Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят!   bouquet

И така, имам все още неизплатен болничен от м. юни. Чаках го през септември, но не дойде. От счетоводството на работодателя ме увериха, че болничните ми листове не са върнати от НОИ, тоест би трябвало с тях всичко да е ОК. Тогава защо парите не идват?  Sad

Работя по цял ден и нямам възможност лично да отида до НОИ, за да направя тази справка. Звъня им ежедневно на няколко телефона - тц, или е заето, или ми пускат музика и ме карат да чакам дълго и безрезултатно, уви!

Има ли във форума работещи в НОИ, които могат да ми помогнат? На лична бележка мога да оставя името и ЕГН-то си за справката.

Има ли други майки, очакващи все още обезщетенията си за месец юни???  Rolling Eyes

Ох, писна ми да чакам! Мразя да съм в неизвестност! Защо ми се бавят болничните? Кога ще ги получа най-после? Мога ли да направя нещо конкретно, за да предвижа по-бързо нещата?

Желая на всички ви приятна вечер и всичко най-най-хубаво!!!  Hug  Heart Eyes  bowuu

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 08:58 от vihrogonche

# 1
  • Мнения: 9 050
Работодателят ти не знам какво чака, а не отиде да провери. От НОИ не връщат болнични. От НОИ само изпращат уведомително писмо, че има грешка. А болничните работодателят ти отива, взима си ги, дава ти ги да ги коригираш и пак ги носи.
Има нещо, което явно не е на ред. Да отива работодателят ти с входящия номер, с който ти е подал болничния и да провери.

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Виж ми подписа  Mr. Green
Баси, на луди ни направиха с тези болнични ...
Хора с месеци стоят без пари, а някой са и сами #2gunfire

# 3
  • Мнения: 5 593
И аз днес се тормозих с тия болнични. От август още нямам начисление по картата. Звънях в поделението на НОИ за нашата области и ми обясниха, че болничния бил представен с един месец закъснение от работодателя и още се "обработвал". Та с две думи-другия месец да чакам. А как вързахме бюджета миналия месец, никой не пита. smile3515

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 958
Информация се дава на лицето, лично.
Трябва да намериш време да отидеш, защото парите са си твои и ти си пряко заинтересована да си ги получиш.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Работодателят ти не знам какво чака, а не отиде да провери. От НОИ не връщат болнични. От НОИ само изпращат уведомително писмо, че има грешка. А болничните работодателят ти отива, взима си ги, дава ти ги да ги коригираш и пак ги носи.
Има нещо, което явно не е на ред. Да отива работодателят ти с входящия номер, с който ти е подал болничния и да провери.

Работодателят ми НЕ е получавал от НОИ уведомително писмо, че има грешка в болничните ми листове. Затова счита, както и аз, че такава няма. Понеже няколко пъти вече съм получавала болнични, единият път ми го върнаха от НОИ чрез работодателя ми да си оправя грешката /и въпреки това в срок до 2 месеца, 2 месеца и половина от подаването на болничния ми са ми го изплащали/. Сега - тц, нито върнат лист, нито платено обезщетение... Освен това аз от края на месец август съм с нов работодател. Така че всъщност старият ми работодател е пратил болничните ми листове от юни... Това има ли значение? ...

Тази сутрин пак проверих дебитната си карта - празна е ощеее...  #Cussing out

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Виж ми подписа  Mr. Green
Баси, на луди ни направиха с тези болнични ...
Хора с месеци стоят без пари, а някой са и сами #2gunfire

Ако не те мързи, би ли ми разказала твоята одисея с болничните? Моля! Мерси предварително!

Писах онлайн жалба до Гиньо Ганев, както ме посъветва. Ще видим какво ще стане сега...

Дано не ми се наложи все пак наистина да отида лично до НОИ!  Sick

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
И аз днес се тормозих с тия болнични. От август още нямам начисление по картата. Звънях в поделението на НОИ за нашата области и ми обясниха, че болничния бил представен с един месец закъснение от работодателя и още се "обработвал". Та с две думи-другия месец да чакам. А как вързахме бюджета миналия месец, никой не пита. smile3515

Разбирам те! Ти чакаш августовски ли? Има време за тях, спокойно! Аз чакам юнските си още! Ужас, срам и резил!  #2gunfire

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Информация се дава на лицето, лично.
Трябва да намериш време да отидеш, защото парите са си твои и ти си пряко заинтересована да си ги получиш.

Благодаря и за твоето мнение!
Да, парите са си мои, пряко заинтересована съм да си ги получа, дотук добре!
Обаче не виждам защо да е задължително да намеря време да отида лично до НОИ...  newsm78
За информация и справка би трябвало да мога по телефона или чрез имейл да си свърша работата, нали?  Embarassed
Оххх... наистина ще ми е трудно да си издействам ден, свободен за ходене до НОИ...  ooooh!

# 9
  • Мнения: 5 593
vihrogonche, понякога дават справки и по телефона. Поне така получих информация аз.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
vihrogonche, понякога дават справки и по телефона. Поне така получих информация аз.

мерси, дано! но вече започвам да губя надежда ... и търпение!  Embarassed

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 958
Не съм се изказала, за да те засегна.
Споделих опит  Peace
Според мен също трябва да има по-достъпни начини да получиш информация по всяко време, но ...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Не съм се изказала, за да те засегна.
Споделих опит  Peace
Според мен също трябва да има по-достъпни начини да получиш информация по всяко време, но ...

О, кеми, не съм се засегнала!  Hug  Peace  Heart Eyes
И ти не се засягай от нещо, моля те!  Praynig
Просто споделяме, разбира се!  bowuu

# 13
  • Мнения: 9 050
Аз друго не разбирам. Добре, работодателят не е получил писмо от НОИ, но пък ти не си получила пари. Значи, въпреки че няма писмо, нередност има. Не можеш да се свържеш по телефона. Толкова ли е трудно някой да направи проверка на място. Така можеш да си чакаш и до догодина.

# 14
  • Мнения: 1 197
искам да попитам дали при положение,че последните 6 месеца от бремеността съм била болни4ен дали маи4инстжото ми 6те баде по ниско.или маи4инстжото ми 6те се из4исли от последните 6 месе4а от които см работела.благодаря преджарително

Общи условия

Активация на акаунт