Щастливи ли ще сте....

  • 2 699
  • 66
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Представете си, че един прекрасен ден вашето вече пораснало дете ви съобщи, че иска да отдаде живота си на Бог. Дъщеря ви има желание да стане монахиня, а сина ви поп или още по - зле монах. Как ще реагирате? Щастливи ли ще сте?
 Аз може би ще бъда по-спокойна ако сина ми стане поп, защото все пак ще знам на 100%, че ще има семейство ( това е условието за поповете да са женени), но ако щерката избере да е монахиня  Confused
Преди няколко седмици в сутрешни блок на БТВ бяха поканили няколко момчета от Семинарията. Единият беше много хубав, с големи шансове да стане красив мъж след време , много ми е странно дали родителите му се чувстват удовлетворени, радват ли се?! Знам, че тук има доста попадийки, но ми е чудно  наистина като родител дали ще съм  удовлетворена ако моите деца изберат Бог- духовното пред материалното. Странно ми е дали ще го приема защото не сме от най- набожните, вярващи сме, но не до крайност.
Днес се замислих на футболното игрище докато малкия тренираше - водя го на спорт, китара, английски имам желание да стане един ден знам ли "голяма клечка" и какво ще правя ако ми каже в един прекрасен момент "Мамо искам да съм ПОП"   Tired Всичко ще отиде на вятъра.

# 1
  • Мнения: 6 991
Трудно ми е да си го представя, няма да бъдат възпитавани религиозно newsm78 Ако се случи, явно ще е от външно влияние и няма да съм много доволна, ще трябва да се ровя кой му влияе така. Ако е личен избор, обоснован на четене...Ще го приема ...трудно.

# 2
  • Мнения: 2 070
Абе как така всичко ще отиде на вятъра. По-добре за обществото да има хубави, отракани, образовани, информирани, модерни попчета... Той и така може да стане голяма клечка  и да помага на хората най-вече. И не е задължително да е беден.
Виж ако дъщеря ми поиска да стане монахиня ще се притесня. Те не могат да раждат нали? Пък аз искам да стана баба.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-нещастна от мен не знам дали ще има.
Ще направя всичко възможно да не се случи това на децата ми. Както бих се борила срещу наркотичната зависимост, по същия начин ще се боря и с религиозната такава.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако това е изборът на детето ми, ще бъда щастлива. Преди време един татко (с лабилни нерви  Mr. Green) в "Дом и семейство" опищя орталъка, че едва ли съм искала детето ми да стане хамалин.
Защо пък да не стане хамалин? Ами ако тежкият физически труд го прави щастлив?
В моето семейство (докъдето му знам историята) всички с били с "престижни" професии. Бравос. Обаче много от тях са искали друго, но не са посмели да се опълчат - на общественото мнение, на родителите си. И със сигурност не са били щастливи.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък не ща да съм баба.  Mr. Green
Стига ми да съм лелка.  Mr. Green

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
По-нещастна от мен не знам дали ще има.
Ще направя всичко възможно да не се случи това на децата ми. Както бих се борила срещу наркотичната зависимост, по същия начин ще се боря и с религиозната такава.
И аз мисля, че ще бъда нещастна Лиляна. Искам живота им да е вълнуващ, интересен, динамичен, а не да си лягат в 22ч.
Ето едното момче от Семинарията каза, че съвсем случйно е решил да се отдаде на Бог. Леля му го завела на неделна служба и той останал толкова впечатлен  Tired

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235

В моето семейство (докъдето му знам историята) всички с били с "престижни" професии. Бравос. Обаче много от тях са искали друго, но не са посмели да се опълчат - на общественото мнение, на родителите си. И със сигурност не са били щастливи.

Милите, сигурно със сълзи са си харчели парите  Cry толкова мъчно ми стана

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Имам съученичка попадия, живее нормален живот. Това, че съпругът и е поп - ами хубаво. Това му е призванието, така е решил да помага. И е много готин човек.

# 9
  • Мнения: 7 837
Религиозният обет не ме плаши.
При мен притеснението е, да не станат пожарникари...

# 10
  • Мнения: 2 070
По-нещастна от мен не знам дали ще има.
Ще направя всичко възможно да не се случи това на децата ми. Както бих се борила срещу наркотичната зависимост, по същия начин ще се боря и с религиозната такава.
И аз мисля, че ще бъда нещастна Лиляна. Искам живота им да е вълнуващ, интересен, динамичен, а не да си лягат в 22ч.
Ето едното момче от Семинарията каза, че съвсем случйно е решил да се отдаде на Бог. Леля му го завела на неделна служба и той останал толкова впечатлен  Tired

Ти явно не познаваш попове...има готини, весели, купонджии, със социален кръг, тва да не ти е католическата църква - 18 век... И може да им е и весел и динамичен живота.
Има такова майки и бащи тук, нека се включат.

# 11
  • Мнения: 2 070
Религиозният обет не ме плаши.
При мен притеснението е, да не станат пожарникари...

 Joy    уахахахаха

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ок, моя кръстник е поп, тях ги осатвме настрана ами ако каже монах  Shocked

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Кейси това с пожарникарите не го разбрах 

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Религиозният обет не ме плаши.
При мен притеснението е, да не станат пожарникари...

Абсолютно съм съгласна с това !

Общи условия

Активация на акаунт