Моля, помогнете - бучици в гърдите!

  • 589
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Момичета, имам нужда от помощ по един въпрос, касаещ моя приятелка, родила преди по-малко от месец. Тъй като тя не е регистрирана във форума, питам от нейно име. Тя кърми бебето си, което е на 3 седмици. Появили са й се малки бучици в двете гърди /по една/ , които са големи колкото бобено зърно. При допир изпитва болка. На мен не се е случвало, затова се обръщам към вас. Това запушени каналчета ли са? Как може да се оправи? Трябва ли да се притеснява и да потърси ли лекарско мнение?

# 1
  • Мнения: 966
Здравей Ноел  Simple Smile
Щом приятелката ти напипва бучици, то е най-добре според мен да иде при генеколога си.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз имах такива болезнени бучици след като родих.Често срещано е скоро след раждането,защото кърмата е повече и не се е урегулирала.Може да е запушен канал,може да е натрупване на повече мляко.Аз процедирах така:Поносимо горещи компреси на гърдите преди кърмене,горещи душове,веднага след тях масаж от основата на гърдата към зърното с някакъв лосион(аз лично ползвах зехтина за бебето)и много сукане от бебчо.Да търси лекарска помощ ако започне да вдига температура!

# 3
  • Мнения: 5 401
Аз имах такива болезнени бучици след като родих.Често срещано е скоро след раждането,защото кърмата е повече и не се е урегулирала.Може да е запушен канал,може да е натрупване на повече мляко.Аз процедирах така:Поносимо горещи компреси на гърдите преди кърмене,горещи душове,веднага след тях масаж от основата на гърдата към зърното с някакъв лосион(аз лично ползвах зехтина за бебето)и много сукане от бебчо.Да търси лекарска помощ ако започне да вдига температура!

Точно така + студени компреси след кърмене!

Общи условия

Активация на акаунт