Паркоместата като ПР акция на столична община

  • 510
  • 5
  •   1
Отговори
Отворено писмо до Бойко Борисов


ПР - от английски Публик рилешънс - е все по-популярна дума в България. Столичната община, в лицето на кмета, използва също подобни похвати. Проблемът с паркирането в София е налице отдавна и се усложнява постоянно от нарастващия брой автомобили. Ясно е, че трябва да се вземат мерки. Да разгледаме семантиката на следното примерно съобщение в медиите: „Столичната община осигури още 800 паркоместа в района на .... За следващата година са предвидени нови 1200 паркоместа, да бъдат осигурени в центъра на столицата...“
Думите „Столичната община„ в началото са за да се внуши, че водещата роля е на общината. Думата „осигури“ е внушение, че столичната община обгрижва столичани. Следва описание колко места и къде са подсигурени. До тук като семантика на посланието е страхотно - всеки прочел горното въздъхва: „Да, проблем имаме, но се взимат мерки. Недостатъчни, но все пак се работи по въпроса.“
Да разгледаме фактологията на посланието в конкретен случай с кв. Лозенец. Общината била осигурила още 250 паркоместа. Как? За разлика от обичайната гениалност на простите решения, това не е решение, а прах в очите. Общината обявява бул. Джеймс Баучер за синя зона с минимални средства - с малко боя и десетина знака разделя асфалта по булеварда на 250 пресни паркоместа. Скобарите и паяците влизат и почват да вдигат и закопчават. За два дни хората научават, и търсят места за паркиране в съседните малки улички, от което положението там става нетърпимо. Проблемът с паркирането се усложнява, вместо да се облекчава.

Наистина нагледен пример, как усложняването на проблема излиза в медиите като старание на общината да разрешава проблема. Поздравления за избрания от Вас ПР!!!

Защото създаването на проблема в района на Лозенец е 100% ПР акция тъй като в района на Джеймс Баучер няма никакви държавни или общински институции, които да налагат намеса. Има офиси на частни фирми и живущи с преобладаващ процент първите. Проблемът с паркирането беше минимален, докато след намесата на общината стана грандиозен.

Синята зона не позволява престой над 2 часа, значи ли това че ще намалим работното си време до 2 часа и ще плащаме ¼ от данъците и осигуровките?

Чия е необходимостта от разширяването на синята зона на Джеймс Баучер?

Синята зона определена от месец Юли 2006 г., върху северната страна на бул. „Джеймс Баучер“ в отсечката от бул. „Черни връх“ до ул. „Богатица“, не се използва на повече от 50%. Каква е необходимостта тогава, южната страна на същата отсечка да бъде обявена също за синя зона?
Съзнавате ли, че прогонвайки паркиращите там автомобили, Вие прогонвате служители на фирми които работят там? Заедно със служителите, прогонвате и самите фирми.

Чии интереси преследвате г-н кмет? Определено това не са интересите на бизнеса. Същият този бизнес, който дава работа на гражданите на столицата, и плаща добри данъци като резултат от работата си.

Ако Вашата цел е да изгоните фирмите от София, то стратегията Ви е абсолютно правилна. И съвсем простичка – със съдаването на проблем с паркирането там където не е имало, където служителите на фирмите не могат вече да паркират автомобилите си докато са на работа. Брутална гавра е цената на “служебен абонамент” - два пъти заплатата на един учител. В същото време, учителите биват упреквани – да не искат по-високи заплати, защото това ще навреди на икономиката на държавата.

На коя държава г-н кмет и кандидат кмет? Във всеки случай не и тази, на която плащаме данъци.

С действията си, Вие насочвате бизнеса да търси алтернативни места за развиване на офиси. Не една и две фирми проучват възможностите за преместване на седалищата си в Пазарджик, Плевен, Враца и др. градове, които предлагат много по-изгодни условия от наистина СКЪПАТА ни столица, и то въпреки неразвитата инфраструктура в тези градове.

Ако продължавате да не се интересувате от интересите на хората, изграждането на още няколко бизнес парка не само че няма да подобри условията, а ще ги влоши още повече.

От Вашата реакция по този въпрос, зависи дали ще видите работещите и живущите на Джеймс Баучер в края на октомври пред избирателните секции.

Горното е оформено като отворено писмо до кмета, омбудсмана и медиите.

Автори :
Тодор Тодоров
Евгени Александров

Подписали  в първите 10 минути :
Димитър Угринов
Атанас Динков
Мариан Вигенин
Маргарита Димитрова
Мартин Борисов
Велко Иванов
Цветомила Михайлова
Павлина Стефанова
Миглена Иванова
Мариана Георгиева
Спаска Станоева
Марина Маринова
Сашка Гюрова
Очаквайте и много други жители и работещи на Джеймс Баучер

# 1
  • Мнения: 1 520
Общината обявява бул. Джеймс Баучер за синя зона с минимални средства - с малко боя и десетина знака разделя асфалта по булеварда на 250 пресни паркоместа. Скобарите и паяците влизат и почват да вдигат и закопчават. За два дни хората научават, и търсят места за паркиране в съседните малки улички, от което положението там става нетърпимо. Проблемът с паркирането се усложнява, вместо да се облекчава.


Така е винаги - никой не иска да плаща. Всеки иска облекчение, ама никой не иска да плаща. 

Няма оправия.

Аз пък съм доволна от синята зона. Защото там където има синя зона и ми се наложи да отида знам, че ще намеря без проблем място за паркиране.
Понеже всички са в уличките.

И чакам с нетърпение да ме огрее и нашия булевард да го направят синя зона. Защото за разлика от някой просто маещи гащи с автомобилите си, аз там паркирам, защото ми се налага и предпочитам да живея в дома си, а не в колата.

И смятам за изключително разумно да се забрани достъпа с автомобили до центъра.
Дано работят усърдно над въвеждането в употреба на идеята.


Но ще се намерят кои да подпишат. Нямайте грижа.

# 2

Така е винаги - никой не иска да плаща. Всеки иска облекчение, ама никой не иска да плаща. 

Няма оправия.

Аз пък съм доволна от синята зона. Защото там където има синя зона и ми се наложи да отида знам, че ще намеря без проблем място за паркиране.
Понеже всички са в уличките.

И чакам с нетърпение да ме огрее и нашия булевард да го направят синя зона. Защото за разлика от някой просто маещи гащи с автомобилите си, аз там паркирам, защото ми се налага и предпочитам да живея в дома си, а не в колата.

И смятам за изключително разумно да се забрани достъпа с автомобили до центъра.
Дано работят усърдно над въвеждането в употреба на идеята.


Но ще се намерят кои да подпишат. Нямайте грижа.
Джеймс Баучер не е центъра на столицата, ние също предпочитаме паркираме там където живеем и работим, но след намесата на общината вече не можем ! И последно, синя зона има вече от едната страна което не е лошо, но не се използва и това обезсмисля създаването на нова зона. И в момента ако дойдете на Баучер има място за паркиране, и безплатно и платено ... скоро обаче няма да има!

# 3
  • Мнения: 3 423
Очаквайте и много други жители и работещи на Джеймс Баучер
Абе, нека си работят на Джеймс Баучер,
ама да не го изработят само, завалията.

# 4
  • Мнения: 1 520
А защо в кварталите да няма синя зона.
Трябва да направят и отсрещната страна такава.
И да забранят паркирането в уличките.

И всеки, които иска да престоява там - да плаща.
Който живее - има облекчения, има ги и сега.

# 5
  • Мнения: 268
За живущите в района /доколкото си спомням имаше такава тема по едно време/ паркирането в синя зона не става ли с копие на документ, удостоверяващ местожителството и поставен под предното стъкло на автомобила?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт