Смесители за баня и кухня-Видима или Тека?

  • 33 450
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 658
Отдавна не съм се допитвала до форума  Laughing.Вече опряхме до смесителите за баня и кухня и чуденката ми е между тези две фирми.Цените не са несъпоставими,но все пак Тека си остават по-скъпи.
Та искам да попитам имате ли отзиви от едната или другата фирма?За Тека знам,че са испански, ходихме до шоурума им,но чисто визуално не бих казала,че съм супер впечатлена.
Вие сте!Благодаря! Hug

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 16:51 от Ali&Meli

# 1
  • Мнения: 404
Ние избрахме смесители на Видима. Все още не съм ги ползвала и нямам впечатление. Колебаехме се и за Grohe, но са по-скъпи, а тези на Видима не отстъпват по качество.

# 2
  • Мнения: 19
Преди 2 години ремонтирахме баня и купихме нови батерии - на Видима с керамично затваряне. Много съм доволна от тях. Не е необходимо да затягаш до посиняване, няма капане и подобни "екстри". Стоящите батерии за мивки имат и механизъм за отваряне и затваряне на отвора на мивката - много е удобно за изпиране на нещо дребно. Сега правим вилата и накупихме отново всички батерии от керамичните на Видима. Вярно е - за нас цифрата е на границата на поносимостта, но мисля, че качеството си заслужава. А и има за всичко резервни части - ако нещо се наложи след 5 години, което е гаранционният срок.

# 3
  • София
  • Мнения: 250
И ние скоро правихме банята и кухнята взехме на Видима с керамично затваряне!!За сега нямам забележки!!!
Успех в избора!!

# 4
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Видима  Peace
Ползвахме и други, развалиха се и сега всичко е на Видима. Нямам оплаквания, ползваме ги почти 2 год. без проблем. Бяхме се хвърлили в началото на едни италиански уж хубави, доста скъпи, но сега и да ми подарявят такива няма да ги взема.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 658
Извинете ме за невежеството  Embarassed,но какво ще рече с керамично затваряне?

# 6
  • Мнения: 214
... Тека си остават по-скъпи...
За Тека знам,че са испански ...

Купих смесители Тека за кухнята и банята /мивка и душ/. Харесаха ми, качествени са, а за подобни модели на Видима цената беше горе - долу същата. Гаранцията им е 6 /шест/ години, всичко за свързване и монтиране има в комлекта на всяка батерия и са немски. Испанската Тека е за мебелен обков и хората се бъркат, когато става дума за батериите Тека.

# 7
  • Мнения: 425

Купих смесители Тека за кухнята и банята /мивка и душ/. Харесаха ми, качествени са, а за подобни модели на Видима цената беше горе - долу същата. Гаранцията им е 6 /шест/ години, всичко за свързване и монтиране има в комлекта на всяка батерия и са немски. Испанската Тека е за мебелен обков и хората се бъркат, когато става дума за батериите Тека.

Има батерии Тека и са испански. Може да има и немски, не споря. Ето това е сайта на испанските http://www.comfort.bg/bg/public/clients_7603_222.html

# 8
  • София/Перник
  • Мнения: 979
Купихме батерия на Тека, модел Кобе, преди повече от 2 години, и казвам откровено, че си е немско производство. Не зная да има испански смесители, но може и вече да ги има, знам ли...
Определено моделите на Тека бяха по-хубави от на Видима. Поне тогава.
Виж на Рока, на Грое - смесители много на пазара в момента Simple Smile, само парАта трябва  Grinning Успех!

# 9
  • Мнения: 1 152
Аз съм от феновете на Тека. Ние се спряхме на тях, първо защото са много качествени, и второ защото изцяло покриха критериите ми във всяко отношение - дизайн, удобство и естетика. Освен мивки и смесители, имат абсорбатори и уреди за вграждане/доста скъпи - произведени в Германия по изцяло автоматизирана технология/.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 658
Пред мен е брошурата с изделията на Тека и си пише,че са испански произведени по немска технология и фабриката е в Майорка.
По-важното е дали сте доволни...

# 11
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За кухнята се спрях на бланко, в банята сме с видима - когато ги купихме бяха едни от най-скъпите на видима,сега не са - избрах ги заради дизайна - определено имам вече забележки към тях.
http://vidima.bg/index.php?option=com_vidima_products&Itemid … ;sid=23&sgr=2
белите капаченца се напукаха на топлата вода- много ме дразни.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 658
Никой друг ли няма да се включи?

# 13
  • Мнения: 1 152
Никой друг ли няма да се включи?

Тека не са толкова популярни, колкото Видима. А и цените им са по-високи, не се предлагат на много места и за това няма много отзиви за тях.

# 14
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
И ние взехме Видима и за банята и за кухнята , моделът е Сириус , сега ги поставя моя мъж.Впечатления обаче ще имам след известно време , на мен ми хареса дизайна.

Общи условия

Активация на акаунт