Много рядки изпражнения и със слуз при 2мес. кърмено бебе

  • 930
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Първият месец го дохранвах с АМ докато ми се регулира кърмата. От края на 1ви месец е изключително на кърма, но вида на акото се промени. Стана много рядко, направо може да се излее от памперса и от доста често със слуз. Това нормално ли е?  Бебето ми има колики от родилния дом още- може ли да е от коликите или пък да е алергично към майчиното мляко, което пък ми звучи супер невероятно. По отношение на храните, които ям- изключила съм всичко млечно , бобови, подправки, кафе, шоколад, всичко, за което някъде съм чела, че може да дразни бебето. Ям само супи, ориз , картофи , пуешко ...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
И при нас имаше такива моменти и минаваха за няколко дни - седмица. Ако се притесняваш, занеси един памперс на педиатъра да го види  Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как наддава бебето досега? Някакви други неразположения - връщане на мляко, давене при кърмене? Цедиш ли се след кърмене?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
В началото и ние имахме слуз в акото и педито ни каза, че я претопляме/родена е февруари/...та почнах по често да проветрявам, че в къщи е доста топло...не съм я навличала с много дрехи...Може би наистина е най-добре да занесеш памперс..аз носих ..и така се успокоих...

# 4
  • Мнения: 957
хедра, наддава много добре- за последните 2 седмици - 400гр. роди се 3,642, сега е 5,800.  Връща мляко, като му е пълен корема с въздух. Като го уригна понякога излиза доста, но не повръща на фонтан. Понякога като го сложа да легне след кърмене, но като е минало известно време връща нещо като пребито мляко. При кърмене понякога се дави, когато е неспокоен и гълта въздух с кърмата. Например, когато иска да се изпръцка и не може да се концентрира в яденето.

Това за претоплянето ми звучи интересно. ние топлим коремчето заради коликите....

# 5
  • Мнения: 4 343
може да е и от смяната на храната  Thinkingпитай лекаря!при нас като се върнахме у дома почнах да кърмя преди това и бяха давали аптамил и няколко седници ''се чисти ''акото.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А как точно се кърмите - можеш ли да опишеш? Следиш ли време, което бебето да прекарва на гърдата и едната или двете гърди предлагаш на кърмене?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
има ли вероятност да се е разболяло от някой вирус?

# 8
  • Мнения: 957
Hedra, кърмя го на поискване, давам първо едната гърда докато я изсуче. Обикновено заспива и не иска втората, но ако поиска давам и  от нея. Храним се на 2/3 часа, нощем си прави по-дълги паузи. Самото хранене трае от 20-30 минути понякога и час ако сметнем и паузите дрямка в които си почива. Суче много лакомо, дърпа силно. Понякога даже се задъхва от ритъма смуче-гълта-смуче-гълта итн. в последствие забавя темпото и прави 2-3 всмуквания и тогава гълта. Нощем суче много спокойно, обаче денем е малък ужас понякога. Ако му се пръцка рита , свива крачета, пуфти, гълта въздух...съответно като се уриха ме прави понякога цялата в мляко. Не е всеки път така, през деня суче често съвсем нормално.
 
Не ми се вярва да е вирус, защото няма температура, а и така ака вече повече от месец. Мисля се да не би да са някакви бактерии. В понеделник ще ходим на лекар. Не знам дали ще успея да покажа памперс, тъй като той ака веднъж на ден и тъй като е много рядко, то направо попива в памперса. Нопмално ли е също така като му дойде времето да се изака да пищи и да се гърчи. Имам чувството, че всяко движение в червата му е съпроводено с болки.

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 20:38 от elfljo

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При това положение наистина е най-разумно да се направи микробиологично изследване на аките, за да се види дали няма някаква инфекция.

# 10
Здравейте аз имам същия проблем. Моят Теди е 2,5 месеца. От около седмица и нещо не ака и не  пиша както преди. Вечер понякога не пиша изобщо утре ще ходим на ехограф за бъбречетата и направо  Cry...много ме е страх. На това отгоре започна да ачка само по веднаж на ден имахме и зелено ако с малко кръв, педиатърката ни каза че не било кръв но пусна микробиологично изследване и за акото и пишито. Не знам какво да си мисля. Нямам търпение да мине утрешния ден

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Забравих да питам нещо - да сте били лекувани с антибиотици след раждането, ти или бебето?
Рори, бързо да минават тези притеснения!

# 12
  • Мнения: 957
хедра, не.

# 13
  • Мнения: 1 104
Ние имахме подобни проблеми с аките и бебка наддаваше по 200-300 гр първите месеци. След посещения при различни лекари се установи, че имаме непоносимост към лактозата в кърмата и се наложи да преустановя кърменето. Дано при вас да не е това, но задължително трябва да посетите лекар.

# 14
 CryЗа съжаление бъбречетата ни задържат урина Sad. Сега ще видят и микробиологичното дано да е лек възпалителен процес. Доцентакта ми препоръча да пия чай от липа. Каза също че не било много хубаво да наддаваме много а ние си наддаваме доста добре. И всичко се случи след ваксината ДТК и полиото. Ние бихме Пентаксим уж за по хубава а сега май ще ни освобождават и от ваксини Cry

Общи условия

Активация на акаунт