Не пие вода

  • 2 640
  • 16
  •   1
Отговори
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не знам какво му стана на това дете, но от зимата категорично отказва да пие вода. Вече е на година и три месеца и не иска нито шише с биберон, нито всякакви видове бебешки чаши. Опитах да му давам от обикновена чаша, но той я гризе, а не пие и давам течности с лъжичка  Sad . Обаче усетили, че е вода, следва страшно пищене и тръшкане  Shocked , давам разни сокчета, но и на тях се мръщи. Вече не знам какво да правя, притеснявам се че поема много малко течности, вече не пие адаптирано мляко за вечеря, памперсите не са много пълни  Sad . Гледам да наблягам на супи и разни други по-течни храни, но не стига. Дайте ми съвет, как да го накарам да пие течности??? А миналото лято и есента си пиеше водичка без никакъв проблем, какво му стана?

# 1
  • Мнения: 3 562
Малко тъпо, но защо не пробваш с топла вода Laughing

# 2
  • Мнения: 1 214
А чай не пие ли?Моето детенце е едва ли не пристрастено към бронхо чая на Хип.Не долюбва водата и има моменти,когато страшно се радвам,че свикна с този чай,особено като се разболее и не пие нито вода,нито сок.Но по 5-6 чая на ден гътва food010 Соленичко ни излиза обаче Confused

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И чай не иска, преди си пийваше  Sad . А за топла вода не съм опитвала  Thinking , ама той по принцип топло хич не обича, иска студено и течностите и манджите дори...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравей Петя Wink
Защо не пробваш примерно с нектарчета, т.е нещо което е по гъстичко. Например компот ако му разбиеш на нектрче Thinking

Може ако нямате да пробваш да разредиш пюре на Ганчев, или на Хаме, че те биле по-сладки. А какво казва д-р Бонева по въпроса? Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 1 250
Цитат на: PetiaK
А миналото лято и есента си пиеше водичка без никакъв проблем, какво му стана?


Лятото е горещо и децата се потят - тогава имат нужда от допълнително вода. Може би твойто детенце просто няма нужда от допълнително количество течности (ако поема досатъчно чрез храната)

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Петя, Мони беше абсолютно същата до преди месец - отказваше да пие всичко (освен адаптираното мляко вечер) - не искаше нито с биберон, нито с бебешка чашка, нито с обикновена. Бях се видяла в чудо как да й осигурявам необходимото количество течности. Случайно ми хрумна да й дам водичка с шише от минерална вода, от тези, спортните, дето са с накрайник. При нас проработи - явно й е интересно и затова пие (поне отначало беше така). Първия месец пийваше по малко - аз и го държах в устата и стисках леко шишето, за да капе. На ден й се събираха по около 20-30 мл. вода (все пак повече от преди!). Преди около месец се научи да смуче от шишето и вече изпива по 100-тина мл. на ден. Пробвай, може да стане и при вас!

# 7
  • Мнения: 2 452
Цитат на: PetiaK
Не знам какво му стана на това дете, но от зимата категорично отказва да пие вода. Вече е на година и три месеца и не иска нито шише с биберон, нито всякакви видове бебешки чаши. Опитах да му давам от обикновена чаша, но той я гризе, а не пие и давам течности с лъжичка  Sad . Обаче усетили, че е вода, следва страшно пищене и тръшкане  Shocked , давам разни сокчета, но и на тях се мръщи. Вече не знам какво да правя, притеснявам се че поема много малко течности, вече не пие адаптирано мляко за вечеря, памперсите не са много пълни  Sad . Гледам да наблягам на супи и разни други по-течни храни, но не стига. Дайте ми съвет, как да го накарам да пие течности??? А миналото лято и есента си пиеше водичка без никакъв проблем, какво му стана?


Давай му попсикълс (не зная как се водят на български език, извинявай), но говоря за замразените сокчета.


Ние купуваме педиолит (т.е. електролитен разтвор за рехидратация) в такава форма и го ползваме когато е болна, а през другото време ползваме такива, които са предимно плодов сок. За мое щастие, дъщеря ми предпочита вода пред други напитки, затова рядко се налага да и давам такива.

# 8
  • Мнения: 89
Аз имам същия проблем с Пепи от както се е родил. Но като беше по малък се успокоявах с това, че пие мляко и не му е нужна вода, ами сега. Пробвала съм всички възможни методи не желае да поглъща течности. На ден изпива около 100-120 гр. а нужното е 1 литър. Когато е болен кошмарът е пълен. В яслата казват че пиел, аз не им вярвам. До този момент на деня е изпил 70-100гр. чай в попарата от сутринта.И това ще е за днес. В чудо съм се видяла. С един памперс може  да изкара цял ден , ако не свърши другата работа . Ако някой маже да даде съвет ще съм му благодарна.

# 9
  • Мнения: 350
А даваш ли му прясно изстискани сок от моркови и ябълки  - хем са сладички, хем са много полезни!

# 10
  • Мнения: 2 006
И Алекс не пие 4иста вода-понякога като се къпе си играе с една 4аша и изпива доста сериозно коли4ество хладка вода Rolling Eyes
Аз правя така-правя и фреш от портокал или грейпфрут и разреждам 50;50 с вода.

# 11
  • Мнения: 343
И Хриси не пие въобще вода. Разреждам й всичко каквото може и дори понякога доста брутално Embarassed но номера при нас минава. Соковете й давам разредени с повече вода, попарата сутрин като супичка си я сърба и така.

# 12
  • София
  • Мнения: 797
Не се притеснявай! Не само вие сте така. Явно има деца, които не обичат особено вода. Вени отказваше да пие вода от бебе, та аз по принуда му давах с лъжичка. Изпивал е не повече от 20-30 мл. и това месеци наред. После лятото от жегите пропи. Сега  пие само вода със захар и чай и то не повече от 250мл. на денонощие, което е малко според лекарските норми. Чиста вода категорично отказва, пробвала съм по какви ли не начини, не и не. Защо не опиташ да му дадеш водата с нещо което ще му е интересно, например с чашка, но не бебешка, а такава като за нас големите. Вчера за първи път дадох на малкия да пие със сламка и за мое учудване той схвана какво се прави и му хареса.

# 13
  • София
  • Мнения: 797
Сега видях, че сте пробвали вече с обикножвена чаша.  Embarassed

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много ви благодаря за съветите! Не сме пробвали от шише, както и заледено, ще опитаме  Simple Smile . Дано сега като се затопли пак почне да пие.
Той ми беше болничък сега и се видях в чудо с тези течности. Беше с висока Т, задължително трябваше да поема течности, той не ще - ужас...
Общо взето правя като mishka, разреждам му храната, наблягам на супи, течни манджи, попари и т.н. и давам сокчета с лъжичка, понякога ги пие. С триста мъки докарваме в най-добрия случай 100-180мл. течности на ден извън храната и ако успея да го налея с толкова направо съм щастлива  Confused ... А миналата година си пийваше без проблем  Sad ...

Общи условия

Активация на акаунт