610 грама през втория месец?

  • 1 614
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
здравейте, днес севръщаме от консултация -наддали сме 610 гр. за 1 месец /при това не се беше изакала/.
Първия наддадохме 970 гр. , но тя заради моята операция беше 10-12 дни на АМ и на смесено хранене.

Педито ме кара да се изцеждам, да я тегля и да й додавам с шише изцедената кърма, за да видим дали не си дояжда или просто от толкова кърма има нужда.

На първото хранене така изпи от шишето 35 грама.

Чудя се какво да правя. newsm78 онзи ден имахме криза, все едно няма кърма, но пих хомеопатични, всеки ден се наливам с чай, ов.ядки, жито и прочие. Сякаш се увеличи, но ако наистина не й стига, а аз заради идеята да е само на кърма си я държа гладна?
Ака по 1 път на ден и мокри памперсите, но от мокър до мокър памперс разлика голяма...Сутрин е подгизнал, а между две хранения просто си е малко мокър newsm78Моля, помагайте!

# 1
  • Мнения: 5 582
Това с изцеждането ще научи бебето да пие от шише,а да не иска да суче,понеже е по-трудно,Чувала съм,че няма проблем да суче и да пие от шише,но и съм виждала с очите си същото това дете как се въртя на гърдата на майка си (според която кърмата и била малко)а после се доизцеди и то излапа от биберона за нула време. При това не можеш да накараш бебето да суче всеки път еднакво.Някои деца просто наддават по-малко от други,а за различите месеци наддават с различни темпове.Прочети в библиотеката има много отговори на въпросите ти,пробвай да суче по-често,не давай чайчета и др. подсладени.Успех ! newsm10

# 2
  • Мнения: 3 521
Ако не и стига ще ти надуе главата с крясъци Wink . Може да опиташ да си правиш и топли компреси на гърдите 20тина минути преди кърмене, за да и е по-лесно да суче, а и да увеличиш "дебита".
За цеденето - ти си решаваш. Според мен с тия помпи само се депресирах в началото Whistling.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Ако не и стига ще ти надуе главата с крясъци Wink . Може да опиташ да си правиш и топли компреси на гърдите 20тина минути преди кърмене, за да и е по-лесно да суче, а и да увеличиш "дебита".
За цеденето - ти си решаваш. Според мен с тия помпи само се депресирах в началото Whistling.

според педите имало деца, които не реват, ако не си дояждат, освен това кърмата можело да е хранителна и да наддава, но да не яде толкова, колкото може да яде...т.е. все пак да  не си дояжда. Вече съм писала, че избрах педито от форума от първата страница.

# 4
  • Мнения: 1 427
Ако детето е гладно определено ще разбереш! Кърми си и не се шашкай за глупости.

# 5
  • София
  • Мнения: 487
Здравей, не се притеснявай въобще, ние първият месец нададохме  1кг , а вторият едва 300гр., а за трети и четвърти по 350гр. Караме я само на кърма и за кърмени бебета е нормално да надават по по малко. Щом е спокойно детето ,спи си и не плаче постоянно значи всичко си му е наред.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Я разкажи как я храниш и как спи нощем. Може да има нещо дребно, което да промениш и да подобриш наддаването. За момента е в рамките на нормалното и не е повод за притеснение - въпросът е да се следи да остане така.

# 7
  • Мнения: 1 672
Ако детето е гладно определено ще разбереш! Кърми си и не се шашкай за глупости.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Я разкажи как я храниш и как спи нощем. Може да има нещо дребно, което да промениш и да подобриш наддаването. За момента е в рамките на нормалното и не е повод за притеснение - въпросът е да се следи да остане така.


Яде като спи в 03 или 04 и в 07 или 08 ч, тогава усещам, че гълта големи глътки и има кърма, после около 11 ч. почти винаги пак полусънена. В 14 и в 17 понякога се върти, изпъва се назад, тогава понякога я нося на ръце, за да се успокои, полузаспива и суче. В 20 ч е същото, а в 22,30 или яде съвсем малко от гърдите, или не иска изобщо и от 30 дни последното хранене е с изцедена кърма. Не съм забелязала да реве след кърмене, ако не иска реакцията й е въртене.
определено след обяд и вечер кърмата ми намалява

нощем спи много спокойно без да се буди. допреди 10 зни заспиваше на ръце едва към 01 , от 10 дни давам залъгалка, върт се около 20 минути, не е спокойна, но след като заспи спи без  да се размърдва. Когато го направи, знам, че е знак за глад и я слагам на гърда. Ами това е.Когато е нервна се притеснявам и  и давам и двете гърди.
Ето отчета за двете хранения след обяд - в 14 на гърда, след това изри 35 изцедена кърма , а аз изцедих 25 гл. в 17 идсука сама 80-90 гр, от шише само 5 гр. , но  в 20 ч. от гърди само 50 гра, а изцедена кърма - 70 . След това успях да изцедя 40 гр и след пауза още 45 гр

# 9
  • Мнения: 2 467
610 грама е добре мисля. Не разбрах те ли са проблема?
Не угояваме децата, че да гоним килограми. Спокойно си кърми детенцето. С това мерене на грамове и часове ще луднеш. Захвърляй мерки и теглилки, гушкай си бебенцето, кърми на спокойствие  Hug . Това е времето ви за гушкане (след година само ще я гониш Simple Smile ). Когато ти си нервна и неспокойна , се отразява на бебето. Това постоянно мерене и теглене ми е много познато (аз в началото с лист и химикал, часовник и кантар кърмех  ooooh!, докато не се много изнервих и не захвърлих всичко и ми спряха проблемите). Бебетата не наддават всеки месец еднакво, както и не ядат всяко ядене еднакво. Макар на нас да ни се иска и да правим опит да им наложим това.

# 10
  • Мнения: 10 982
Дъщеря ми първите два месеца качи по 1,100 кг, а от 3 месец насам наддава с по 500 г.
Не се шашкай и не се затормозявай с часовници, теглилки и таблици. Щом бебчето изглежда добре и пълни памперсите, значи яде колкото му е необходимо.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 724
Започнах да я дохранвам с изцедена кърма и тя изяжда минимум 30 максимум 70 грама! Това не значи ли , че с кърмата не си дояжда?

# 12
  • Мнения: 5 582
Започнах да я дохранвам с изцедена кърма и тя изяжда минимум 30 максимум 70 грама! Това не значи ли , че с кърмата не си дояжда?

А тази кърма нали от себе си я цедиш-ако е гладна-да   суче.Пък за по-лесното от бибата все ще се намери място в стомахчето:)Както една мама ти писа-не се вманиячавай в мерки и теглилки,гледай си бебенцето и му се радвай. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
А докторицата каза ли колко е трябвало да качи детето за 1 месец? 2-3 килограма ли? 610гр са си повече от добре. Важното е, че детето ти е жизнено и спокойно. Ако е гладна както са ти казали и другите майки няма да имаш и грам съмнение - ще се дере и ще лапа всичко, което мине край устата му. Спри да се цедиш и да мериш - освен да луднеш и да се изнервиш друго едва ли ще постигнеш. Кърми детето на поискване - не следи часовника. Няма смисъл от дохранване та било и с изцедена от теб кърма. Ако се съмняваш, че детето е гладно му предложи да суче - няма опасност да го прехраниш.
Нормално е детето в определени моменти да иска да суче повече - прочети за кризите на растежа в Библиотеката на форума. Само не си внушавай, че нямаш кърма или че не е достатъчна - кърми на поискване и всичко ще е наред. Кърмата се регулира спрямо нуждите на бебето - колкото повече суче, толкова повече кърма ще имаш.
Успех и се довери на бебка-тя си знае нуждите най-добре!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей, не се притеснявай въобще, ние първият месец нададохме  1кг , а вторият едва 300гр., а за трети и четвърти по 350гр. Караме я само на кърма и за кърмени бебета е нормално да надават по по малко. Щом е спокойно детето ,спи си и не плаче постоянно значи всичко си му е наред.

Не знам, според педито има деца, които не плачат при недохранване. Колкото да кърмаческата стачка, не е това , сигурна съм. Почти от самото начало последното ни хранене е с шише, пусках тема тук, но не успях да го махна... Sad
Да си призная от седмица аз дъщо имам чувството, че не си дояжда, суче по 6,7 минути в следобедните и вечерни часове и почва да се върти на гърдата да пуска и пак да захапва. Разнасям я на ръце, тя се поуспокоява и посуква малко, полузаспала. после я слагам на леглото, събужда се, но  не реве от глад. Според мен залъгва леко стомаха и с пи спиването аз й помагам....

Колкото до компресия на гърдата, точно в кризите, когато я разнасям на ръце, изобщо не ми е възможно да го правя...

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 00:21 от veleva

Общи условия

Активация на акаунт