Странна менстуална кръв - случвало ли ви се е?

  • 852
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 905
От известно време насам се съмнявам, че има нещо странно с цикъла ми. Първо, че задължително започва с едва забележимо бледорозово зацапване няколко дни преди същинския М. Определено преди не бях така. Това е може би от 1-2 години. Забелязвам промяна и в консистенцията на менструалната кръв - прекалено е гъста сякаш. Не капе, а се точи /извинете за подробността/, прилича по-скоро на слуз и превръзката ми не може да я попие... Това също датира от 1-2 години и е всеки месец едно и също.
Иначе болка по-силна не съм забелязала. Понякога дори почти липсва.
Дължината на М също не ме тревожи - 4-5 дни, както винаги.
Цикълът ми го смятам за редовен - 30-32 дни, по изключение 37-38.

Аз съм на 30 години.
Безуспешно опитваме за бебе година и половина.
Овулация съм си засичала с тестове.

Имам час за доктор за 16.10 и ще му изложа всичките си притеснения.
Докторите, които посетих до тоя момент така и не ми обърнаха никакво внимание.

Има ли някоя от вас с подобни проблеми?

# 1
  • Мнения: 945
Да, Утро, на мен и това на всичкото отгоре ми се случва от доста време насам. Парчета падат върху превръзката, а при лапарото казаха, че имам добра и здрава лигавица на матката без миоми. Може би не е притеснително. Да не би по-скоро на хормони да се дължи. Този месец и на мен ми кървя преди мензис, но кафяво, а после при ову направо ми потече нещо като М, гъсто и тъмно червено. Обадих се гинеколога и той ме успокой, че се случва при много жени и не е нещо страшно. Предписват дуфастон, зада няма такива работи. Аз лично още след лапарото почнах да пускам розово около ову, но преди това съм била ановулаторна. Може да се дължи при мен на спукването на фоликули.

# 2
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Утро, мисля, че най-правилно е да отидеш на лекар и той да те консултира /както всъщност и ще направиш/, но защо си чакала 1-2 години щом това  те тревожи? аз знам че нормалният период е 28 дни на цикала. Но не искам да те притеснявам, доки най-добре ще ти каже каква е причината за всички неща за които споменаваш и какво е нормално и какво не.
Успех ти пожелавам и стискам палци,

 newsm10

# 3
  • Мнения: 2 423
Утро това няколко дни преди същинския е странно  Sickно всичка останало което описваш е според мен в нормите на нормалното Thinking

Общи условия

Активация на акаунт