С какво лекувате пъпчиците на новородените?

  • 1 267
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте отново мами!

Следващия ни проблем вече е налице и той е пъпчиците, за които ни казаха, че са нещо естествено при новородените, защото така се чистели,но все пак с какво ще ме посъветвате да ги мажа за да изчезват?
Предварително ви благодаря за отговорите?

# 1
  • Мнения: 2 978
Не съм ги мазала с нищо..на мен ми казаха, 4е така се чистела кожата на бебето.

Минаха си сами... Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
И на мен ми казаха да не ги пипам /ако става дума за малки бели пъпчици/ и наистина се изчистиха.

# 3
  • Мнения: 285
По добре не ги мажи с нищо ще си изчезнат сами, ако обаче има бебчо по цялото тяло и лицето може да се окаже инфекция от родилния дом, гадните стафилококи, ние се мазахме с бактробан минават за една седмица.

# 4
  • Мнения: 644
за пъпчици с бяло връхче ли става въпрос , защото нашите са такива и ги имаше и по тялото не само на личицето?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
Нашите бяха само по лицето, я се консултирай още веднъж с педиатъра си щом са и по тялото.  Thinking

# 6
  • Мнения: 18 542
Зависи какви са тези пъпчици.

# 7
  • Мнения: 2 529
Добре де, а педиатърът ти какво казва за тези пъпчици?

# 8
  • Мнения: 532
На нас ни казаха , че това е бебешко акне (така му казват и така изглежда ) , мажех ги (и все още мажа лицето ) Бочко с тетра.БГ кремче много съм доволна от него.

# 9
  • Мнения: 2 575
ние не сме се мазали с нищо - но нашите бяха по-скоро от претопляне - малки червни и се появяват и изчезват сами.

# 10
  • Мнения: 289
Най-добре педиатърът ще ти каже, но ако са малки червенички са от претопляне и трябва да го обличаш по-леко и по-често да го оставяш голичко, но не на висока температура в стаята. Колкото по-леко облечено и по-хладно в стаята - толкова по-няма да боледува.

# 11
  • Мнения: 768
С нищо- до 3 месец се махат. Не че като ги гледах такива големи като младежки пьпки не ми се искаше да ги лекувам, но от опит с пьрвата бебка знам че няма смисьл.

# 12
  • Мнения: 717
С нищо. Изкарахме ранен пубертет  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 985
Аз ги мажех с правена мехлемче, което ни беше изписала лекарката- ланолин, вазелин  и калций. Съветвам те обаче да не мажеш с нищо, което не е предписано от лекар.

# 14
  • Мнения: 444
Зависи от пъпките, Катето имаше контактен дерматит и мазахме с Адвантан-крем и с Пиоктанин, като мастило е, много цапа и се нанася трудно, защото всяка пъпчица се тушира, но за 2 дни се оправихме! Говори още веднъж с лекарката си! Аз мисля, че при пъпки от претопляне не трябва да има връхче, нашите бяха с връхчета, но само по лицето!
Успех, може и да е от слънцето използвай вече слънцезащитен крем! Wink

Общи условия

Активация на акаунт