищо не стана... Rolling Eyes За съжеление мъжкия (беше голям красавец - жълт целия) се разболя и умря Cry Поне тя не се разболя! И от тогава е сама, но както ти казах по-горе, наистина така ми обръща повече внимание Grinning

# 11
  • Мнения: 2 369
Сега дадох на папагалката ябълка и много й хареса, но и дръжката на ябълката не подмина Laughing Първо нея огриза. Май по-често ще й давам Grinning Все още не съм пробвала с вареното яйце дали ще й хареса, но скоро и това ще направя Simple Smile Вчера вечерта я пуснах да се разходи и направи няколко кръгчета из стаята. След това сама се прибра Wink

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ето, намерих в Дир-а една тема за Корела - http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=pets&Number=19445 … mp;sb=5&part=

  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 369
Благодаря ти  bouquet Беше ми много интресно да прочета написаното Grinning

# 14
  • Мнения: 1 403
И нашия е жълт  bowuu
http://dorotey.multiply.com/photos/photo/10/23.JPG
И  аз го пусках няколко пъти но още доста го е страх, после не ми каца на ръката а трябва да му занеса клетката за да си влезе вътре  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт