!херпес гестационис?

  • 4 305
  • 2
  •   1
Отговори
Някой има ли идея що за чудо е това? Как се отразява на майката и на плода? Shocked Каква е клиниката на това заболяване ?  При всяка бременност ли се появява ?Ако някой може ,  нека да сподели нещо, моля ! Sad

# 1
  • Мнения: 466
Ами д-рът не ти ли обясни, нищо ли не ти каза .
До колкото знам, ако въобще това е същото генетален херпес е опасен  и се ражда със секцио, ако се появи в края на бременността, но ако е преди това се създавал един вид имунитет и не се налага секцио.
Най - добре попитай д-ра си.
Или ако има по-информирани от мен?!?!?!
Аз така съм чела.
Ако става въпрос за такъв херпес мога да се поразровя за него, но книгата ми не е в мен.

# 2
  • Мнения: 1 704
доколкото знам - генитален херпес... не се лекува както и другите херпеси. голяма част от хората са носители на вируса без да знаят и без да се проявява при тях... не е опасен за теб, идва и си отива.. освен, ако не е някоя особено остра форма.. за съжаление е опасен (дори и смъртоносен) за новороденото, ако влезе в контакт с вируса т.е. ако има отворена раничка при раждане например, затова в този случай се ражда със секцио.. мисля, че ако на момента няма проблем (може да се появява през няколко месеца например) може и нормално раждане, но се прави секцио за всеки случай, тъй като тези ранички понякога са незабележими малки подутинки, които всъщност нито се виждат, нито се усещат.. но предполагам лекарите си знаят работата, най-важното е да са информирани...

Общи условия

Активация на акаунт