Бременна на сватбата си

  • 2 011
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
на 17.11.2007 ще се омъжвам - досега не съм си и помисляла че ще облека рокля в бяло - та аз съм мъжко момиче Simple Smile
но бъдещия татко изненадващо ми предложи  Heart Eyes  ...ах, какъв прекрасен миг  Embarassed
в този ден ще съм започнала 18 г.с. и предполагам че ще си имам порядъчен корем с порядъчните оплаквания за този период....
но тъй като ми е за първи път - както сватбата , така и бременеенето, дайте съвети - Какво да правя и какво да Не правя на сватбата си ?
обувки, музика , специално разстояние за дразнещи роднини?
и това прилошаване - при мен е когато му падне, за колкото си време му се иска ....дали ще е изчезнало. първите 3 месеца бяха ужасни в това отношение и ми казват че като мина в 4-я месец вече няма да ми е така лошо?!?
Благодаря на всички

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и при мен първите 3 месеца от бременноста бяха много тежки.
Сватбата ми беше 1 седмица преди да взляза в 8-я месец.

За теб.... - ами прави това, което ти сметнеш за добре! Това е твоят ден и ще е незабравим. По тази причина сама можеш да прецениш какво да правиш и какво не на сватбата си.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
ами аз бях в края на 3-тия месец като се оженихме. Но оплаквания съм нямала никога, тогава още и не ми и личеше...ако ти прилошава може да отложите за 4-5 месец, но тогава вероятно ще ти личи...
единствено не съм пила алкохол тогава, само 1 чаша бяло вино и глътка шампанско...
музика - не сме се ограничавали, танцувах си на воля...не съм скачала на хората само...ама аз по принцип не ги понасям, та бременността беше просто добро оправдание да ги прескоча...
обувки - удобни Winkаз на ток не мога така че си избрах ниско токче...почти без....абе направи си го да ти е готино...до колкото издържиш...аз към 12 си бях гроги и си отидохме с мъжо....пък другите си допразнуваха...

# 3
  • Мнения: 2 100
Здравей! Първо честито ти предстоящо събитие!   bouquet
Аз бях бременна на нашата сватба в 4ти месец. Искам да ти кажа, че това какво ще правиш на сватбата ти зависи изцяло от това как се чувстваш! Незнам дали ще ти мине прилошаването след 3ти месец. Индивидуално е. Аз се чувствах добре през бременността и на сватбата не седнах от танци, а и с мъжа ми сами си я организирахме с всичкото ходене и проблеми. Имаш още време през, което ще прецениш как ще се чувстваш. Аз мога да ти дам следните съвети:
1. Обувките да са ниски задължително
2. Роклята да не те стяга. Ако коремчето ще ти личи ще е по добре да си с рокля, събрана под бюста...а и няма да ти стяга никъде.
3. Танцувай според това как се чувстваш-ако не ти е добре недей, ще те разберат. Няма да е добре да си затвориш в тоалетната на сватбения си ден, нали? Simple Smile
4. Музиката - ами каквато вие си харесвате Simple Smile Ние си направихме диск и го дадохме на диджея
5. На сватбата ти няма да обръщаш внимание на т.нар. "дразнещи роднини", защото ще бъдеш много щастлива и ще гледаш на света с други очи (поне аз така бях  Heart Eyes)

И...просто си изкарайте невероятно!

# 4
  • Мнения: 941
другите са те посъветвали,аз само ще добавя-много щастие и красиви емоции Hug

# 5
  • Мнения: 4 290
другите са те посъветвали,аз само ще добавя-много щастие и красиви емоции Hug
Същото и от мен!  Hug Честито!  Grinning

# 6
  • Мнения: 165
Моята сватба беше на 22.09 тогава бях в 27 г.с. чувствах се добре въпреки коремчето.Избрах си много изчистена рокля без обръч и обувките ми бяха ниски със стабилен ток.Танцувах и се забавлявах все пак това беше моя ден да се почувствам специална.Пъчех се с коремчето си и казвах на всички,че чакаме момиче,защото вече знаем.
Пожелавам ти да се забавляваш и да знаеш,че ще бъдеш най- хубавата  булка на света...

# 7
Абсолютно подкрепям мнението, че доста зависи от теб самата! И аз бях бременна на сватбата си, средата на 4 месец, и за разлика от дните преди това не ми прилоша нито веднъж, танцувах цяла вечер и си изкарах страхотно! Просто се настрой позитивно, нагласата, че това е ТВОЯТ ден и всичко ще бъде прекрасно ще допринесат много за това да се чувстваш добре! Весело изкарване и щастлив семеен живот!!!  Hug

# 8
  • Мнения: 4 451
Аз също бях бременна на сватбата си - в началото на 5-ти месец. Чувствах се чудесно - с бяла рокля и обувки с висок ток. Танцувах много. Дано и ти се чувстваш така добре. Grinning

# 9
  • Мнения: 636
 Не съм била бременна на сватбата си, но преди нея една женена приятелка ме посъветва "Чувствай се и се дръж все едно си на гости, а не като домакиня." Това се оказа доста ценен съвет за мен. друго нещо: нека някой друг се грижи затова да не се забравят халките и паспортите и за другите части от сценария - не трябва да имаш абсолютно никакви грижи и съображения. Желая ти щастлива сватба и щастлива и лека бременности.!

# 10
  • Мнения: 31
Ех, колко хубаво....аз бях булка точно преди две седмици т.е. почти седмицата в която ще бъдеш ти. Организацията/при това за доста голяма сватба/ я направихме за по-малко от месец и всичко беше прекрасно. И тъй като поканихме основно много млади хора - всичките ни приятели беше много весело и не спряхме да танцуваме, включително и аз. А само да ти кажа че 2-рия месец бях с отлепване на плацентата и трябваше само да лежа и да почивам за доброто на бебо....а освен това до 4-тия месец повръщах всек ден и ми се гадеше от всичко което видех пред мен. След това изведнъж се почувствах много по-добре и покрай организацията и емоциите за сватбата забравих за неразположенията Blush
Аз сама си измислих и роклята и всичко останало - роклята ми беше под коленете за да не ми пречи с леко вдигната талия, защото вече имахх леко коремче. Инае бях с ужасно високи обувки,защото така или иначе такива нося постоянно/мъжът ми е 2м/ и съм свикнала, и не спрях да танцувам. Включително водех всички хора,защото много обичам...пък и накъде сватба без хорце Laughing
Но ако по принцип не носиш високи обувки, добър вариант е да си с такива на ритуалите и в ресторанта да си с други - примерно тип балетна пантофка са страшно сладки и модерни сега пък са и най-удобното нещо за танцуване. Аз не каних много роднини освен най-близките, така че нямах проблеми с дразнене - всички се обаждаха по 2 пъти след това да кажат че на по-весела и младежка сваба не са били....явно и тесе заразиха от нашия ентусиазъм Grinning
Музиката беше много много весела и разнообразна/общо имаше 2-3 бавни песни цялата вечер, така че може да си представиш/. Моята сватба продължи 13 часа от идването на младоженеца и кумовете да ме вземат до края и на другия ден имах чувството че това е най-бързата сватба на която съм била...и ако можех да повторя веднага щях да тръгна отново Blush
Така че не се притеснявай толкова....всичко ще бъде страхотно...това си е твоят ден и се забавлявай много....после ще разказваш на бебо колко сте се веселили двамата. Почивай си повече преди сватбата и всичко ще е наред. Може да отидеш на един преглед след това за да се увериш че бебо е добре.
Пожелавам ти прекрасна сватба и най-хубавите емоции!

# 11
  • Мнения: 1 733
Честито! Ще чакаме снимки от сватбата, сигурна съм, че ще мине добре! Прави онова, което мислиш и което ще ти достави  удоволствие. На моята сватба бях в средата на 4 месец. Чувствах се прекрасно, бях с обувки с висок ток и през цялото време не спрях да танцувам. Така че ти пожелавам и ти да се забавляваш и да имаш незабравим сватбен ден!

# 12
  • Мнения: 60
Еййй, ама много ви Благодаря момичета!
с моето въображение вече се виждам как танцувам на дансинга с младоженца - нещо от рода на валс може би или танго  Grinning  като в старите филми от 60-те
но честно си признавам се разплаках от вашите окуражителни отговори....
принципно си мислех  да се откажа тъй като имах риск от спонтанен аборт , но с док изчислихме , че за 17.11 . Бебо ще е напълно готов за сватбата на мама и тати Simple Smile
а и родителите казаха - как?!? всички роднини знаят- не можеш да отложиш сватбата, и аз съм понеже инат, нямаше да има сватба само заради това тяхно изказване...
 #2gunfire
ама се окопитих....всъщност откакто съм бременна , май съм малко по-добър и разбран човек Simple Smile
така че наистина ще се забавлявам! това ще е Моя ден!

PALECHKA - аз също съм с отлепена плацента, която "уж" вече се оправя....кажи ми моля те нещо повече относно този въпрос  newsm78, защото лекарите на които ходих - единия му вадих думите с ченгел, а на другия - платения - не спря да му звъни телефоа и по разсеян човек не бях виждала...

# 13
  • Мнения: 1 672
другите са те посъветвали,аз само ще добавя-много щастие и красиви емоции Hug
а аз на сватбата бях в началото на 5 месец , но изобщо не си личеше , че съм бременна  Wink

# 14
  • Мнения: 14 133
Приятно изкарване на сватбата!!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт