раничка - помощ

  • 998
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте !
 Много съм притеснена .Откриха ми  раничка и пап2.
Знае ли някой пап2 какво означава .
Лекаря ми каза че нищо няма да я правим и може да се забременява .

# 1
  • Мнения: 229
Не се притеснявай аз съм също като теб - с раничка и пап2, само че след раждане. Моята гинеколожка ми обясни че резултата пап2 е много добър и означава че няма наличие на ракови клетки Grinning . Въпреки това май ще ми горят раничката Sad .
 Най-вероятно е 2 ако имаш бяло течение и съответно увеличение на левкоцитите в секрета.
Повечето раждали жени /но не само/ са с пап2.
Теб кое те притсенява, раничката или пап2?

# 2
  • Мнения: 2 529
tuti добре е обяснила, а тук http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655 можеш да прочетеш по-подробно. Аз се оказах с ПАП 3Б 6 месеца след раждането и ми обгориха цялата шийка на матката + мазане със Солкожин. Не е приятно, но не е и болка в никакъв случай. Става много бързо, а и ме уверяват, че не пречи по никакъв начин на последващо забременяване. Засега не ми се налага конизация, но още трябва да се лекувам. Вземи мерки навреме и няма да имаш никакви проблеми с тази раничка!

# 3
Аз имам преди една година мъртвораждане в петия месец и сега ми откриват тази раничка казаха ми че мога да забременявам  че всичко е нормално и няма нищо да я правят  но аз се притеснявам все пак.

# 4
  • Мнения: 1 002
не се притеснявай , просто ходи на всеки 6 месеца на цитонамазка , за да ти я следят ..

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Пап2 си е напълно нормално за жена, водеща полов живот.Пап 1 имат кажи-речи само девствениците Grinning Спокойно, можеш и да си забременяваш, и да си родиш.После най -  вероятно ще ти я оправят.

# 6
  • Мнения: 431
РАР I - нормални клетки. Не е необходимо никакво лечение, освен ако Вашият гинеколог Ви е казал че имате ''раничка'' която трябва да бъде обгорена. Това се налага за да се прекъсне веригата на канцерогенезата;
РАР II - клетки показващи най-често възпалително заболяване. Тук често се налага противовъзпалително лечение. Ако имате ''раничка'' тя трябва да бъде обгорена;
РАР III - Съмнителен резултат. Обикновенно се налага да се проведе съответно лечение, контролна цитонамазка след него и обгаряне. Понякога се налага и да се направи биопсия /също неболезнено изследване, което цели вземането на малко парченце тъкан от маточната шийка за доуточняване на диагнозата/;
РАР IV - наличие на единични ракови клетки;
РАР V - наличие на множество ракови клетки.

# 7
  • Мнения: 2 641
Хе хе не съм девствена а ми е Пап 1.
За раничките - задължително се обгарят с Лазер , а не сток. В Майчин дом имат и го правят добре. Не само че обгарянето не пречи на забременяването, а даже му помага. ТРЯБВА ДА ЗАЕТЕ чЕ РАНА КОЯТО НЕ ЗАРАСТВА СЕ ИЗРАЖДА В РАК ! Пап 2 се води за нормално но с раничка става опасно. 2 месеца след обгарянето може да си бременна.

# 8
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Anaise
Хе хе не съм девствена а ми е Пап 1.
За раничките - задължително се обгарят с Лазер , а не сток. В Майчин дом имат и го правят добре. Не само че обгарянето не пречи на забременяването, а даже му помага. ТРЯБВА ДА ЗАЕТЕ чЕ РАНА КОЯТО НЕ ЗАРАСТВА СЕ ИЗРАЖДА В РАК ! Пап 2 се води за нормално но с раничка става опасно. 2 месеца след обгарянето може да си бременна.


Ти лекар ли си, защото много категорично се изказваш? Аз не съм съгласна с много неща в мнението, защото имам сериозен проблем и съм се консултирала вече с няколко специалисти, включително и онколог. Лечението е индивидуално, не винаги лазера се предпочита пред тока, не всяка рана се превръща в рак. Имала съм и повърхностна раничка, чийто епител се беше възстановил от само себе си, но по принцип се прилага лечение, може и да не е обгаряне, може да е само прилагане на лекарство (маже се). Много често големи ранички се оказват много по-безопасни от дребничко изменение на клетките, особено причинено от папиломни вируси...
Струва ми се обаче, че laura7 няма да има проблеми с излекуването и наистина след 2 месеца ще чакаме да се похвали, че е бременна Praynig

Общи условия

Активация на акаунт