Алергия към майчината кърма

  • 2 997
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Бебчето ми е родено на 03.12.2004г. и е само на кърма,но всяко кърмене е съпроводено с дърпане и писаци,няма спокойно хранене до сега.Днес бяхме на лекар и той каза,че тя е с постоянно разстройство/на всеки три часа е наакана/,акото е рядко и със слуз вътре,но тя си ака така от както се е родила.Аз всеки път обяснявам,че ака много ,но досега никой не беше виждал как изглежда.Съмняват се за алергия към кърмата,днес ще я храня с Нитрулон и утре ще реши лекаря дали да я отбивам.Толкова много исках да я кърмя повече,но ако наистина плаче не от колики?
Чували ли сте за такава алергия? Предварително ви благодаря!

Далия 03.12.2004
Иван 06.03.1999

# 1
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И Марти беше така допреди да го захраня на 6 месеца - акаше по 4-5 пъти на ден и понякога в акото му имаше слуз, но не много, но НИКОГА не са се усъмнявали, че е алергичен към кърмата ми и не са ме карали да го отбивам. При него слузта се появяваше, когато имаше хрема (поне така бях забелязала и предиатърката ми каза, че това може да са неговите секрети).

По-вероятно е ти да ядеш нещо, което дразни бебо!

Не бързай с отбиването!!!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Да ака на 3 часа според мен е напълно в нормите и ние сме така за сега...
А за дърпането и пищенето много странно ми се вижда да е алергия, бебето едва ли може да различи алергична храна, че и да я отказва, по-скоро погледни в устата, да не би да има млечница (соор), това са едни бели налепи, които са много болезнени и пречат на нормалното хранене, често се случва.
Не бързай с добавката на адаптирано мляко, ако трябва се консултирай и с друг лекар.
Аз лично не съм чувала за алергия към кърма, но не претендирам да съм най-компетентната  Wink

# 3
  • Мнения: 3 379
С риск да прозвуча крайно, няма такова нещо като алергия към кърма. Има алергия към лактозата (млечна захар) или по-скоро лактозна непоносимост, но тя не се установява по такъв некомпетентен начин.

Моят съвет е да посетиш още някой специалист, който компетентно да диагностицира състоянието.

Дърпането наистина може да е от колики (които се влошават с поемането на каквото и да е мляко, кърма или адаптирано), млечица, или дори просто недоволство на бебето ако например рефлекса ти на потичане на млякото е слаб и кърмата идва по-бавно.

# 4
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Както виждам бебчето ти е на 4 месеца! А не може ли това дърпане да е кърмаческа стачка???

Какви изследвания ще прави лекарят, че да РЕШИ утре дали бебка е алергична към кърмата ти? Наистина много странно звучи тя да е алергична към твоето мляко, а към кравето да не е!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
SZA го е казала, но да кажа и аз - няма алергия към кърма, има непоносимост към млечната захар, което е мооооого, мнооого рядко. Установява се почти веднага след раждането - бебето има тежка жълтеница, диария, при пълна липса на ензимите за преработка и силно повръщане, и нещо много съществено - бебето не наддава!

Вие сте на 4 месеца и предполагам стигнали до тук, наддавате добре. Така че, тази "диагноза" ми изглежда силно несериозна.
Нещо повече, ако бебето ти наистина е с такава непомосимост и лекарят ви е изписал обикновен Нутрилон, е направо за гръмване - щото той е също така "богат" на млечна захар.

Много често лекарите бъркат лактозната непоносимост с алергията към белтъка на млякото. Може да си помислиш за този вариант при вас. Но така или иначе, потърси втори мнение.

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много е важно какво ти ядеш както са казали мамите по-горе. Аз за такава алергия честно казано не съм чувала, макар че и на мен ми пробутваха легенди. Може наистина да са му пораздразнени и по- чувствителни червата. Слуз има и при колики. Значи добре е  да не пиеш никакво газирано и бира включително.Никаква боза, сладкиши и шоколад, зелени неща като грах пресен лук, бобови, зеле, ряпа. Пий много вода, умерено ябълков сок и сок от ананас. Храната ти да е в течно състояние основно супи и бульони- естествени- не от кубчета. Ако даваш някакви чайове за колики на бебо-веднага спираш. Може да му направиш чайче от джоджен. Може да свариш моркови и да му даваш от водичката. Може и оризова водичка. Но това не постоянно. Няколко дни и спираш.Предполагам че спазваш повечето неща от диетата, но се подложи на диетата на която са алергичните бебета-така ще му дразниш стомаха най -малко. Синът ми до шестия месец беше със зелени изпражнения със слуз в тях. Кой ме би по главата та спрях да го кърмя, (но той имаше и зъби и жестоко хапеше де) Та след като започнах да давам адаптирано и прояви алергия.До четвъртия месец беше с ужасни колики, а после имаше и до шестия, но по- малко. Ако е алергия при вас Нутрилона няма да свърши работа. Но много ме съмнява да е . Просто спазвай строга диета. Потърси Английските капки против колики-забравих им името ако някой се сети да каже.

# 7
  • Мнения: 113
Капките се казват "Инфакол", и аз ги търся - има много добри отзиви за тях!
Не се притеснявай излишно, аз също не съм чувала така да се установява каквато и да е алергия. Обърни се към специалист - това е съветът ми!

# 8
  • София
  • Мнения: 235
И моят педиатър ме съветваше да не кърмя, защото ние бяхме с много воднисти изпражнения, слуз и кръвчица даже 1 - 2 пъти. Слава Богу не го послушах, защото реших, че не може чак на 3тия месец да се прояви това. Май се оказа, че е от прясното мляко - аз пиех и ядях  много такова в началото... Една диета за 2-3 седмици без такива млечни неща за теб и всичко си дойде на мястото. След време научих, че и племенника ми е бил така и зълва ми е процедирала по същия начин... А ако наистина това е причината - не давай адаптирано мляко! За да види лекарят дали от това са и редки изпражненията на беба ме накара да и давам адаптирано - започна да повръща като за световно и после, като пробвахме и с безлактозно нещата си дойдоха на място!
Но сега като се замисля така ме е яд за всички тези експерименти #Onfire  Кърми си бебето!

# 9
Не хранете с изкуствено мляко!!!Консултирайте се с друг педиатър или алерголог,дори ако трябва с двама- трима.При моя син(сега на 6 месеца) историята беше абсолютно същата,но започна по-рано(около 1месечна възраст).При даване  на адаптирано мляко се обостри(освен разстройство и слуз се появи кръв),а след даване на сок от ябълка/морков влязохме в болница Cry .Много вероятно е да става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко,който белтък преминава чрез кърмата и предизвиква алергична реакция.Моят съвет е веднага да спрете да консумирате мляко и млечни продукти,яйца,ядки,гъби,цитрусови плодове,ягоди,малини,бобови култури,телешко и говеждо месо,мед и изобщо всякакви храни,които се водят силни алергени.Това само като начало  докато се установи за какво точно става въпрос при вас.При мен се получава реакция и когато ям маргарин,домати,спанак,понякога пиле и мн.други.В момента лично аз ям само картофи,ориз,лук,моркови ,ябълки,компоти  от кайсии и сливи,свинско месо,пиле(рядко),пъстърва(много рядко),по малко зелена салата.Но при всеки е индивидуално.При вас има ли кожни изяви(обриви,петна)?За алергични деца е Много Важно да бъдат кърмени колкото е възможно по-дълго време!!!За мен вашият лекар е престъпен невежа!!!!Той не бива да решава с лека ръка да отбивате детето.Ние сме все още САМО на кърма(6 м).Отидете спешно при други специалисти.Извинявам се за дългия и хаотичен постинг,но наистина много се притесних като видях,че ще давате адаптирано мляко(просто незнам дали е хипоалергенно),а още повече че може заради някакъв некадърник да я отбиете.Моля пишете какво става!

# 10
Не исках да ви притесня с горния си постинг.В смисъл,че в 99% от случаите алергията към белтъка на кравето мляко(ако при вас е това,а на мен ми прилича да е) се израства и изчезва след няколко месеца.Просто захранването става по-внимателно.И отново-не отбивайте,преди да сте опитала диета.

# 11
  • Мнения: 183
Благодаря ви за съветите!
Вначалото си мислех,че е кърмаческа стачка,но възможно ли е да трае повече от 3 месеца?Беба започва да яде и след2-3 минути се дърпа и пищи,успявам да я нахраня след като капне от рев и е почти заспала.Как може кърменето да е толкова неприятно за нея,а и аз се чувствам зле,защото горкото ми дете плаче много.Тя спи по малко и почти през цялото време плаче или е неспокойна,носим се на ръце.Лекаря се притесняваше от нежеланието да суче,също и от слузестите изпражнения.
Желая ви много усмивки!

# 12
При нас беше абсолютно същото.Рев,гърчи се докато суче,като го махна от гърдата пак рев,буди се през 5 минути и се присвива и плаче.Беше кошмарно.Като започнах диетата всичко се оправи.После пак започнах да ям всичко за известно време,защото две некадърни докторици ми казаха да си хапвам всичко и да си пиивам мляко за кърма.И аз с кухата си глава взех че ги послушах (нали са докторки)и тогава вече освен разстройството и кървавата слуз се появи и обрива.Страшна работа беше.Оттогава съм на строга диета и сега сина ми е добре.В смисъл,че няма слуз,нито разстройство-даже сега ака на 2-3 дни един път.Преди бяхме като вас-на всяко хранене акаше.При вас има ли обриви?Вие пиете ли прясно мляко,ако да-спрете го.

# 13
  • Мнения: 4 358
iva_mar, по-добре заведи детенце на гастроентеролог.
В никакъв случай не спирай кърменето!

# 14
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Guga
.....в 99% от случаите алергията към белтъка на кравето мляко......се израства и изчезва след няколко месеца......
За съжаление това не е много вярно  Neutral Face  Ние се борим с алергията вече 2 години и 5 месеца.
Казвам го, за да не се отчайват някои майчета, когато след няколко месеца детето все още няма съществено подобрение. За съжаление няколко месеца не стигат  Sad

Общи условия

Активация на акаунт