За програмата "В помощ на майчинството"

  • 23 063
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте,

Имам следните въпроси и се надявам че ще можете да ми помогнете.
Искам да се възползвам от програмата, защото майка ми и без това гледа бебка и е безработна поне да и прехвърля майчинството, за да и тече стаж.

Искаме да си прехвърли временната адресна регистрация при нас, защото ще ни е по лесно отколкото да се разкарва до родния ми град.
И сега въпросите - от бюрото по труда искат психо (трябва ли да е по специално?), съдимост, медицинско - От къде се вадят тези неща - по постоянно местожителство или може и там където е временната регистрация?
Другото което искам да питам: тя отдавна е безработна и има вероятност да не намерим трудовата и книжка Sad дали това ще е голям проблем или може да и се издаде нова?

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 157
никой ли не може да ми отговори:(((((((

# 2
  • Мнения: 4 181
Здравей, никой не ти е отговорил, защото аз се занимавам с тази програма, а детето ми е болно и не мога да стиган до компютъра.  Tired

Удостоверението от психодиспансера е просто, че не се води на отчет като психично болна, нищо по-специално няма. Свидетелство за съдимост искат за всяка работа, вади се в съда и представлява пак вид удостоверение, че не е осъждана.
Медицинското също е стандартно като за работа. На майка ти няма да и трябва заверена здравна книжка, защото сте в родствени отношения и в този случай не е необходимо.
Вадят се мисля, където е временната регистрация.
За трудовата книжка не мога нищо да ти отговоря, най-добре да пита в Бюрото по труда.
Успех с програмата и ако има нещо друго питай  Peace

# 3
  • Мнения: 4 068
Хриси, а пенсионери могат ли да се възползват от тази програма? Тя нали уж е до 3 годишна възраст на детето та се чудех мога ли да прехвърля сумата на баба ми, защото и без това тя гледа детето докато съм на работа. В Бюрото по труда не знаеха отговора и затова питам теб. Благодарско предварително! Hug

# 4
  • Мнения: 4 181
Хриси, а пенсионери могат ли да се възползват от тази програма? Тя нали уж е до 3 годишна възраст на детето та се чудех мога ли да прехвърля сумата на баба ми, защото и без това тя гледа детето докато съм на работа. В Бюрото по труда не знаеха отговора и затова питам теб. Благодарско предварително! Hug
за съжаление не може  Confused Нали програмата е за безработни, регистрирани в бюрото по труда, тоест автоматично се изключват пенсионерите.

# 5
  • Мнения: 157
да само за хора в трудоспособна възраст така ми казаха на мене и изрично ме предупредиха че не става за пенсионери!
но аз защо си мисля че е до 2 години на детето (нали тогава изтича платеното майчинство?)

# 6
  • Мнения: 4 181
да само за хора в трудоспособна възраст така ми казаха на мене и изрично ме предупредиха че не става за пенсионери!
но аз защо си мисля че е до 2 години на детето (нали тогава изтича платеното майчинство?)
засега е до 2, но има идея на МТСП да го удължи до 3 като от 2 до 3 години ще плаща от собствения си бюджет.

# 7
  • София
  • Мнения: 541
Бих искала и аз да попитам за програмата.
Имам позната, която би могла да ми помага в отглеждането на беба, но е от провинцията, още повече в момента е осигурена на някакъв договор на 90лв. Въпросът е ако напусне и дойде тук, за да ми помага, къде трябва да се регистрира - в бюрото по труда в София или в провинцията и след колко време ? А има ли вероятност да ми откажат изобщо ползване на програмата?
Извинявам се за многото въпроси, но в люлинските соц. грижи не можаха нищо да ми кажат, даже ми заявиха, че няма ресурс по тая програма! И затова се опитвам да събера инфо сама.
Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 4 181
Бих искала и аз да попитам за програмата.
Имам позната, която би могла да ми помага в отглеждането на беба, но е от провинцията, още повече в момента е осигурена на някакъв договор на 90лв. Въпросът е ако напусне и дойде тук, за да ми помага, къде трябва да се регистрира - в бюрото по труда в София или в провинцията и след колко време ? А има ли вероятност да ми откажат изобщо ползване на програмата?
Извинявам се за многото въпроси, но в люлинските соц. грижи не можаха нищо да ми кажат, даже ми заявиха, че няма ресурс по тая програма! И затова се опитвам да събера инфо сама.
Благодаря предварително!
кажи ми точно кои са тези социални грижи, как се водят - Дирекция Социално подпомагане "Люлин" ли? Ще се обадя да ги насоля  #2gunfire
Мисля, че няма никакъв проблем веднага след като напусне да се регистрира в Бюрото по труда, мисля, че е по-добре да е в София след като тук ще се гледа детето.
Нямат никакво основание да ти откажат да я ползваш. Ти нали имаш право на обезщетение за отглеждане на малко дете до 2 години, а жената не е пенсионер?

# 9
  • София
  • Мнения: 541
Ти нали имаш право на обезщетение за отглеждане на малко дете до 2 години, а жената не е пенсионер?
Да - имам право, а тя не е пенсионер.
Значи сега остава жената да приеме предложението ми  Hug
Благодаря за бързия отговор.  bouquet

# 10
  • Мнения: 157
и аз съм така

майка ми не е от София и затова сега и направихме временна регистрация тук в СФ сега трябва да се регистрира в бюрото по труда и след това всичко друго.

сега ги действаме документите и като станем готови ако искате може да направя "step by step" какво сме направили:)

# 11
  • София
  • Мнения: 541
Ще съм много, мноооого благодарна да разбера всички стъпки подробно, защото след всяко ходене по инстанциите само се обърквам още повече  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 181
Ще съм много, мноооого благодарна да разбера всички стъпки подробно, защото след всяко ходене по инстанциите само се обърквам още повече  Rolling Eyes
аз си повтарям въпросчето :
"кажи ми точно кои са тези социални грижи, как се водят - Дирекция Социално подпомагане "Люлин" ли? "

# 13
  • София
  • Мнения: 541
Да, ДСП Люлин. Но днес след посещението в БТ Люлин, ми дадоха името на жената от ДСП, която се занимава с тази програма. Надявам се след срещата с нея нещата да са по-ясни.

# 14
  • малкия град
  • Мнения: 127
Аз също се интересувам от програмата. Съпругът ми е регистриран като безработен в Бюрото по труда, но от юни месец получава пенсия, отпусната във връзка с решение от ТЕЛК за една година. Та въпросът ми е той дали ще има право да се възползва от тази програма? При положение, че пенсията е за болест, а в решението отТЕЛК пише, че е с право на работа. Може би проблема ще бъде издаването на медицинско? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт