висока температура без причина

  • 2 594
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
здравейте, чуда се какво да правя
моето момче от вчера е с висока Т - 38,6-38,9
докторката го гледа -гърло, и др - няма проблем
зъбките - всичките са ни излезнали
пуснахме урина и кръв - всичко си е нормално
а температурата не падар преди малко съм му дала 5 мл панадол и по-късно и 10 капки хексалгин
чуда се, а кофтито е че утре и др ден докторите се крият...

# 1
  • Мнения: 4 496
От количеството Панадол да разбираме ли,че момченцето ти е на около 8-9 месеца,или годинка?
Малкият ми скоро беше лепнал вирус,който започваше с температура.Добре е, ако поддържа висока Т,да отидеш в някой спешен кабинет.

# 2
  • Мнения: 583
на 1г и 10 м е /май е трябвало 7 мл/, но ми няма кутийката..
не знам от какво е Т
докторката каза, че и тя не може да определи

# 3
  • Мнения: 4 496
Да,сега погледнах,за 1-2 години са 7 мл.Може и свещички,увиване в напоени с хладка вода чаршафи.Но е добре да го види и друг лекар.

# 4
  • Мнения: 583
лошото е че в събота и неделя всички се изпокриват, никой не си вдига телефона
дано разкара, но все някаква причина трябва да има
ще търся утре някой пак да го погледне
а пък тази вечер дано е безпроблемна, че пък нощно време е най-трудно

# 5
  • София
  • Мнения: 7 174
Съвсем всички зъби ли са излезли?  newsm78
Сигурна ли си, че термометърът е верен?
Нямате ли дежурни лекари - нашият педиатър работи с клиника, в която преглеждат събота и неделя и през нощта по здравна каса.
Наистина потърси друго лекарско мнение.

# 6
  • Мнения: 842
"Висока температура без причина"  ми звучи малко  като "дим без огън". По-добре се консултирай с друг лекар утре, какво като е събота - има и дежурни лекари, частни клиники, болници.

# 7
  • Мнения: 7 723
Винаги има причина за температурата и тя трябва да се открие.

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И аз съм на мнение за твое спокойствие да се консултираш и с друг педиатър,все пак това си е температура и за нея си има причина,да не е гаден вирус

# 9
  • Мнения: 2 005
Преди месец и моето момченце изведнъж вдигна температура , която стигна до 39.8 , също като вас без причина - нямаше хрема , кашлица и така 4 дни  Rolling Eyes Водих го при Педито и тя излезе с номера , че имало такъв летен вирус с висока температура , да не се притесняваме ще отмине newsm78Да, ама - неееее! Много бързо се разви пневмония , която се оказа вирусна и не се чува на слушалка , а само със снимка я остановихме като отидох при друг лекар Cry Направо се побъркахме , защото ето така само висока температура без никакви други оплаквания , и като му видяха гърлото след тия 4 дни беше ужасно и започна и кашлица . Направо ми идеше тая нашата лекарка да я застрелям #2gunfire така, че утре непременно го заведете ако трябва и на частно , понеже едва ли както казваш в почивните дни ще ти обърне някой внимание  , за да не се усложнят нещата Sad дано всичко да е наред, и още нещо - чувала съм , че толкова висока Т  не може да бъде придизвикана от зъби Rolling Eyes

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Как така Т без причина newsm78А уши? При нас това е доста често срещано, затова като вариант

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Температурата не е толкова висока. След като изследванията на кръв и урина са нормални, най-вероятно е вирус. Възможно е да се появи разстройство и повръщане, може и да си остане само с температурата. Редувай Нурофен и Панадол, Хексалгин давам при Т над 39,7. Ако до неделя не се пооправи, потърсете пак лекар.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Правиха ли деференциално броене при изследванията?
След една прекарана херп ангина, сина ми всяка вечер вдигаше Т около 37,3 или 37.5. Не много висока, но все пак тревожна. Оказа се, че има възпаление в отделителната система, просто възпалението беше достигнало до там. След седмица на антибиотик, вече нямаше никакъв проблем.
Колко време вече има такава температура? Висока е и не е никак за подценяване.

# 13
  • Мнения: 583
през ноща пак беше с Т /но не даде да му я мера/
всички зъбки са му излезнали, не е от зъбките
направихме обикновените изследвания - ПКК и урина, но от там - нищо
докторката каза, че можело да излезе нещо от коремчето ,в смисъл стомашно , но той си ака вчера 2 пъти и нямаше нищо по различно от друг път -нито райзстройство нито друг мирис
и си хапва, което е най - важно
гърлото му го гледа вчера 2 пъти -нищо
ушите - също, няма проблем, нали ако има нещо ги болят, пипах ги, подръпвах го ...
днес задължително ще потърся и друг доктор, но ВСИЧКИ се изпокриват за уикенда.


# 14
Преди няколо дни моят син също беше с висока Т.Два дни се борехме все около 39 градуса.На прегледа гърдичките и дробовете бяха чисти,нямаше кашлица или хрема,ушите и те бяха ок,но гърлото беше зачервено.Оказа се че е вирусно.Бяхме на антибиотик а високата Т я овладявах със свещичка Ефералган + 3 капки Хексалгин.При всички положения потърсете мнението и на друг лекар и дано се оправите по-бързо Peace

П.С Доки каза че от зъби не е възможно да се вдига толко висока Т.Ние също сме в процес на зъбоникнене

Общи условия

Активация на акаунт