Въпрос към Wa_wa и предупреждение към останалите

  • 2 067
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Wa_wa,доколкото разбрах живееш във Враца..?Ако не греша, моля те ориентирай ме за някой наистина добър лекар на когото може да се доверя(ако знаеш).Защото напоследък покрай мен се случват ужасни неща,все по вина на некомпетенти лекари. Cry Ще ви разкажа накратко какво се случи преди 2 дни,с молба към всички вас много,МНОГО внимателно да подбирате лекарите си!
Преди 2 дни жената на наш много добър приятел роди.Ожениха се преди няколко месеца.Още от преди това правеха опити за бебе и след 4 месеца неуспех тъкмо се бяха притеснили че имат проблем и чудото стана.Тя роди с 2-3 седмици по.рано, но не това беше проблема.Раждането било много тежко,а отношението на лекарите отвратително.Непрекъснато и повтаряли каква жена е ,щом не може да роди детето си.Тя е щяла да умре при раждането, имала много наранявания на матката и най-вероятна няма да може повече да има деца.С адски мъки и унижения родила момченце с много дефекти.Главата му била несъразмерно голяма,имало фатални увреждания на мозъка и гръбначния стълб.Според лекарите във Враца нямало шанс да оживее,но я посъветвали ако все пак стане чудо и бебето оцелее-да го остави някъде,защото нямало да се развива добре и никога нама да стане пълнвоценен човек.Представете си какво и е било!В момента бебето е на операция в София, но и специалистите от там не му дават шансове.Според тях тези толкова много и сериозни дефекти са можели да бъдат установени още в 3-4 месец и бъде прекъсната бременността , ане да рискуват живата на момичета и да я прекарат през това изпитание.Но лекаря при който тя редовно ходеше на прегледи всеки път я уверяваше че ще има едно здраво момченце.Няма да ви казвам в какво състояни е е тя сега, нито пък мъжа и..(който преди време остана единствения оцелялот една ужасна катастрофа,в която умряха 3 наши приятели).Загубил е всякакво желание за живот...За съжаление имам още примери за некомпетенти лекари.Пак тук преди година почина бебето на едно друго момиче,а преди известно време и дядо ми(не го бяха зашили добре)Разбира се,имам примери и за добро отношение и за много успешни раждания..Но това ужасно ме притесни и депресира.Още повече че май ще се окаже че баща ми е сериозно болен и ще се наложи да го лекуваме отново тук.Страх ме е за него,за себе си ,защото искам бебе,страх ме е за.... всички
И ми е много мъчно!!!
Извинявам се за дългото и депресиращо излияние,но подобни неща ужасно ме развълнуват и искахда споделя с вас....

# 1
  • Мнения: 4 324
За съжаление и аз имам подобна история за тъпи доктори и тяхното недоглеждане - младо момиче, идеална бременност, сравнително нормални раждане, бебче с проблеми които е можело да се установят по - рано, болници, лечени, операции - бебето е добре, разходки и пак недоглеждане, бебчето за съжаление не оцелява и много мъка за всички.  Sad  Cry  Imp

Наистина трябва да внимаваме на кого поверяваме живота си и този на бъдещите ни деца  Sign Exclamation

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Това е най-големият страх на всяка една жена - да не роди дете с увреждания. А като си помислиш колко е напреднала медицината и как повечето проблеми могат да се диагностицират  още в ранна бременност...  Imp
А тези некомпентентни лекари трябва да се съдят и най-малкото да се лишават от лекарска пректика, но и ние сме виновни, защото нищо не правим по въпроса  Imp

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Силве, надявам се, нямаш против, че пуснах тази история и във форум "Бъдещи и настоящи майки", но мисля, че повече жени трябва да я прочетат!

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
аз....не можах да прочета до края, просто нервите ми станаха на кълбо и побеснях и  Imp  Imp  Imp
колкото до лекарите, ще ти пратя на лично
много съжалявам за това, което се е случило на семейството на приятелката ти. мисля няма да е лошо да ги съдят, защото това няма да имвърне радостта, но поне ще има възмездие за тези, които са им прчинили това!!!!!!

# 5
  • Мнения: 254
Tazi istoria naistina e mnogo tagna. Nemoga da poviarvam che takiva neshta se sluchvat v 21 vek.  Naistina neznam kakva moge da e reabilitaciata za podobna maka, naistina neznam.........Takiva doktori za sagalenie ima mnogo i to ne samo vav Vraca.
Dano da imat kasmet tvoite priateli i lekarite v Sofia da uspeiat da im pomognat niakak. Znam che niama goliama veroiatnost neshtata da se opraviat, no dano pak stane chudo.......

Общи условия

Активация на акаунт