Помощ - изгорял Цептер!

  • 5 052
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 730
Момичета, моля, помогнете!

Загорих едно мляко в Цептера зверски, къщата беше цялата в дим.
Сега тенджУрата чернее здраво, а дъното й е с един пръст нагар.

Плс, дайте съвет какво да я правя! Нали Цептерът не бил като другите тенджери.

# 1
  • Мнения: 505
Стига бе, не била като другите. Най-много да се надраска, докато я миеш. Има един гел за фурни, червено пластмасово цилиндрично шише,30см високо, 4 лв, немски, не се сещам на коя фирма беше, а моят свърши и естествено не пазя шишето. Жълта кръгла четка под капачката, магазин Пикадили. Като го оставиш да се накисне едно денонощие, няма НИКАКВО търкане - всичко се разтваря със забърсване само. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 730
Ей, много-много благодаря!   bouquet

Ще ходя до Пикадили да изровя препарата, че тенджерето е и чуждо на всичко отгоре, требе да се умие Simple Smile

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Сложи тенджерата с вода на котлона, остави я да заври, сложи 1-2 с. лъжици сода бикарбонат и остави да поври 20-тина минути. Загорялото само се отлепва. 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 730
Bilqna_69,

Преди малко пробвах, ама нищо не стана, хич не можах да я измия... Cry

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Няма невъзможни работи. Аз бях изоставил няколко часа на бавен огън пилешка супа с големи парчета пиле, които накрая бяха овъглени, но по-лесно се изчистиха,в  сравнение с вашето мляко.. Останаха само малки петънца, които ми обещаха от Цептер, че щели да се изчистят с препаратос. Най-добре се обади на този, който ти е продал тенджерата или в някой Цептер офис и сподели мъката си. Те ще те посъветват най-добре.  Peace

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Съжалявам, че не успях да ти помогна  Sad

# 7
  • Мнения: 1 449
Да не те отчайвам, но на Цептера вече никога не ще върнеш първоначалния цвят и вид. Трудно,но ще успееш да изчистиш отвътре загорялото, отвън дъното ще е тъмно и опушено. Казвам го от собствен опит, даже без толкова силно прегаряне.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 730
Биляна, няма значение, ще пробвам друг метод  Hug

Иначе нямам и амбиция да лъсвам до ново, то си й беше загоряло дънцето отвън от преди.
Обаче не мога да го изчистя гадното загоряло отвътре! Ей я, в момента пак кисне с вода, защото ме е страх да я
стържа, нали не трябвало цептер с тел. Иначе досега да съм й извадила душичката newsm66..

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
А с Меглио -обезмаслител  newsm78 Нали става и за фурни - загряваш леко, напръскваш и оставяш известно време да постои.

# 10
  • Мнения: 1 449
Без тел няма да стане... Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 1 730
Именно с Меглио днес почистих другия потърпевш в инцидента - печката Laughing

Значи ставало и за съдове? Четох отзад етикета, сигурно съм пропуснала...

# 12
  • Мнения: 505
Абе не си хаби времето и нервите, иди в Пикадили, ще взема аз да отида и да си купя нова опаковка и довечера ще ти напиша точното име на препарата. Никакви петна, нищо няма да остане, ще се махне и старото загоряло дори. Аз чистя с него котлоните и фурната, напоследък и една гадна тенджера, по която всичко ми загаря. Само трябва да забравиш за една нощ поне съда и на другия ден да го избършеш и изплакнеш.

# 13
  • Мнения: 539
aами аз такова нещо с препарата на Цептер си го изчистих-Цептоп май му казваха,взех си го когато си взех и съдовете.Ако не-Циф не би ли помогнал.Но остави съда на слаб котлон с вода за известно врем,пак малко ще помогне.

# 14
  • Мнения: 505
Ходих до Пикадили. На червеното шише пише с малки букви Fresh. Отдолу Back&Grill. И пише, че става и за камини. Ти като знаеш какви въглени са в една камина, вади си изводите за млякото. Сигурна съм също, че препаратът на Цептер ще е по-скъп. А туй чудо, дето съм го ползвала, все пак е немско, не че няма немски буклуци, но специално това чисти.

Общи условия

Активация на акаунт