от кога млечни продукти?

  • 621
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами, моето момиче след 10-тина дни става на 8 месеца и се интересувам от кога да и включа сирене, извара и други. Също така домат от кога се дава? Благодаря предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 10 982
За млечните и особенно за доматите препоръчват да се дават след навършване на 1 г.

# 2
  • Мнения: 8 242
Аз започнах да давам по малко от 14м.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Сирене,извара,кисело мляко и т.н. съм решила да давам от 10 мес.Прясно мляко-след годинката.Но домат вече дадох-сготвен в пюрето.Така рискът от алргична реакция се намалява.За суров ще изчакам до 1 год.

# 4
  • Мнения: 5 401
Всички млечни въведох на 1 г. и 1 м., но при нас имаше съмнение за АБКМ. Дори и да нямаше такъв проблем, пак бих изчакала поне до 10-11 месечна възраст. Доматът, който също е алерген обаче, въведох малко по-раничко с готово месно пюре на Хипп. Суров домат дадох на 1 г.   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 760
Въведох сирене на 1,3 годин; Кашкавал на 1,5; кисело мляко на 1,8 години... Прясно със сигурност не бих дала преди навършване на 2  Peace
И сиренето, и кашкавалът НЕ са от краве мляко. Започнах с овче, давам и козе.
П.С. масло (чисто краме, а не като повечето български боклуци) въведох по-рано.

# 6
  • Мнения: 1 947
   8 месеца е може би малко рано, но в края на първата година пó може. Най-добре е да се започне
с извара, безсолна. Моята мома много обича извара на филийка и даже от кутийката си я хапва.
   Мъни, аз мислех, че овчето е твърде мазно. Наистина ли става? (Че тук, при нас, много хубаво
българско овче сирене продават, а аз не смея да предложа.)

# 7
  • Мнения: 1 691
Суров домат дадох на 6-7 месеца, сирене и кисело мляко на около 7-8. ОБАЧЕ захранвам педагогически! При стандартното захранване бих изчакала поне до 9-10 месец за млечните продукти. Според педиатърката ми няма проблем да се дават домати, червени чушки, дори праскови (белени) още от 7-8 месец, ако детето не е наследствено обременено с алергии.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Извара, масло и сирене на 9м. - навършени. Кисело мляко - 1г2-3м мисля, прясно мляко към 1г6м (правеше обриви).

Общи условия

Активация на акаунт