Малко странен въпрос за съжителството без брак

  • 6 170
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте момичета!Имам един такъв малко странен въпрос.Наши приятели живеят на семейни на чела както се казва и си чакат бебенце,но бъдещият татко се очертава точно когато е заветната дата за раждането на детенцетода отцъства от страната(моряк е).Та въпросът ми е как ще стане тогава  детенцето да се запише с имената на таткото като него няма да го има в Б-я.Малко объркано го написах,но се надявам да ме разберете.Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Нека се консултират с нотариус, вероятно има начин да припознае детето.

# 2
  • Мнения: 1 731
Сигурно има начин да оформи документа по-рано. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 916
Като се върне от курса ще припознае детето. Не вярвам да стане по друг начин.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 340
Точно с нотариална декларация става припознаването.

# 5
  • Мнения: 2 013
Не съм запозната, но доколкото съм чела, ако бащата не е съпруг и не е наличен при записването на детето да го припознае, ще запишат "баща неизвестен". И после трябва да се вади нов акт за раждане, сигурно свързано с доста административни процедури и бумащина. Трябва да се провери дали може да остави нотариално заверена декларация преди раждането, че детето е негово.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 380
дали може да остави нотариално заверена декларация преди раждането, че детето е негово.
може, точно това е начинът

# 7
  • Мнения: 2 673
Като се върне от курса ще припознае детето. Не вярвам да стане по друг начин.

не може да се чака чак като се върне, защото от родилно до общината се пуска известие за раждане с името на детето, а за да му е дадено име трябва да има нотариално заверено припознаване..
говорете с адвокат или нотариус

# 8
  • Мнения: X
Законът гласи, че всеки родител може да припознае свое дете. Освен родени, могат да бъдат припознати и заченати деца /както и починали/. Припозванането на заченато дете е едни от малкото случаи, в който се защитават правата на заченатия. При хипотезата на припознаване на заченат, в случай, че припознаващият почине преди раждането, то припознатото дете запазва своите наследствени права спрямо починалия.

За да е допустимо припознаването детето не трябва да има наличен произход, установен с акт за раждане, презумпция за бащинство или с извършено по-рано припознаване. Презумпцията за бащинство гласи, че за баща на детето се счита съпругът на майката, ако детето е родено през време на брака или преди изтичане на триста дни от прекратяването на брака. Ако детето е родено преди да са изтекли триста дни от прекратяване на брака, но след като майката е встъпила в нов брак, за баща на детето се счита съпругът от новия брак.

Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданско състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданско състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на болничното заведение, в което се е родило детето. Утвърдила се е практиката бащата да припознава с нотариално заверена декларация, която се представя в болничното заведение.


От тук:
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=166

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
дали може да остави нотариално заверена декларация преди раждането, че детето е негово.
може, точно това е начинът

Е как може??? Какво ще припознае преди раждането? В декларацията се вписва името на детето, иначе може да припознае всяко дете така. Майката също подписва един вид насрещна декларация. Аз подписах, че еди кой си е баща на детето, той също подписа, че е баща на детето и готово. Упоменава се името на детето в декларациите и кога е родено. Айде името може да се знае, ама датата  newsm78. Мисля, че така не става!
Питайте норатиус, сигурно има някакъв начин след като се роди детето да се прати декларацията от морето. Сигурно има някакво длъжностно лице, което да играе ролята на нотариуса

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Като се върне от курса ще припознае детето. Не вярвам да стане по друг начин.


Не може! Детето се припознава в първите дни, мисля 2 или 3. После вече се водят дела в съда...

# 11
  • Мнения: 2 013
Съмнява ме, че на кораба има упълномощено лице, което да подпечатва документи с нотариална тежест... Освен, ако корабът не е на Военноморския флот newsm78
Егати случката! Но би трябвало да има някакъв начин да се избегнат съдебни дела след това, не може да няма #Crazy

# 12
  • Мнения: 631
Най - лесно е да подпишат граждански брак и след това няма проблеми дори бащата да е на край света.
Така повече си усложняват живота с припознаване и нотариуси и чудеса.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 380
Кампари подробно е описала всичко, а аз от личен опит казвам че няма никакъв проблем за припознаване на неродено дете-просто трябва да се обърнат към нотариус.

# 14
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Кампари подробно е описала всичко, а аз от личен опит казвам че няма никакъв проблем за припознаване на неродено дете-просто трябва да се обърнат към нотариус.

 Peace
Да се обърнат към длъжностно лице, има начин да се реши проблема Wink

Общи условия

Активация на акаунт